Siner pregazio rivala – dok se na drugom terenu odvijalo iznenađenje

© AP Photo / Julia NikhinsonJanik Siner
Janik Siner - Sputnik Srbija, 1920, 29.08.2024
Janik Siner, prvi teniser sveta, plasirao se u treće kolo US Opena pobedom nad Amerikancem Aleksom Mikelsonom rezultatom 6:4, 6:0, 6:2. U meču drugog kola dogodilo se i veliko iznenađenje jer je Džordan Tompson pobedio Huberta Hurkača, sedmog tenisera seta, rezultatom 7:6, 6:1, 7:5.
Dok je u meču prvog kola prikazao nesigurnost u nekim trenucima, Janik Siner u drugom kolu bio je besprekoran.
Iako je Mikelsen u prvom setu u dva navrata uspeo da vrati brejk, Italijan je bio uporan i napravio je i treći pa je tako uspeo da dođe do prednosti.
U drugom setu scenario je bio potpuno drugačiji jer Amerikanac nije mogao da osvoji nijedan gem. Mučio se i na svoj i na Sinerov servis, a surovi Janik koristio je svaku šansu.
Nije se mnogo razlikovao ni treći set u kom je prvi reket sveta protviniku dva puta oduzeo servis gem i tako ga savaldao za sat i 41 minut. U narednom kolu Italijan će igrati protiv O'Konela.
Osim Sinera na terenu je bio i Hubert Hurkač koji je doživeo neočekivano ubedljivi poraz od Džordana Tompsona.
Poljski teniser nije uspeo da osvoji nijedan set, a u drugom je posebno bio loš jer je osvojio samo jedan gem.