Bodo Zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda pala na severu Evrope – ali i dalje živi san o Ligi šampiona!

Crvena zvezda poražena je od Bode Glimta rezultatom 2:1 (0:0) u prvom meču plej-ofa Lige šampiona. Crveno-beli su katastrofalno otvorili drugo poluvreme i za samo deset minuta, u periodu od 52. do 62. minutu odbrana je dvaput kapitulirala, dok je zlata vredan gol postigao Ognjen Mimović u 75. minutu, te san o elitnom takmičenju i dalje živi.
Revanš je za osam dana na stadionu „Rajko Mitić“.
Posle izdanja na severu Norveške, ne čini se da je elita daleko, ali je jasno da će Zvezda na stadionu „Rajko Mitić“, pred Delijama gde je uvek sve moguće, i gde su padali daleko veći klubovi od Bode Glimta, morati bolje.
U suprotnom, tim koji vodi Vladan Milojević biće primoran da se zadovolji „samo“ Ligom Evrope.
Zvezda je hrabro i strpljivo ušla u meč na stadionu „Aspmira“, kapaciteta od svega 8.300 sedećih mesta. Bode je diktirao tempo i imao je loptu više u svom posedu, ali nije uspevao to da kruniše.
Imala je Zvezda sreće u 38. minutu kada je Sjevold zatresao prečku gola koji je branio Ilić.
Prilično bezidejno i neorganizovano delovala je Crvena zvezda u tim trenucima. Pojačanja nisu pokazala zbog čega su dovedena, dok je, mora se priznati, i tim koji je izveo Milojević bio poprilično čudan.
Olajinka nije uspevao da probije po toj levoj strani, Ilić koji je dejstvovao s desne, bio je „nevidljiv“, dok su izostale korisne lopte iz sredine od Mirka Ivanića.
Zvezda je u 44. minutu uspela da zatrese mrežu domaćina, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda Šerifa Endiajea, nakon udarca Ilića.
U nastavku susreta Zvezda je doživela „pomračenje“.
I to, totalno!
Dve šanse za dva minuta za Bodo, promašaji Hega i Haugea, posle čega iz treće prilike Zvezdi nije bilo spasa. Bjortuft je bio najviši posle centaršuta i glavom je zakucao loptu u mrežu.
Stiče se utisak da je golman Crvene zvezde mogao i morao bolje da interveniše, da krene odlučnije na tu „ničiju“ loptu. Igrao se 52. minut...
Tačno deset minuta kasnije na semaforu je bio ispisan rezultat 2:0, a strelac je Mata, koji je sjajnim udarcem levom nogom pogodio dalji ugao Ilićevog gola.
Shvatio je i Milojević da stvari ne funkcionišu i da je Zvezda „ugašena“, pa je rešio da osveži ekipu dvostrukom izmenom.
Izašao je Luka Ilić, zamenio ga je Milson, izašao je i Šerif Endiaje, a umesto njega priliku je dobio Bruno Duarte.
I počela je Zvezda da igra, „živnula“ je. Zvezda do 70. i od 70. minuta izgledala je potpuno drugačije.
Duarte je zadavao probleme poslednjoj liniji Bodea, da bi Mimović u 75. minutu posle smušene reakcije domaćina uspeo da prepolovi prednost i vrati Zvezdu u život.
Crveno-beli uprkos slabijoj igri, i te kako imaju aktivan rezultat i imaju čemu da se nadaju u revanšu za osam dana pred armijom svojih navijača.
Tok susreta mogli ste da pratite uz Sputnjik.
Partizan Humska - Sputnik Srbija, 1920, 20.08.2024
Partizan ponovo „udaren po džepu“ – i bez navijača!
22:51 20.08.2024
94' - Kraj meča i poraz Zvezde
Crvena zvezda izgubila je u Norveškoj od Bode Glimta rezultatom 2:1 u prvom meču plej-ofa Lige šampiona. Revanš je za osam dana u Beogradu.
