Stadion Partizana u sumrak - Sputnik Srbija

Sumorni Partizan poražen u praznoj Humskoj

Fudbaleri Partizana doživeli su treći uzastopni poraz na svom terenu u aktuelnim kvalifikacionim ciklusima – u pokušaju da se plasiraju u Ligu konferencija, posle ispadanja iz trke za Ligom šampiona i Ligom Evrope, crno-beli su izgubili i od Genta, sa 1:0.
Partizan je pred praznim tribinama stadiona u Humskoj ponovo odigrao katastrofalnu utakmicu, niti ideje, niti realizacije, niti želje, niti vatre.
Jedini koji može da dobije prelaznu ocenu je Bibras Natho, na terenu se našao tek u 74. minutu i oživeo je Partizan, ali nije imao dovoljnu podršku indisponiranih saigrača koji su „mirno“ prihvatili novi neuspeh.
Partizan je kapitulirao u 16. minutu kada je Gandelman iskoristio loše reakcije levog beka Jurčevića i golmana Jovanovića, a isti igrač je imao najmanje još dve velike prilike da se potpuno proslavi.
Partizan je preživeo do poluvremena, potom je zaigrao nešto agilnije, ali su mnogo grešili Saldanja, Severina, Zahid nije dobijao prave lopte od saigrača, ni novajlija Kovač nije uspevao da se istakne, Zubairu je srljao iz greške u grešku, a Goh je povredom začinio svoju novu bledu partiju.
Najveću šansu za Partizan su kreirali rezervisti, Natho je u 76. minutu briljantno proigrao Lazarevića, ali je desni bek, prinudno smešten na poziciju desnog krila, poslao loptu daleko preko gola.
Nije se istakao ni Grimaldo, ma niko u timu Partizana nije delovao kadro da uradi nešto dobro na ovoj utakmici, počevši od trenera Stanojevića koji je ponovo eksperimentisao i ništa nije dobio, pa do njegovih ljubimaca kojima redovno daje šanse, a majsgora igre kakav je Natho, po pravilu, ostavlja na klupi i šalje na teren tek kada sve krene nizbrdo.
Partizan će 28. avgusta igrati u Belgiji revanš utakmicu, ali prema svemu viđenom teško da se može nadati povoljnom rezultatu i plasmanu u evropsko takmičenje.
Tok susreta ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:09 22.08.2024
90+5' - Kraj! Poraz Partizana
Užasno, katastrofalno, pa baš onako kako Stanojevićev Partizan i igra.
Poraz od 1:0 pred revanš u Belgiji.
22:04 22.08.2024
90' - Još četiri minuta
Nada postoji...
22:03 22.08.2024
90' - Nema gola!
Jovanović je zapretio, ali ga je odbitak prevario i nije uspeo dovoljno jako da uputi loptu ka golu.
21:53 22.08.2024
80' - Sreća!
Umalo drugi gol za Gent posle kontranapada.
21:52 22.08.2024
79' - Umalo!
Genijalni potezi Natha se nižu, zamalo da prevari golmana rivala.
21:49 22.08.2024
76' - Odmah šansa!
Natho je pronašao Lazarevića, usamljenog, ali je on šutirao visoko preko gola.
Partizan i dalje gubi 1:0.
21:48 22.08.2024
74' - Novi karton i nove izmene
Marković je dobio javnu opomenu, a Zahida i Severinu menjaju Natho i Lazarević.
21:45 22.08.2024
72' - Zahid pogađa semafor
Katastrofalan šut iz prve.
21:38 22.08.2024
65' - Grimaldo iznudio korner
Pokušao je šutem sa dvadesetak metara.
21:37 22.08.2024
64' - Nova izmena
Zubairu ustupa mesto Grimaldu.
21:35 22.08.2024
62' - Još jedna povreda!
Posle Goha povredio se i Saldanja.
Zameniće ga Jovanović.
21:31 22.08.2024
58' - Saldanja neprecizan
Severina ga je uposlio, ali je Saldanja pucao desnom nogom nebu pod oblake.
21:30 22.08.2024
57' - Zubairu opet ne zna šta radi
Ne samo da je usporio i upropastio inicijalnu akciju Zahida i Arijage, već je potom odlučio da šutira iz teške pozicije i pošalje loptu u ruke golmanu rivala.
21:29 22.08.2024
55' - Ipak ofsajd
Ponovo je opasan bio Gandelman, ali je bio i u ofsajdu i Jovanović je odbranio udarac.
21:22 22.08.2024
48' - Katastrofalni Severina
Umesto prijema lopte i trka ka golu nova propuštena prilika.
21:02 22.08.2024
45+1' - Sumorni Partizan gubi na poluvremenu
Još jedna očajna partija Stanojevićeve ekipe.
Imaće još poluvreme za popravni.
21:00 22.08.2024
45' - Minut nadoknade
Kao da svi jedva čekaju pauzu...
45' - Ponovo Gandelman
Lopta odlazi preko gola.
20:59 22.08.2024
44' - Čista sreća
Severina je pustio Brauna da proleti, a lopta je na putu ka golu pogodila Markovića i odbila se u korner.
I dalje Partizan gubi 1:0.
20:58 22.08.2024
44' - Severina okleva, Zahid do kornera
Ipak šansa za Partizan, ali ni to ne prolazi.