Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri
Crvena zvezda - Inter - Sputnik Srbija

Zvezda sama sebe pobedila u Milanu

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u drugom kolu Lige šampiona na gostovanju milanskom Interu rezultatom 4:0, praktično poklonjenim golovima koji su se dogodili kao proizvod grešaka igrača srpskog šampiona.
Posle startnog poraza od Benfike, Zvezda je na gotovo identičan način poražena od Intera, samo što je redosled golova bio drugačiji.
Najpre je u 11. minutu Timi Maks Elšnik izgubio loptu u opasnoj zoni i faulirao rivala, a priliku je kao na tacni iskoristio Hakan Čalhanoglu.
Odlično je Turčin šutirao, poput svog zemljaka iz Benfike u prethodnom kolu, lopta je u letu okrznula Radeta Krunića i završila iza leđa Omrija Glazera, prethodno dodirnuvši stativu.
U 59. minutu i drugi put je Glazer morao da vadi loptu iz mreže, kao protiv Benfike ponovo je indolentan bio Krunić, izgubio je loptu nesvestan prisustva rivala, a priliku je lako iskoristio Marko Arnautović koji je prethodno imao pregršt prilika i jedan poništen gol zbog ofsajda.
Imala je Zvezda svoje prilike, odličnu debitantsku utakmicu u Ligi šampiona odigrao je mladi Andrija Maksimović, nije se libio da oproba udarac, aktivan u napadu je bio i Silas, Piter Olajinka je imao zanimljiva rešenja u napadu, ali su na kraju Zvezdi presudile greške, naročito kapitena Uroša Spajića.
Kao da iskusni štoper nije dovoljno dobro shvatio prvu izgubljenu loptu ispred svog šesnaesterca, to je učinio i u 71. minutu, Mehdi Taremi ga je nadmudrio i asistirao Lautaru Martinesu koji nije imao težak posao da definitivno potvrdi pobedu domaćeg tima i deseti uzastopni poraz crveno-belih na gostujućem terenu u Ligi šampiona.
Za poker katastrofalnih grešaka Zvezde pobrinuo se Vanja Drkušić, koji se u prvom poluvremenu žalio na povredu zadnje lože, kada je faulirao Martinesa u kaznenom prostoru – siguran realizator jedanaesterca bio je Mehdi Taremi u 81. minutu.
U narednoj rundi Zvezda, 22. oktobra, gostuje Monaku.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:54 01.10.2024
90+5' - Kraj, poraz Zvezde
Četiri gola u mreži Glazera, za sva četiri su krivi igrači Zvezde.
Inter slavi sa 4:0.
22:49 01.10.2024
90' - Pet minuta nadoknade vremena
Ima još šansi za Zvezdu...
22:47 01.10.2024
89' - Izmene u Zvezdi
Drkušić ustupa mesto Rodiću, a Krunić Dalsiju.
Poslednje minute Zvezda će odigrati sa četiri igrača u odbrambenoj liniji.
22:45 01.10.2024
88' - Ilić šutira pored gola
Dobra lopta Radonjića, ali loša završnica njegovog saigrača.
22:39 01.10.2024
81' - Četvrti gol za Inter...
Iranac Taremi savladao je Zvezdinog Izraelca Glazera.
Zvezda gubi 4:0.
22:36 01.10.2024
78' - Pauza?
Sudija Cvajer izgleda ima probleme sa komunikacijom sa VAR sobom.
22:35 01.10.2024
76' - Penal za Inter!
Drkušić je napravio bespotreban faul nad Martinesom, sudija Feliks Cvajer nije imao dilemu...
22:29 01.10.2024
71' - Zvezda poklonila i treći gol!
Kapiten Spajić je ponovo loše primio loptu, kao od drveta se odbila ona pravo do Taremija koji je uspeo da je iskontroliše i proigra tek nedavno ušlog Lautara Martinesa.
Rutinska realizacija za 3:0.
22:26 01.10.2024
69' - Izmene u Zvezdi!
Endiaje, Silas i Maksimović idu van, na terenu su Duarte, Radonjić i Ilić.
22:20 01.10.2024
63' - Treći šut Maksimovića
Prvi u okvir gola, ali lak posao za Zomera.
22:19 01.10.2024
62' - Opet Glazer!
Nova velika šansa za Inter.
22:18 01.10.2024
61' - Glazer brani!
Zicer Arnautovića posle nove greške Krunića.
22:17 01.10.2024
59' - Zvezda poklonila i drugi gol Interu!
Posle Elšnika i Krunić je izgubio loptu u opasnoj zoni, igrači Intera su iskoristili poklon, a egzekutor je bio Marko Arnautović.
Zvezda gubi 2:0.
22:16 01.10.2024
58' - Sreća...
Mhtarijan je uleteo u peterac i šutirao iz trka, srećom pored gola.
22:11 01.10.2024
53' - Traljavi Drkušić
Promašio je loptu, srećom otišla je u korner.
22:06 01.10.2024
48' - Ima ruke, nema penala
Šut igrača Zvezde se odbio u ruku Mhtarijana, ali sudija nije reagovao.
22:05 01.10.2024
48' - Žuti karton!
Kapiten Intera De Fraj je udario Endiajea, što je arbitar primetio.
21:49 01.10.2024
45+2' - Zvezda gubi na poluvremenu
Nije loše igrala Zvezda, Maksimović je bio odličan, Điga požrtvovan, Olajinka agilan, Drkušić je stisao zube i igra uprkos povredi, ali su individualne greške koštale Zvezdu zaostatka.
Na poluvremenu Inter vodi 1:0 i ima kontrolu utakmice.
21:46 01.10.2024
45+1' - Nije dobro...
Olajinka ponovo dobro ubacuje, a Elšnik loše šutira.
21:42 01.10.2024