Ostali reemiteri

Fenomen „ujeda pčele“ u prvom minutu – i drugi koji „kvari“ prosek

© AP Photo / Steven PastonBrentford
Brentford - Sputnik Srbija, 1920, 07.10.2024
Fudbaleri Brentforda ispisali su istoriju Premijer lige kao prvi tim koji je na tri vezana meča postigao gol u prvom minutu, da bi minulog vikenda „pokvarili“ taj prosek. Naime, zatresli su mrežu u drugom minutu, u ubedljivoj pobedi nad Vulverhemptonom 5:3.
Pazi, „pčela“ ujeda i to u prvom minutu! Neverovatno, ali istinito je da je fudbalerim Brentforda pošlo za nogom da u tri vezana meča engleskog šampionata uspeju da zatresu mrežu, dok su u četvrtom, „pokvarili“ taj impresivan i nesvakidašnji niz, za samo 16 sekundi!
Pogodak koji je Kolins postigao protiv „vukova“ viđen je tačno u 76. sekundi!
Impresivno!
Tako to radi Brentford, silovit start, sa samo jednim jedinim ciljem – da vas što pre uznemire i pronađu put do vaše mreže.
Baš kao i ujed pčele što su u sekundi zaboli, tako je i sa Brentfordom koji s centra atakuje na gol rivala i uspeva da pogodi u metu iliti mrežu.
Sve je počelo u duelu protiv Mančester sitija, kada je Jon Visa matirao Edersona posle samo 22 sekunde na Etihadu.
Njegovim stopama krenuo je, odnosno nastavio, Brajan Mbumo koji se upisao u strelce posle 23 sekunde protiv Totenhema.
Ponovo je Kamerunac bio u centru pažnje protiv Vest Hema, a za postizanje novog gola bilo mu je potrebno samo 38 sekundi!
Tri vezane utakmice u takmičenju kakva je Premijer liga i golovi u prvom minutu.
Kada su svi pomislili da je nemoguće nastaviti i produžiti taj podvig, „dogodio“ se Kolins koji je u 76. sekundi matirao golmana Vulvsa Džonstona za prednost „pčela“.
Do kraja susreta „palo“ je još čak sedam golova, ali je svakako akcenat na onom prvom koji je „pokvario“ prosek gola do prvog minuta, jer je „pao“, gle čuda, u drugom minutu.
Sada je na snazi reprezentativna pauza, a „pčele“ naredni meč igraju 19. oktobra na Old Trafordu, pa ostaje da se vidi da li će kojekakvim čudom nastaviti da pišu istoriju, ili će (o)stati na ovom, svakako, neverovatnom podvigu.