Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković uz igru mačke i miša doneo Srbiji 2:0!

Novak Đoković i Miomir Kecmanović doneli su prednost od 2:0 duelu sa Grčkom na Dejvis kupu u Beogradu. Mečeve ste mogli da pratite uživo na Sputnjiku.
Tekstualni prenos oba sureta mogli ste da pratite uz Sputnjik.
09:33 14.09.2024
NOVAK ĐOKOVIĆ – JANIS KSILAS
Teniska reprezentacija Srbije povela je 2:0 protiv Grčke u meču za plasman u Svetsku grupu Dejvis kupa, pošto je Novak Đoković danas u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedio Janisa Ksilasa rezultatom 6:0, 6:1, za samo 45 minuta.
Meč pred punim tribinama nekadašnjeg "Pionira" je trajao izuzetno kratko pošto je četvrti teniser sveta odličnom igrom "razbio" Grka, za 766 pozicija slabije rangiranog na ATP listi.
Đoković je u oba seta seta bio ubedljiv, u prvom setu protivniku nije dopustio nijedan gem.
Srpski teniser je drugi set osvojio uz samo jedan izgubljen gem.
Duel između Srbije i Grčke nastavlja se sutra od 13 časova dubl mečom u kojem će igrati Đoković i Hamad Međedović protiv Petrosa Cicipasa i Demetrisa Azoidesa.
Posle parova, slede preostala dva singla. Prema rasporedu, Đoković će igrati protiv Aristotelisa Tanosa, dok će se Miomir Kecmanović sastati sa Janisom Ksilasom.
Reprezentacija koja prva dođe do tri pobede obezbediće plasman u Svetsku grupu Dejvis kupa za 2025. godinu.
6:0, 6:1 – KRAJ!
Savršena pobeda Novaka Đokovića, uživali su navijači na tribinama! Srbija vodi 2:0!
6:0, 4:0 – Novi brejk
Đoković jednostavno previše pritiska Ksilasa koji nema nikakav odgovor. Da li ćemo videti pobedu sa nulom?
Čekamo da Đoković izađe na zagrevanje
Najbolji teniser svih vremena na teren će po završetku prvog meča.
09:32 14.09.2024
MIOMIR KECMANOVIĆ – ARISTOTELIS TANOS
Teniska reprezentacija Srbije povela je 1:0 protiv Grčke u meču za plasman u Svetsku grupu Dejvis kupa, pošto je Miomir Kecmanović danas u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedio Aristotelisa Tanosa rezultatom 6:3, 6:3.
Meč pred punim tribinama nekadašnjeg "Pionira" je trajao sat i devet minuta. Kecmanović je 53. teniser sveta, dok je Tanos 713. na ATP listi. Kecmanović je u drugom gemu prvog seta napravio brejk. Grčki teniser je potom u sledećem gemu vratio brejk i poravnao na 2:2.
Srpski teniser je u osmom gemu iskoristio brejk loptu i tako došao do prvog seta. Tanos je u trećem gemu drugog seta imao 40:0 na svoj servis, ali je Kecmanović osvojio pet uzastopnih poena i napravio brejk.
Kecmanović je u devetom gemu drugog seta ponovo oduzeo servis protivniku i tako došao do pobede.
Drugi meč dana odigraće Novak Đoković i Janis Ksilas, dok su sutra na programu dubl i dva singl meča. Reprezentacija koja prva dođe do tri pobede obezbediće plasman u Svetsku grupu Dejvis kupa za 2025. godinu.
6:3, 6:3 – KRAJ!
Pobeda Miomira Kecmanovića, Srbija vodi sa 1:0 u meču sa Grčkom!
6:3, 4:3 – Još dva gema
Miša vodi, Tanos je odigrao neke sjajne voleje, ali bilo bi dobro da se ovaj duel što pre privodi kraju. Da ne dođe do komplikacija
6:3, 3:2 – Miomir i dalje vodi
Sve deluje dobro, bitno je da Miša uzme sve gemove na svoj servis i Srbija će povesti sa 1:0
6:3, 2:1 – Brejk!
Miomir je sjajno napravio brejk i sada ide već ka osvajanju i drugog seta
6:3, 1:1 – Počeo drugi set
Startovao je drugi set, za sada bez brejka
6:3 – Prvi set za Srbiju!
Miomir je dobio prvi set! Nije bilo lako, ali je pokazao da je kvalitetniji od Tanosa. Samo da nastavi ovako
5:3 – Evo brejka!
Sjajno je odigrao Miša i došao do brejka posle vrhunskog poena. Serviraće za prvi set
4:3 – I dalje bez brejka
Došli su i jedan i drugi do brejka, ali posle toga Kecmanović drži prednost bez istog. Možda je šansa u narednom gemu
3:2 – Vodi Miomir
Kecmanović ima prednost, ali sada bez brejka. Nije Tanos izašao na teren tek tako već pravi probleme našem favoritu
2:1 – Tanos vraća brejk