Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri
Tajrik Džons, Partizan - Sputnik Srbija

Opet ta Partizanova „ukleta Baskonija“ – poraz crno-belih na startu Evrolige

Košarkaši Partizana započeli su sezonu Evrolige gostovanjem Baskoniji, a tamo su izabranici Željka Obradovića, sada već po navici, prošli loše i sa porazom - 88:82. Duel ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Partizan je poražen posle prave drame u finišu utakmice u Vitoriji protiv Baskonije. Menjaju se igrači, menjaju se sezone, ali je očigledno španski tim navikao da na ovakav način nadigrava crno-bele, evo već treću sezonu zaredom.
Za Partizan Baskonija je postala „ukleta“.
Posle prve, veoma ujednačene deonice, Partizan je vodio 17:16. U drugoj četvrtini Partizan je preuzeo kontrolu i otišao sa plus šest (38:32) na poluvreme. Baskonija se vratila u trećoj deonici koja je okončao sa samo poenom prednosti Partizana (60:59). Sredinom poslednje deonice Baskonija je povela 75:72, a zatim obe ekipe dva minuta nisu poentirale.
Dva minuta pre kraja bilo je 78:74 za domaćina, koji je zatim prelomio meč i upisao prvu pobedu u sezoni.

Najefikasniji u pobedi Baskonije bio je Hauard sa 17 poena, bivši igrač Mege Timote Luvavu-Kabaro ubacio je 15, Tadas Sedekerskis 14, Čima Moneke 13, a Trent Forest 10. U redovima Partizana su se najbolje pokazali Tajrik Džons sa 22 poena i Brendon Dejvis sa 20, ali očigledno je da je crno-belima potrebno mnogo više raspoloženih igrača.

Vodio je Partizan na poluvremenu, ali je u nastavku odigrao jako slabu odbranu, nadovezale su se i izgubljene lopte, blokade protivnika... I tu je bio kraj. Bolan poraz po crno-bele iako je start sezone u Evroligi. Mogli su Obradovićevi puleni do trijumfa na strani.

U narednom kolu Partizan gostuje Realu u četvrtak, dok će Baskonija već u sredu u goste Crvenoj zvezdi.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:39 03.10.2024
KRAJ
Poraz Partizana - 88:82
22:36 03.10.2024
Dejvis
Evo trojke i Dejvisa, Partizan održava kakve-takve šanse - 86:82, 13 sekundi do kraja
22:33 03.10.2024
Marinković
Dao je Vanja trojku na 28 sekundi do kraja - 84:79
22:31 03.10.2024
Partizan pred porazom
Baskonija izgleda rešava utakmicu, Forest je pogodio penale, osam razlike - 84:76
22:29 03.10.2024
Poslednji minut
Baskonija vodi šest razlike - 82:76
22:28 03.10.2024
39' – Partizan u problemu
Dejvis je pogodio - 80:76 za Baskoniju
22:22 03.10.2024
37' – Lundberg!
Sjajan potez Lundberga, pogodio je za dva poena - 75:74. Imaće crno-beli i napad, ali Ife nije uspeo da pogodi. Ipak, Luvavu pogađa trojku - 78:74
22:10 03.10.2024
35' – Srećna trojka
Domaći su pogodili trojku uz mnogo sreće, a onda Džons pravi faul - vodi Baskonija sa 75:72
22:03 03.10.2024
32' – Trojka Marinkovića
Odlično je Marinković pogodio trojku, a onda i Džons zakucava u kontranapadu - 64:69
22:00 03.10.2024
31' – Dejvis
Lepo je Dejvis pogodio ispod koša, Partian vodi sa 62:59. Pa onda još jedan koš Dejvisa - 62:64 za Partizan
21:57 03.10.2024
Kraj treće četvrtine
Posle 30 minuta Partizan vodi, ali samo sa poenom razlike - 59:60
21:51 03.10.2024
28' – Bonga pa Ife!
Dve uzastopne trojke Partizana kada se Baskonija oporavila - 54:60
21:45 03.10.2024
24' – Džons!
Stigao je Džons već do 17 poena! Sjajna partija na otvaranju sezone
21:41 03.10.2024
22' – Baskonija se vraća
Brzih sedam poena španskog tima i uspeva domaćin da se vrati u egal - 39:41. Potom odličan potez Sterlinga Brauna - 43:46
21:38 03.10.2024
21' – Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad je imao Partizan i stigao je do poena preko Džonsa - 32:40!
21:19 03.10.2024
Poluvreme
Partizan posle 20 minuta igre vodi sa 38:32. Solidno prvo poluvreme za crno-bele u novoj sezoni. Centri su odlični, Brendon Dejvis je ubacio 11, a Tajrik Džons 10 poena.
21:11 03.10.2024
18' – Bonga!
Pogađa Bonga trojku, ako važan momenat - 32:36. Za sada sve ide kako treba po crno-bele - 32:38
21:09 03.10.2024
17' – Promašaji
Bonga je probao, ali je lopta ostala na obruču. Tesan meč za sada u Vitoriji, nijedna od ekipa ne uspeva da se odlepi - 30:31
21:05 03.10.2024
12' – Dejvis
Tajrik Džons i Brendon Dejvis igraju jako dobro, veoma su raspoloženi i dominiraju - 27:30
21:00 03.10.2024
11' – Strašno zakucavanje Džonsa!
Kako je samo zakucao Džons sada na asistenciju Karlika Džonsa, strašan potez - 21:22