Erling Haland - Sputnik Srbija

Nula u Mančesteru, PSŽ uhvatio poslednji voz, trijumf Dortmunda

Posle nekoliko spektakularnih uvodnih duela prvog dana, nastavilo se prvo kolo „nove“ Lige šampiona. Seltik je nadigrao Slovan sa 5:1, a Borusija Dortmund Klub Briž sa 3:0, dok je PSŽ u 91. minutu slomio Đironu – 1:0. U derbiju između Mančester sitija i Intera nije bilo golova (0:0). Utakmice ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Posle one kanonade i pobede Bajerna nad Dinamom od 9:2, gledali smo mirnije veče. U prvih sat vremena igre na četiri utakmice koje su se igrale od 21 čas samo je Seltik davao golove, čak tri protiv Slovana, dok je na preostale četiri utakmice bilo 0:0.
I to vam sve govori. Na kraju je Seltik slavio sa 5:1.
Najzvučniji sudar bio je onaj između Mančester sitija i Intera. Igrači Pepa Gvardiole imali su veći posed, stvarali su šanse preko Holanda u prvom poluvremenu i Fodena u drugom, ali lopta nije htela u gol.

Kako se utakmica bližila kraju događale su se sve veće šanse, Siti je pretio, Inter pokušavao iz kontre, ali nije bilo golova na Etihadu - 0:0.

Zato jeste na Parku prinčeva gde je Pari Sen Žermen slomio Đironu u 91. minutu golom Nuna Mendeša.
Borusija Dortmund se mučila na gostovanju Klub Brižu, ali je na kraju odradila uspešan posao i slavila sa 3:0.
U prve dve utakmice dana videli smo tri gola, a sva tri su pala u Pragu gde je Sparta nadigrala Salcburg sa 3:0.
Sparta je u prednost došla u 2. minutu preko Kairinena, potom je Olatunji digao na 2:0 u 42. minutu, a tačku na duel stavio Laci u 58. minutu.
U duelu između Bolonje i Šahtjora nije bilo golova, a gosti su u 4. minutu promašili penal.
Tokove mečeva mogli ste da pratite uz Sputnjik, a u rubrci sadržaj da izaberete omiljenu utakmicu koju želite da ispratite.
13:18 18.09.2024
SEMAFOR
Bolonja – Šahtjor 0:0 (0:0)
Sparta Prag – Salcburg 3:0 (2:0)
(Kairinen 2’, Olatunji 42’, Laci 58’)
Seltik – Slovan Bratislava 5:1 (1:0)
(Skales 17’, Furuhaši 47’, Engels 56’, Maeda 70’, Ajdah 87’ - Vimer 61’)
KRAJ
91’ – Gool!
Mendeš je pogodio u nadoknadi vremena - 1:0!
45’ – Poluvreme
Završeno je prvo poluvreme - 0:0
1’ – Utakmica je počela
Startovao je duel
MANČESTER SITI – INTER
KRAJ - 0:0
30’ – Siti drži loptu
Za sada Siti ima veći posed lopte, ali bez golova u prvih pola sata - 0:0.
KLUB BRIŽ – BORUSIJA DORTMUND
KRAJ - 0:3
93’ – Novi gol
Dortmund je postigao i treći pogodak
76’ – GOL!
Borusija je povela golom Gitensa! Konačno pogodak, a da nije u Škotskoj na meču Seltika
SELTIK – SLOVAN BRATISLAVA
KRAJ!
91’ – Petarda
Stigao je Seltik i do petog gola
70’ – Maeda
Podigao je Seltik na 4:1
61’ – Slovan daje gol
Slovan je uspeo da smanji rezultat preko Vimera
56’ – Evo i trećeg
Seltik preko Engelsa diže na 3:0 i time rešava pitanje pobednika.
47’ – Samo Seltik daje golove
Furuhaši je digao na 2:0 i u ovom momentu samo Seltik postiže pogotke na utakmicama koje se igraju od 21 čas.
Završeno je prvo poluvreme - 1:0
17’ – Vodi Seltik
Seltik je poveo golom Skalesa. Nije izdržao Slovan pritisak u Škotskoj
SPARTA PRAG – SALCBURG
90’ – KRAJ
Pobeda Sparte od 3:0!
58’ – 3:0
Laci diže na 3:0 i utakmica je rešena. Za mnoge verovatno i iznenađujuće lak posao za Spartu. Hajde da vidimo kako će se duel privesti kraju
Završeno je prvo poluvreme – 2:0. U prvoj postavi domaćeg tima igra srpski reprezentativac Veljko Birmančević
42’ – Sparta vodi 2:0
Olatunji je podigao prednost ekipe iz Praga
2’ – Već gol!
Sparta vodi posle gola Kairinena sa 1:0
13:20 18.09.2024
BOLONJA – ŠAHTJOR
90’ – KRAJ
Završena je utakmica u Bolonji - 0:0.
Završeno je prvo poluvreme – 0:0
4’ – Promašen penal
Sudakov je promašio penal, mogao je Šahtjor do rane prednosti - 0:0
13:19 18.09.2024
Dobrodošli!
Od 18:45 pratićemo duele Bolonje i Šahtjora odnosno Sparte i Salcburga, a potom od 21 čas pratimo Seltik protiv Slovana, Briž protiv Borusije, Mančester siti protiv Intera kao i PSŽ protiv Đirone.