Počelo je – uspešno! Partizan stigao do trofeja u Italiji

© Sputnik / Lola ĐorđevićTrener košarkaša Partizana Željko Obradović
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović - Sputnik Srbija, 1920, 09.09.2024
Košarkaši Partizana osvojili su pripremni turnir na Siciliji pošto su u finalu ubedljivo savladali domaćina Trapani rezultatom 89:61.
Posle prve deonice Partizan je vodio 20:19, a na poluvremenu je bilo 42:33 za izabranike Željka Obradovića koji su odigrali mnogo bolje nego u polufinalu turnira protiv Dertone koju su pobedili posle produžetka rezultatom 96:94.
U trećoj deonici Partizan je prelomio meč i posle 30 minuta vodio 68:44, pa se samo postavljalo pitanje kojom će se razlikom meč okončati, a na kraju je bilo plus 28.

Danac Gabrijel Ife Lundberg je predvodio Partizan sa 24 poena, 16 je dao Brendon Dejvis, Sterling Braun 14, Frenk Nilikina osam, a po sedam Karlik Džons i Vanja Marinković.

Zbog predostrožnosti večeras nije igrao Tajrik Džons koji je osetio bol u finišu sinoćne utakmice. Na turniru zbog povrede nije igrao Ajzeja Majk, dok je Dvejn Vašington dobio slobodno zbog rođenja deteta. Mladi srpski igrači Mitar Bošnjaković i Aleksa Dimitrijević ostali su u Beogradu i igrali utakmice u svojoj generaciji.
Ranije danas u meču za treće mesto Dertona je pobedila Golden Kingse iz Japana rezultatom 80:71.
Partizan naredne pripremne mečeve igra od 13. do 15. septembra kad će u Beogradu na turniru ugostiti Pariz i AEK.