Saša Lukić - Sputnik Srbija

Poraz anemične Srbije u Danskoj

Fudbaleri Srbije poraženi su u Kopenhagenu od Danske rezultatom 2:0 u meču drugog kola grupe 4 A divizije Lige nacija. Gronbek i Poulsen presudili su anemičnim Orlovima pod komandom Dragana Stojkovića. Srbija posle uvodna dva kola ima jedan bod, Danci su na maksimalnih šest.
Jednu promenu napravio je Dragan Stojković u odnosu na meč sa Španijom, jer se u startnoj postavi na stadionu Parken našao Marko Grujić, dok je šansu s klupe čekao i dočekao Andrija Živković.
Prilično dosadno i izjednačeno počeo je meč u Kopenhagenu, nije bilo ozbiljnijih prilika, da bi u 36. dosadu „razbio“ Gronbek posle fantastične akcije u režiji Eriksena, Poulsena i egzekutora Gronbeka, koji je u svom drugom meču za nacionalni tim upisao prvenac.
Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale, da bi u nastavku selektor Stojković izveo iz igre Marka Grujića i šansu je pružio Andriji Živkoviću. U tom trenutku Srbija je bila u istom onom sastavu koji je počeo meč pre tri dana u Beogradu protiv aktuelnog prvaka Evrope - Španije.
Ipak, ni to nije pomoglo da anemična Srbija ozbiljnije ugrozi Dansku, koja je "makazicama" Jusufa Poulsena u 61. minutu duplirala prednost. Naredni meč Srbija igra 12. oktobra kao domaćin protiv Švajcarske.
Mnogo više od samog rezultata brine bezidejna igra tima Dragana Stojkovića, koji se nekako odbranio protiv Španije. Sada je Rajković u dva navrata kapitulirao, ali Srbija nije imala ideju, nije imala igru, nije stvarala šanse, nije bila opasna po gol rivala.
I te kako se osetilo odustvo Aleksandra Mitrovića, Dušana Vlahovića, Sergeja Milinković-Savića, koji su pod krajnje čudnim i diskutabilnim izgovorima odlučili da se ne odazovu pozivu, i dalje, aktuelnog selektora.
Usledio je taj blesak, rezultatski jelte, protiv Španije i čudan meč bez golova. Ali su u Parkenu stvari bile poprilično jasne, ova i ovakva Srbija ne može da se nosi sa Danskom, koja je još jednom bila kobna po nju. Ne može najopasniji igrač u prvom poluvremenu da bude Strahinja Pavlović i da se konstantno nalazi na polovini rivala, jer se od njega očekuje, prvenstveno, da bude tu da brani gol Rajkovića, kao i Milenković.
Lukić i dalje nije pokazao da je dostojan broja deset, bar kada je u pitanju kreacija koju je imao prethodni kapiten Dušan Tadić, koji se isto na čudan način oprostio od Srbije.
Sada je na selektoru i ljudima iz Fudbalskog saveza Srbije da stave prst na čelo i dobro se zapitaju kako i šta dalje!?
Nije toliko bitan poraz u Kopenhagenu, koliko čitava ta situacija sa silnim igračima koji se nisu pojavili na septembarskom okupljanju na startu nove sezone Lige nacija, gde se Srbija izborila da igra sa najboljima. Da li je u pitanju bojkot ili nešto drugo, na FSS-u je da što pre otkrije kako se ne bi identična situacija ponovila već u oktobru, za kada su zakazani novi ispiti.
19:50 08.09.2024
93' - Kraj meča
Poraz Srbije od Danske rezultatom 2:0.
19:46 08.09.2024
87' - Dorgu zapretio
Rezervista Danske lepo je zalomio direktnog čuvara, da bi iz izgledne prilike šutirao visoko preko gola Rajkovića.
19:40 08.09.2024
81' Nova izmena Srbije
Izašao je Veljko Birmančević, a ušao Đorđe Jovanović.
19:31 08.09.2024
72'' - Belić u igri
Izašao je Saša Lukić.
19:30 08.09.2024
71' - Pavlović "požuteo"
Srpski defanzivac zaradio je javnu opomenu zbog prekršaja.
19:28 08.09.2024
69' - Izašao i Poulsen
Jusuf Polsen, strelac drugog kola izašao je iz igre, umesto njega na terenu je Vind.
19:27 08.09.2024
68' - Ovacije Eriksenu
Zamenjen je Kristijan Eriksen, umesto njega u igri je Dorgu. Legendarni Eriksen ispraćen je ovacijama, s obzirom na to šta se sve dešavalo na Parken stadionu pre nekoliko godina, kada je jedva ostao živ nakon što je kolabirao na terenu.
19:24 08.09.2024
65' - Šansa za Lukića
Mogla je Srbija da prepolovi prednost Danske da je Lukić bolje šutirao iz kaznenog prostora posle prekida.
19:20 08.09.2024
61'' - GOOOL! Danska vodi 2:0!
Kakav gol! Jusuf Poulsen je "makazicama" matirao Rajkovića i isekao mrežu Srbije.
19:12 08.09.2024
54' - Udarac Živkovića
Andrija Živković uhvatio je volej posle centaršuta Saše Lukića, ali je lopta otišla pored Šmajhelovog gola.
19:10 08.09.2024
51' - Žuti karton
Dobio je Andersen zbog prekršaja nad Andrijom Živkovićem.
19:05 08.09.2024
46' - Počelo je drugo poluvreme
Andrija Živković zamenio je Marka Grujića, pa je sada postava Srbije ista kao i na početku meča sa Španijom.
18:48 08.09.2024
45+3' - Poluvreme
Srbija ima gol zaostatka protiv Danske.
18:46 08.09.2024
45' - Još tri minuta
Toliko je produženo prvo poluvreme.
18:39 08.09.2024
GOL je!
Više od tri minuta vladala je neizvesnost pred oko 37 hiljada navijača na Parken stadionu, da bi sudija Kris Kavana na kraju ipak pokazao na centar. Vodi Danska.
18:38 08.09.2024
VAR provera!
Traje već duže od dva minuta. Proverava se da li je Poulsen bio u ofsajdu.
18:36 08.09.2024
36' - GOL! Vodi Danska
Prelepa akcija Danske krunisana je golom Gronbeka. Devetka Danske je u svom drugom meču uspela da postigne prvenac. Zaista sjajna akcija u režiji Eriksena, Poulsena i egzekucije Gronbeka.
18:34 08.09.2024
34' - Preokret!
Srbija ima više loptu u posedu. Odnos je 54:46.
18:29 08.09.2024
30' - Danci stežu obruč
Nižu se napadi ispred gola Srbije. Rajković je još jednom intervenisao i izbacio je loptu u korner.
18:24 08.09.2024
24' - Udarac Samardžića
Najopasniji napad Srbije. Lazar Samardžić se dugo nameštao i pokušao je desnom nogom, a njegov udarac lako je odbranio Šmajhel.