Ostali reemiteri

Medvedev protiv Alkarasa za finale – Rubljov siguran

© AP Photo / Mosa'ab ElshamyDanil Medvedev
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 30.09.2024
Danil Medvedev, najbolji ruski teniser, plasirao se u polufinale turnira u Pekingu pobedom nad Flavijom Kobolijem rezultatom 6:2, 6:4. Za mesto u finalu boriće se protiv Karlosa Alkarasa koji je eliminisao Karena Hačanova rezultatom 7:5, 6:2. Andrej Rubljov obezbedio je četvrtfinale pobedom nad Alehandrom Davidovičem Fokinom rezultatom 6:4, 7:5.
Bez velikih problema za svega sat i 29 minuta Danil Medvedev savladao je Italijana Kobolija.
Medvedev je prvi napravio brejk, a protivnik je imao veliki broj šansi da uzvrati, ali nakon što nije uspeo Danil je još jednom to kaznio.
U drugom setu Italijan je uspeo da uzvrati brejkom, ali ponovo mu je Rus još jednom oduzeo servis i tako stavio tačku na meč.
Za mesto u finalu Medvedev će igrati protiv Karlosa Alkarasa koji je eliminisao Karena Hačanova.
Ruski teniser dobro je parirao Špancu u prvom setu, ali nakon što je Alkaras napravio odlučujući brejk počeo je da igra sve sigurnije i na kraju je pobedio bez velikih problema.
Plasman u četvrtfinale prethodno je obezbedio Andrej Rubljov koji je iako je bio favorit protiv Alehandra Davidoviča Fokine dobro znao da opuštanja nema jer se sa španskim teniserom ne zna kada može da zapreti.
Po jedan brejk razmenili su u prvom setu, a onda je Rubljov uspeo još jednom da mu oduzme servis gem i tako dođe do seta. Posao je mogao da završi i ranije jer je u drugom setu imao prednost od 3:1, ali se Fokina vratio u meč.
Posle manje neizvesnosti sredinom seta, Andrej koristi pad koncentracije protivnika, pravi dva brejka i tako stiže do pobede.
U četvrtfinalu igraće protiv Kineza Junčaokete Bua i to istog dana jer je prethodno sa Špancem meč bio odložen zbog kiše.