Ostali reemiteri

Partizan priredio spektakl na startu ABA lige /video/

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićKošarkaši Partizana
Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 25.09.2024
Košarkaši Partizana savladali su čačanski Borac u prvom kolu ABA lige rezultatom 96:66 na svom terenu u punoj beogradskoj Areni.
Trener Partizana Željko Obradović je raspodelio minutažu na sve igrače, najviše vremena na terenu je proveo Aleksej Pokuševski, a zaigrao je i kapiten Vanja Marinković koji je u prethodnom periodu odsustvovao zbog povrede.
Najefikasniji u timu Partizana bio je Karlik Džons sa 14 poena, jedan manje je ubacio Dvejn Vašington, a Pokuševski, Sterling Braun i Isak Bonga su dodali po 11.
Partizan je Borcu dozvolio da ima prednost samo u prvoj četvrtini, ali je i nju rešio u svoju korist sa 24:19.
Crno-beli su pojačali ritam u nastavku, ali su na poluvremenu imali svega deset poena viška.
Partizan je krenuo još jače u treću deonicu, stigli su do vođstva od 33 poena i do kraja su samo održali razliku za prvu pobedu.
"Velika zahvalnost navijačima Partizana koji su došli u ovakvom broju na start ABA lige, izuzetno znači, novi tim, novi igrači. Osetili su šta znači igrati u punoj Areni, bila je izuzetna utakmica protiv Borca koja je igrala veoma pametno veliki deo utakmice", rekao je trener Partizana Željko Obradović na konferenciji za medije.
On je čestitao igračima pobedu i poručio da je presudila razlika u kvalitetu između dve ekipe.
"Presudio je onaj kvalitet koji mi imamo, logično je za prvu utakmicu da je bilo dosta dobrih, ali i dosta stvari kojima nismo zadovoljni. Sve u svemu, čestitke igračima na pobedi. Počeli smo sezonu na dobar način i okrećemo se novoj utakmici protiv Spartaka", izjavio je Obradović.
Partizan će u nedelju od 19 časova gostovati subotičkom Spartaku u drugom kolu ABA lige.