Srbija - Španija - Sputnik Srbija

Srbija bez uvređenih i povređenih odolela šampionu Evrope!

Fudbalska reprezentacija Srbije, oslabljena neigranjem velikog broja prvotimaca, iz različitih razloga, uspela je da ostane neporažena od šampiona Evrope Španije na otvaranju nove sezone Lige nacija. Utakmica na stadionu „Rajko Mitić“ je završena rezultatom 0:0, a najbolju šansu za gol propustio je Luka Jović.
Veliki broj igrača je otkazao selektoru Draganu Stojkoviću koji je skrpljenu ekipu izveo na megdan moćnoj Španiji u svetlu velikih kritika koje je prethodnih dana dobijao od svojih doskorašnjih, a sada smenjenih saradnika iz Fudbalskog saveza Srbije.
U staroj formaciji, sa trojicom klasičnih defanzivaca i dvojicom krilnih bekova, Stojković je poslao tim da se brani i čeka kontranapade.
Prvi zadatak je izvršen na najbolji mogući način tokom cele utakmice, mreža odličnog golmana Predraga Rajkovića je ostala netaknuta, a na drugoj strani su srpski mladi i brzonogi fudbaleri često pretili – sve dok nisu ostali bez energije.
Srbija će žaliti za situacijom iz 34. minuta kada je Andrija Živković na spektakularan način prevario celu odbranu Španije, poslužio kao na tacni Luku Jovića, izvesno ga je i iznenadio time jer se prvi napadač Srbije u ovom sastavu nije snašao i poslao je loptu pored stative, umesto iza leđa već palog i savladanog golmana Raje.
Nizale su se šanse na obe strane u prvom poluvremenu, u drugom su srpski fudbaleri polako gubili energiju i grčevito se branili, u čemu su na kraju i uspeli, a vredi napomenuti da su u nacionalnom timu debitovali Kosta Nedeljković, Jan Karlo Simić i Kristijan Belić, kao kapiten je prvi put igrao Nikola Milenković, a u novu „desetku“ je promovisan Saša Lukić.
Srbiji u nedelju sledi drugo kolo Lige nacija, ekipa putuje u Dansku koja je savladala Švajcarsku sa 2:0 i dva igrača više zbog crvenih kartona Nika Elvedija i Granita Džake.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:40 05.09.2024
90+5' - Kraj! Remi!
Konačnih 0:0!
22:37 05.09.2024
90+3' - Faul nad Rajkovićem!
Bliži se kraj...
90' - Još tri minuta!
Utakmica je produžena.
22:29 05.09.2024
85' - Izmena i karton!
Mitrović menja Ilića, a selektor Španije je dobio žuti karton.
22:20 05.09.2024
75' - Sreća!
Simić je izgubio loptu, uspela je ekipa da se odbrani!
22:19 05.09.2024
75' - Rajković sjajan!
Odličan udarac Jamala.
22:18 05.09.2024
74' - Nove promene
Grujić i Ratkov menjaju Jovića i Samardžića.
22:15 05.09.2024
71' - Tri šanse za Špance!
Grimaldo iz slobodnjaka i potom dvaput Jamal!
22:14 05.09.2024
70' - Opomena i za Belića
Promašio je loptu i pokosio Jamala.
22:12 05.09.2024
67' - Novi žuti karton
Olmo je opomenut.
22:07 05.09.2024
62' - Belić je na terenu!
Izlazi Živković.
22:03 05.09.2024
59' - Loše izveden kontranapad
Petorica su trčala napred, na kraju je šutirao Nedeljković visoko preko gola.
21:56 05.09.2024
52' - Birmančević briljira!
Iznudio je faul iskosa sa leve strane.
51' - Opasno!
Karvahal se ušunjao i sa peterca šutirao preko gola!
21:54 05.09.2024
49' - Zamalo!
Ilić je šutirao tik pored stative iz slobodnog udarca!
21:53 05.09.2024
48' - Kakav trk Ilića!
Proleteo je do ivice kaznenog prostora gde je fauliran!
21:52 05.09.2024
46' - Simić je na terenu!
Eraković je delovao povređeno u finišu poluvremena, debituje Jan Karlo Simić!
21:34 05.09.2024
45' - Sjajna igra Srbije protiv prvaka Evrope!
Ipak, 0:0 na poluvremenu, uz napomenu da je Jović mogao to da promeni, ali je promašio stopostotnu šansu.
Sjajna igra mladih igrača koji su dobili šansu u odsustvu najvećih zvezda, borbena, drčna, kreativna igra.
Samo neka tako nastave!
21:30 05.09.2024
43' - Sudija gubi konce
Žuti karton i za Birmančevića posle faula nad Jamalom.
21:28 05.09.2024
42' - Sjajni Pavlović!
Oteo je loptu Jamalu i potom ga naveo da napravi faul za žuti karton.