Hari Kejn - Sputnik Srbija

Istorijsko brukanje – Bajern sa devet golova u mreži ispratio Dinamo Zagreb!

Početak nove sezone Lige šampiona, i to u novom formatu, jer se igra liga, a ne po grupama, obeležilo je stradanje Dinamo Zagreba na Alijanc areni. Bajern Minhen je rasturio "modre" - 9:2. Fudbal je gotovo poprimio oblik vaterpola, bar kada je broj golova u pitanju... A moglo je da bude i gore, da Nemcima nisu poništeni golovi. Srećom, opravdano...
Vratila nam se dobra, stara Liga šamiona. Najbolji fudbal koji Evropa i svet mogu da vide.
I, šta smo videli? Videli smo istorijsko brukanje zagrebačkog Dinama koji se u Minhenu proveo ko bos po trnju! Čak devet golova u mreži nesrećnog Nevistića, koji nije bio najgore ocenjeni igrač gostujućeg tima na Alijanc areni.
Prosto je neverovatno šta je Dinamo sebi dozvolio da primi čak devet golova, od kojih tri za prvo poluvreme, uz dva poništena nakon aistencije VAR tehnologije.
Bajern je s druge strane podsetio na svoje najbolje dane. I nakon što je minulog vikenda brojao do šest protiv Holštejn Kila (6:1), sada je upropastio, uništio Dinamo Zagreb - 9:2. Naterao je "modre" da pomodre i da im obrazi bride od bruke i sramote koju su priredili sebi i navijačima.
Kada su ostali rezultati u pitanju, Milan je s centra poveo protiv Liverpula u derbiju kola, ali su "redsi" na krilima štopera Konatea i Van Dajka do odlaska na odmor uspeli da preokrenu, da bi konačnih 3:1 postavio Mađar Dominik Soboslaj.
Aktuelni šampion Lige šampiona Real Madrid se mučio protiv Štutgarta, ali je na kraju "slomio" otpor Švaba.
Slavila je četa Karla Ančelotija identičnim rezultatom kao Liverpul - 3:1, a strelci su bili Mbape, Ridiger i supertalentovani Brazilac Endrik u 96. minutu. Utešni gol za Nemce postigao je Undav u 68. minutu.
Sporting je rutinski slavio protiv Lila rezultatom 2:0, dok su u prva dva meča dana Juventus i Aston Vila savladali PSV (3:1), odnosno Jang Bojs (3:0).
Na tabeli Lige šampiona posle nekompletnog prvog kola, Bajern Minhen je zaseo na čelo zbog impresivne gol-razlike 9:2, prate ga Aston Vila i Liverpul, a po tri boda imaju i Juventus, Real Madrid i Sporting.
Dešavanja sa svih susreta nove sezone Lige šampiona mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik u tekstualnom prenosu.
U rubrici sadržaj mogli ste da izaberete omiljenu utakmicu.
Juventus - PSV 3:1 (2:0)
(Jildiz 21', Mekeni 27', Gonzales 52' - Saibari 93')
Jang Bojs - Aston Vila 0:3 (0:2)
(Tilemans 27' Ramzi 38', Onana 86')
Milan - Liverpul 1:3 (1:2)
(Pulišić 3' - Konate 23', Van Dajk 41', Soboslaj 67')
Bajern - Dinamo Zagreb 9:2 (3:0)
(Kejn 20', 58', 73', 78', Gereiro 34', Olis 38', 61', Sane 85', Gorecka 92' - Petković 49', Ogivara 50')
Real Madrid - Štutgart 3:1 (0:0)
(Mbape 46', Ridiger 83', Endrik 96' - Undav 68')
Sporting - Lil 2:0 (1:0)
(Đekereš 38', Debast 65')
SPORTING - LIL
92' - GOTOVO u Lisabonu
Sporting je rutinski sa dva gola u mreži protiv Lila, stigao do tri boda u Ligi šampiona.
65' - GOOOL!
Sporting je preko Debasta udvostručio prednost protiv Lila.
45' - Prednost Sportinga
Sporting Lisan vodi 1:0 i ima igrača više, pošto je Gomes iz Lila u 40. minutu zaradio drugi žuti karton, što sa sobom povlači isključenje.
38' - Vodi Sporting
Strelac za "lisabonske lavove" je ko drugi no impresivni Šveđanin Viktor Đekereš.
REAL MADRID - ŠTUTGART
96' - REAL overio trijumf!
Supertalentovani Brazilac Endrik koji je u 80. minutu zamenio Belingema, uspeo je da pronađe put do mreže u poslednjim sekundama meča u Madridu - 3:1.
83' - GOOOL!
Ponovo vodi Real. Defanzivac Antonio Ridiger poveo je Madriđane ka pobedi na otvaranju nove sezone Lige šampiona - 2:1.
68' - Šok u Madridu!
Undav je poravnao rezultat na 1:1.
46' - MBAPE!
Francuz postiže gol već u prvom napadu na početku drugog poluvremena. Real ima prednost protiv Štutgarta.
45' - NULA u Madridu
Iznenađujuće, ali mreže na stadionu "Santijago Berbnabeu" miruju posle prvih 45 minuta.
35' - Ništa od penala za Real
Prvobitno je pokazano na belu tačku zbog prekršaja nad Ridigerom. Na kraju je VAR provera pokazala da kontakta nije bilo i penal koji je trebalo Belingem da izvede je poništen.
BAJERN - DINAMO ZAGREB
KRAJ! Hrvati poniženi!
Bajern je naneo istorijsko poniženje Dinamo Zagrebu, pobedivši ga s neverovatnih 9:2!!!
92' - Pade i deveti!
Nestvaran rezultat, nalik recimo onom u vaterpolu. Bajern Minhen je i deveti put zatresao mrežu hrvatskog predstavnika u elitnom društvu. I Leon Gorecka stigao je da se upiše u strelce.
