Mir je sve dalje: Godinu dana pakla na Bliskom istoku
Ostali reemiteri

Partizan uništio Cibonu – Zvezda pala u Splitu

© Sputnik / Lola ĐorđevićNa liniji slobodnih bacanja
Na liniji slobodnih bacanja - Sputnik Srbija, 1920, 06.10.2024
Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili Cibonu u trećem kolu ABA lige - 113:78, dok je Crvena zvezda poražena od Splita rezultatom 85:78. Posle tesnog trijmfa na startu Evrolige u Parizu, usledio je drugi poraz aktuelnog šampiona u regionalnom takmičenju.
Imali su košarkaši Crvene zvezde posle pobede nad Parizom u Evvroligi da u meč protiv Splita uđu puni samopouzdanja, ali je sa druge strane stigao odgovor.
Odličnu prvu deonicu igrali su košarkaši domaćeg tima dok jsu crveno-beli pokušavali da dođu makar do izjednačenja, ali im nije polazilo za rukom.
U prvom delu druge deonice Zvezda je delovala ubedljivije, uspeli su da preuzmu vođstvo i da na pauzu odu sa rezultatom 39:37, ali bio je to samo početak drame.
Posle nešto sporije uvertire u treću četvrtinu Dobrić je započeo seriju Zvezdinih trojki, međutim nije to donelo ubedljivo vođstvo je Split nije odustajao. U samoj završnici upornost domaćeg tima se isplatila jer su stigli do novog izjednačenja.
Na startu poslednje deonice Split je prešao u vođstvo, a crveno-beli bili su bez poena čak tri minuta.
Na četiri minuta do kraja važnu ulogu imao je Jago koji je najpre pogodio trojku za egal, a potom doneo i poene za vođstvo crveno-belih. Nije Zvezda uspela da je sačuva jer je usledila serija protivnika od 8:0!
Imao je Split Zicer za plus 9, ali nakon što Šorter nije iskoristio tu šansu Zvezda se probudila i smanjila razliku na četiri poena.
Ipak, grešili su crveno-beli u ključnim momentima i tako presudili sami sebi u završnici meča i penal završnici, te je Split slavio rezultatom 85:78.
Nemanja Nedović bio najefikasniji akter u redovima Crvene zvezde sa 16 poena, Dobrić je ubacio 14. S druge strane, Škara i Šorter, ubacili su 16, odnosno 15 poena i bili najzaslužniji za trijumf hrvatskog tima.
I dok je Zvezda poražena od Splita, Partizan je demonstrirao silu protiv Cibone. Od prvog do poslednjeg minuta tim Željka Obradovića je kontrolisao stvari na parketu.
Crno-beli su uvodnu deonicu rešili u svoju korist 34:20, da bi u nastavku prednost samo rasla i na kraju je susret okončan sa čak 35 poena razlike u korist beogradskog tima.
Partizan je maksimalan sa skorom 3-0, baš kao i Budućnost i Mega, koja je dan ranije nanela Dubaiju prvi poraz u ABA ligi.
Najefikasniji u Partizanu bio je Mario Nakić sa 18 poena, tri manje ubacio je Aleksej Pokuševski, dok je Džouns brojao do 14, a Braun do 12.