22:48 20.08.2024
90' - Još tri minuta!
Toliko nade ima Zvezda da pokuša da izbegne poraz u prvom meču plej-ofa Lige šampiona.
22:45 20.08.2024
86' - Điga interveniše
Mogao je Bode do trećeg gola, ali je u poslednjem trenutku sjajno reagovao Naser Điga.
22:43 20.08.2024
84' - Menja Bode, menja i Zvezda
Izašao je Heg, ušao Oklend. Izašao je Olajinka, a ušao Dalsio Gomes.
22:33 20.08.2024
75' - GOOOL! Zvezda smanjuje
Mimović je uspeo da smesti loptu u mrežu posle smušene reakcije odbrane Bode Glimta.
22:31 20.08.2024
72' - Najbolja prilika za Zvezdu
Rezervista Duarte je probio po levoj strani, ušao je u kazneni prostor i uputio je odličnu loptu ka Milsonu, koji je zakasnio da je sprovede u mrežu iz neposredne blizine.
22:30 20.08.2024
70' - Ivanić "požuteo"
Žuti karton za ofanzivnog vezistu Crvene zvezde.
66' - Dvostruka izmena Zvezde
Izašli su Luka Ilić i Šerif Endiaje, a na terenu su Milson i Bruno Duarte.
22:21 20.08.2024
62' . GOOL! Bode dulira
Crvena zvezda je u problemu, ima dva gola zaostatka. Mata je levom nogom pogodio dalji ugao Ilićevog gola. Kasnio je Naser Điga sa blokom.
22:18 20.08.2024
59' - Zvezdin trzaj
Posle primljenog gola tim Vladana Milojevića počeo je da igra fudbal i počeo je da preti rivalu.
22:11 20.08.2024
52' - GOOOL! Vodi Bode
Zvezda se nije snašla u nastavku, Bode je propustio dve velike prilike, da bi zatim odbrana crveno-belih kapitulirala. Bjertuft je glavom zakucao loptu u mrežu, nakon što je bio najviši iz prekida.
22:09 20.08.2024
50' - Dva zicera za Bode!
Prosto je neverovatno kako Bode nije poveo. Prvo je Heg promašio zicer s dva metra, da bi zatim i Hauge imao veliku priliku. Sa sedam metara šutirao je pored gola.
22:06 20.08.2024
46' - Počelo je drugo poluvreme
Nastavljen je meč u Norveškoj.
21:49 20.08.2024
45+2' - POLUVREME
Veći posed lopte i više prilika imao je Bode Glimt. Zvezdu je spasila prečka, a poništen joj je gol zbog ofsajda u kom se našao Šerif Endiaje.
21:47 20.08.2024
45' - Još dva minuta
Igraće se još 120 sekundi.
21:44 20.08.2024
44' - GOL! Ipak ne, ofsajd!
Zatresao je mrežu Bode Glimta Šerif Endiaje, ali je tome prethodio ofsajd posle udarca Luke Ilića.
21:38 20.08.2024
38' - PREČKA!
Mogao je Bode lako do vođstva, ali se lopti koju je lansirao Sjevold na putu ka mreži isprečila prečka.
21:32 20.08.2024
32' - Pritisak domaćina
Norvežani su opasno pritisnuli Zvezdu i izvešće već četvrti korner.
21:26 20.08.2024
26' - Zaigrao se Olajinka
Prekombinovao je krilni napadač Crvene zvezde po levoj strani. Umesto da je uputio centaršut u trenutku kad je napravio prednost, usledio je potez više i lopta je završila u gol-autu.
21:22 20.08.2024
21' - Bode tražio penal
Tražio je Bode penal zbog pada Haugea posle duela sa kapitenom Crvene zvezde Spajićem, ali ništa od toga. Iz VAR sobe stigla je potvrda da je sve čisto.