85' - OSMICA!
Bajern je preko Liroja Sanea stigao i do impoznatnog osmog gola protiv Dinamo Zagreba - 8:2.
78' - SEDMICA BAJERNA!
Čak devet golova u Minhenu, a nije ni 80. minut. Hari Kejn realizova je i treći penal i stigao je do četvrtog gola.
73'' - Het-trik Kejna!
Stiže iskusni napadač i do trećeg gola protiv Dinamo Zagreba. Ponovo je pogodio "sa kreča" i Bajern vodi rezultatom 6:2.
61 - GOOOL!
Majkl Olis je strelac. Samo minut nakon što je Kejnu poništen gol, usledila je nova munjevita akcija Bavaraca, koju je na asistenciju Musijala krunisao Olis - 5:2.
60' - Ipak ne!
Poništen je gol Kejna zbog ofsajda.
60' - Puče "petarda"
Stiže Hari Kejn do het-trika, a Bajern do petog gola protiv Dinamo Zagreba - 5:2.
58' - Bajern vodi 4:2
Hari Kejn postiže drugi gol i odbija nalet hrvatskog tima.
50' - BLICKRIG Dinama!
Zagrepčani potpuno neočekivano stižu i do drugog gola u razmaku od svega 60 sekundi - 3:2.
49' - GOOOL!
Dinamo je smanjio preko Bruna Petkovića - 3:1.
45' - POLUVREME
Bajern ima ubedljivih, i čini se, nedostižnih 3:0.
38' - GOOOL!
Bajern stiže i do trećeg pogotka protiv Dinama. Olis je pogodio na dodavanje Kimiha.
34' - GOOOL!
Bajern vodi 2:0. Fantastična asistencija Musijale i još lepši gol Rafaela Gereira koji je zakucao loptu iz prve u mrežu Dinama.
20' - GOOOL! Kejn nepogrešin
Engleski napadač hladnokrvno je realizovao jedanaesterac i Bajern vodi protiv Dinamo Zagreba.
8' - Poništen gol Bajernu
Džamal Musijala zatresao je mrežu Dinama, ali je kasnije utvrđeno da je talentovani napadač bio u nedozvoljenoj poziciji i gol je opravdano poništen.
MILAN - LIVERPUL
93' - KRAJ u Milanu
Liverpul je slavio posle preokreta rezultatom 3:1.
67' - GOOOL!
Liverpul golom Soboslaja vodi 3:1 u Milanu.
45' - Poluvreme
Liverpul vodi 2:1 protiv Milana kao gost.
41' - Preokret Liverpula
Gotovo preslikan gol primio je Milan. Prvo Konate iz prekida, sada Virdžil van Dajk. Centaršut iz kornera, a onda zakucavanje lopte u mrežu. Holanđanin je bio najdominantniji u skoku na prvoj stativi.
23' - Liverpul izjednačio
Konate je glavom zatresao mrežu na asistenciju Trenta Arnolda.
3' - GOOOL!
Milan je golom Kristijana Pulišića poveo protiv Liverpula.
JANG BOJS - ASTON VILA
90+6' - KRAJ!
Ubedljiv trijumf Aston Vile na startu nove sezone Lige šampiona protiv Jang Bojsa rezultatom 3:0.
86' - GOOOL!
Onana pogađa za 3:0 za Aston Vilu u Bernu protiv Jang Bojsa.
78' - GOOOL! Ipak, ne!
Još jedan poništen gol Aston Vili. I oba puta zbog igranja rukom.
45- Poništen gol!
Oli Votkins zatresao je mrežu domaćina za 3:0, ali je VAR provera utvrdila da je Englez igrao rukom pre postizanja pogotka.
38' - GOOOL! Vila vodi 2:0!
Katastrofalna reakcija odbrane Jang Bojsa dovela je do toga da Ramzi lako udvostruči prednost Aston Vile u Švajcarskoj.
27' - Vodi Vila!
Strelac je Belgijanac Tilemans. Srpski reprezentativac Kosta Nedeljković nalazi se na klupi za rezervne igrače.
JUVENTUS - PSV
90+3' - Gol za kraj!
Smanjuje PSV na 3:1. To će ujedno biti i konačan rezultat meča u Torinu.
75' - Menja Juventus
Čak pet izmena u drugom poluvremenu izvršio je Tijago Mota. Danilo je zamenio Gatija, Tiram Lokatelija, Fađoli je ušao umesto strelca Jildiza, dok je Vea na terenu umesto Gonzalesa. Poslednja peta izmena je Daglas Luiz umesto Mekenija.
52' - GOOOL!
Niko Gonzales zatresao je mrežu na dodavanje Dušana Vlahovića.
Juventus ima sigurnih 2:0 protiv PSV-a na poluvremenu.
27' - GOOOL! Juventus duplirao
Veston Mekeni postigao je drugi pogodak za Juventus. Za samo šest minuta klub iz Torina stigao je do velike prednosti.
21' - GOOOL! Juventus vodi
Kenan Jildiz postigao je evrogol za Juventus. Njegov prvi gol ove sezone u dresu "stare dame". Fantastično je šutirao sa leve ivice šesnaesterca i pogodio je dalji ugao.
15' - Mreže miruju
Iako ima ulogu favorita Juventus ne uspeva ozbiljnije da ugrozi gol PSV-a.
Dušan Vlahović i Juventus otvaraju novu sezonu Lige šampiona protiv PSV-a iz Ajndhovena.
17:32 17.09.2024
Dobro došli
Dobro veče i dobro došli u tekstualne prenose utakmica prvog kola Lige šampiona u novom formatu. Nema više grupa, sada se igra ligaški deo takmičenja.