Ostali reemiteri

Partizanov Amerikanac je tragičar godine

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićDvejn Vašington
Dvejn Vašington - Sputnik Srbija, 1920, 07.10.2024
Dvejn Vašington, košarkaš koji je do nedavno nosio dres Partizana, bio je tragičar u porazu Šarlota od Njujorka 111:109, jer je promašio sva tri slobodna bacanja koja su mogla da donesu pobedu njegovom timu.
Otišao je Dvejn Vašingnton iz Partizana samo zbog NBA trejda i ubrzo bi trebalo da se vrati u redove crno-belih, ali to bi moglo da bude i brže nego što se očekivalo.
Na pripremnoj utakmici Šarlota protiv Njujorka Amerikanac ne samo da se nije istakao već je bio pravi tragičar.
Na parketu je proveo svega osam minuta, ali je dobio šansu da bude junak. U samoj završnici otišao je na liniju za slobodna bacanja i imao je tri šuta.
Rezultat je bio 111:109, a Vašington nije mogao da dobije bolju priliku za preokret.
Međutim, američki košarkaš promašio je ne jedno, ne dva, već sva tri slobodna bacanja!
Šarlot je tako poražen, a njegov učinak ostao je na sedam poena.
Partizan je bez Dvejna odigrao već dve utakmice, ali se uskoro očekuje njegov povratak jer je trenutno igrač Šarlota praktično samo formalno.
Srpski košarkaš Vasilije Micić ubacio je osam poen uz pet asistencija za Šarlot za 18 minuta provedenih na parketu.