Večiti derbi - Sputnik Srbija

Zvezda ponizila Partizan u Humskoj

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su ubedljivu pobedu u 174. večitom derbiju nad Partizanom i to na gostujućem terenu rezultatom 4:0.
Zvezda je posle osam godina slavila u Humskoj i ostvarila je najveću pobedu u istoriji gostujućih večitih derbija, najubedljivijim rezultatom od 1998. godine.
Zvezda je povela u 24. minutu iz penala koji je rukom skrivio Stefan Kovač, a siguran egzekutor bio je Šerif Endiaje.
Partizan je pokazao solidnu igru u nastavku, primorao je Zvezdu da se brani, imao nekoliko velikih šansi, ali je u trećem minutu nadoknade vremena ponovo kapitulirao.
Na asistenciju sjajnog 17-godišnjeg Andrije Maksimovića loptu je iza leđa golmana Aleksandra Jovanovića poslao Silas.
U poluvremenu je trener Partizana Aleksandar Stanojević ostavio u svlačionici dotada najboljeg igrača crno-belih Bibrasa Natha, čime je režirao potpuni kolaps svoje ekipe.
Ne samo da Partizan nije uspeo da napravi šansu već je primio čak tri gola i doživeo pravu katastrofu, još jednu u eri Stanojevića.
Najpre je Endiaje u 55. minutu iskoristio asistenciju Timija Maksa Elšnika, a deset minuta kasnije mu je za njegov treći, ukupno četvrti za Zvezdu, pomogao Rus Jegor Prucev.
Posle devet odigranih kola Crvena zvezda je prva na tabeli, sa utakmicom manje i 22 poena, dok je Partizan pao u plej-aut zonu sa dvostruko manjim brojem bodova (11) iz sedam mečeva.
Standings provided by Sofascore
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
20:57 23.09.2024
90' - Kraj!
Bez nadoknade vremena, Zvezda pobeđuje Partizan sa 4:0!
20:54 23.09.2024
89' - Udarac Pruceva
Lopta odlazi preko gola.
20:40 23.09.2024
76' - Izmena u Partizanu
Zubairu ustupa mesto Trifunoviću.
20:38 23.09.2024
74' - Jovanović kratak
Lazarević je centrirao u peterac, Jovanović nije smeo da ranije krene i bio je kratak.
Zvezda i dalje vodi 4:0.
20:33 23.09.2024
67' - Dve izmene u Zvezdi
Katai i Duarte umesto Ivanića i Šerifa.
20:31 23.09.2024
65' - Novi gol Šerifa!
Treći na utakmici, posle centaršuta Pruceva!
Zvezda vodi 4:0!
20:28 23.09.2024
63' - Menja Milojević
Silas izlazi, na terenu je Milson, a mladog Maksimovića menja Prucev.
20:21 23.09.2024
57' - Stanojević menja... Čak i formaciju
Napadač Jovanović umesto lažnog napadača Kalulua i desni bek Lazarević umesto Zahida koji je počeo meč kao levo krilo?!
Partizan će igrati sa tri štopera i dva krilna beka.
20:20 23.09.2024
55' - Treći gol Zvezde!
Elšnik je prošao kroz celu odbranu Partizana i proigrao Šerifa koji je rutinski savladao Jovanovića.
Zvezda vodi 3:0!
20:17 23.09.2024
52' - Velika šansa za Zvezdu!
Silas je izleteo pred Jovanovića, nije šutirao, a potom je golman Partizana ponovo dobro reagovao.
Usledio je i pokušaj Ivanića, ponovo posle greške igrača Partizana.
20:15 23.09.2024
50' - Zubairu blokirao Kovača
Nedostatak komunikacije i propast akcije Partizana.
20:11 23.09.2024
46' - Koreografija za start drugog poluvremena
20:09 23.09.2024
46' - Stanojević zamenio Natha!
Jedini igrač sa ocenom od sedam u timu Partizana na servisu Sofaskor zamenjen je odlukom trenera!
U igri je Goh, a Jurčevića je zamenio Antić.
19:53 23.09.2024
45+4' - Poluvreme!
Zvezda vodi 2:0, a Partizan je imao, čini se, više izglednih prilika, ali ne i realizaciju.
19:51 23.09.2024
45+3' - I drugi gol za Zvezdu!
Posle prekršaja Kovača nad Krunićem usledio je dug napad koji je na kraju realizovao Silas šutem koji je otišao ispod noge Mujakiću i završio iza leđa Jovanovića!
Zvezda vodi 2:0!
19:48 23.09.2024
45' - Tri minuta nadoknade
Simović je produžio poluvreme.
19:47 23.09.2024
43' - Partizan iz akcije izborio korner
Natho je proigrao Filipovića, Glazer je bio brži, ali je potom izbacio loptu u korner.
19:42 23.09.2024
38' - Natho zamalo neprecizan
Dobio je loptu od Kovača i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.
19:41 23.09.2024
38' - Elšnik šutira preko gola
Posle povratne lopte Olajinke.
19:39 23.09.2024
35' - Olajinka bez fokusa!
Ivanićeva lopta je stigla do njega, bio je sam, imao šansu za šut, ali je probao da doda Šerifu...