Utešna pobeda Srbije

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 10.09.2024
Mladi fudbaleri Srbije u konkurenciji do 21 godine savladali su reprezentaciju Azerbejdžana rezultatom 2:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.
Srbija je bolje otvorila meč, a mladi fudbaleri došli su do prednosti već u 26. minutu kada je mrežu zatresao Vukašin Đorđević.
Nije puno vremena trebalo Orlićima da povećaju vođstvo jer je Jovan Mijatović već u 40. minutu pogodio za 2:0.
Sa lepom prednošću je Srbija otišla na pauzu, ali Azerbejdžan je bio opasniji u drugom poluvremenu.
Imali su Orlići sreće jer protivnici nisu uspeli da realizuju nijednu priliku.
Bila je ovo utešna pobeda Srbije koja se posle devet utakmica nalazi na trećem mestu i neće imati priliku da izbori Evropsko prvenstvo.