Ostali reemiteri

Medvedev slavio posle preokreta i tročasovne drame – namučio se i Siner

© AP Photo / Mosa'ab ElshamyDanil Medvedev
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 06.10.2024
Danil Medvedev, ruski teniser, plasirao se u osminu finala mastersa u Šangaju posle preokreta i pobede nad Italijanom Mateom Arnaldijem rezultatom 5:7, 6:4, 6:4. Set je izgubio i Janik Siner, prvi teniser sveta, koji je pobedio Argentinca Tomasa Ečeverija rezultatom 6:7, 6:4, 6:2.
Težak, napet i neizvestan meč uspeo je da dobije Danil Medvedev koji je mogao da izbegne dramu u prvom setu, ali nije uspeo.
Rus je bolje počeo, odmah je oduzeo servis gem Arnaldiju, a imao je posle toga prilike za još jedan brejk. Međutim, kako ih nije iskoristio sa druge strane stigla je kazna. Italijanski teniser je vratio brejk.
Niz brejk lopti viđen je i u nastavku seta, ali ponovo je u pravo vreme svoju iskoristio Arnaldi koji je na taj način i došao do prvog seta.
Na identičan način počeo je drugi set, odmah je razmenjen po brejk, ali ovoga puta Medvedev je bio uporniji, uspeo je da napravi i drugi i stigne do izjednačenja.
Posle silnih prilika za brejk u prva dva seta, u trećem je vladalo pravo zatišje sve dok do svoje šanse nije došao Medvedev koji je iskusno znao da ikoristi momenat i posle dva sata i 45 minuta upiše pobedu.
Sada mu sledi nešto teži ispit jer se u osmini finala sastaje sa pobednikom duela Cicipas - Muler.
Do pobede je došao i Janik Siner koji je takođe izgubio prvi set. Ečeveri je odigrao odličan meč, ali je u ključnim trenucima kada je mogao ozbiljnije da zapreti grešio.
Prvi reket sveta uspeo je da dobije drugi set i izjednači, a potom i povede uz brejk u trećemm, međutim Argentinac je imao brejk lopte koje su mogle potpuno da ga vrate. Nakon što ih nije iskoristio bilo je jasno da će Italijan upisati pobedu.
U osmini finala Siner čeka pobednika meča Šelton - Karbaljes Buena.
Najubedljiviji od favorita bio je Karlos Alkaras koji je savladao Jibinga Vua rezultatom 7:6, 6:3. Istina, verovatno Španac nije očekivao da neće moći da napravi brejk protiv 560. tenisera sveta, ali na kraju je u drugom setu uspeo da pročita stil igre autsajdera i upisao je pobedu.
U narednom meču čeka ga pobednik duela Monfis-Umber.