Zvezda slomila Radnički u finišu

© Sputnik / Lola ĐorđevićCrvena zvezda - Bode Glimt
Crvena zvezda - Bode Glimt - Sputnik Srbija, 1920, 01.09.2024
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Kragujevca u sedmom kolu Superlige rezultatom 1:0. Jedini gol na meču upisao je Mirko Ivanić u 85.minutu.
Posle velikog uspeha i plasmana u Ligu šampiona, Crvena zvezda okrenula se obavezama u domaćem prvenstvu gde nije blistala u sedmom kolu protiv ekipe Radničkog iz Kragujevca.
Istina, crveno-beli su u prvih 45 minuta bili konkretniji, stvarali su šanse i šutnuli četiri puta u okvir gola, ali lopta nije zatresla mrežu.
Sa druge strane Radnički nije previše pretio i Kragujevččani su prvi deo igre završili bez upućenog šuta u okvir protivničkog gola.
Čuvali su crveno-beli posed i u drugom poluvremenu, ali nisu uspevali da stvore prave šanse.
Pojačali su pritisak u završnici meča, međutim Ljeskić je dobro radio svoj posao na golu Radničkog.
Veliku prednost dobili su crveno-beli u 78. minutu kada je Matija Gluščević dobio crveni karton. Mladi fudbaler Radničkog dobio je žuti karton zbog faula nad Urošem Spajićem, a onda je dobio i drugi zbog rasprave sa sudijom.
Samo šest minuta kasnije Zvezda stiže do prednosti golom Mirka Ivanića. To je ujedno bio i jedini pogodak na meču.
Sa druge strane Radnički je bio bezopasan po gol crveno-belih gotovo cele utakmice.
Ana Kalinska - Sputnik Srbija, 1920, 01.09.2024
Ruskinja pokradena na US Openu: Novak je apelovao – ali ništa se nije promenilo /video/