trening vaterpolista - Sputnik Srbija

Vaterpolisti doneli zlato Srbiji!

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju posle pobede u finalu nad Hrvatskom od 13:11. Kakva pobeda, kakva utakmica! Za pamćenje!
Od starta do kraja naši su potpuno dominirali u bazenu i pokazali zbog čega su branili zlato. Na kraju su ga i odbranili.
Rešetali su redom naši, a kada je Ćuk fantastičnim pogotkom doneo 13:10 bilo je jasno da novo zlato stiže u Srbiju. Peta medalja na aktuelnom takmičenju.
Treći put u nizu smo osvojili zlato u vaterpolu! Za istoriju!
Da će i ovoga puta pasti Hrvati mogli smo da naslutimo u prvoj četvrtini koju su naši vaterpolisti dobili sa 5:2. Od tog momenta igrali su odbranu poput betona, niko nije imao rešenje za takvu defanzivu, pa jednostavno nije postojala druga opcija nego da naši dobiju ovaj susret.
Golove za Srbiju postigli su: Miloš Ćuk tri, Nikola Jakšić, Nikola Dedović po dva, Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Radomir Drašović, Nemanja Vico, Nemanja Ubović po jedan. Kod Hrvatske, Jerko Marinić Kragić je postigao tri, Loren Fatović dva gola.
Kakva pobeda, kakav uspeh, pa ovo je za pamćenje!
Vaterpolisti su ponovo pokazali da na njih uvek moramo da računamo, da u njih uvek moramo da verujemo!
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
13:50 11.08.2024
VATERPOLO
Tok meča:
KRAAAAAAAAAAAAAJ!
ĆUK ZA ZLATOOOO - 13:10!
Minut do kraja - ostalo je još 60 sekundi do kraja, vodimo 12:10
31' - Zlato je sve bližeeeeee! Možemo da ga osetimo među zubima - 12:9, minut i po do kraja
29' - GOOOOOOOOOOOL! Kakav gol Dedovića, fenomenalno - 12:9
27' - Još pet i po minuta do kraja, probao je Mandić ali nije uspeo - 11:9
25' - Hrvati daju gol - 11:9
24' - Kraj treće četvrtine
23' - GOL! Mandiiiiiiiiiiiić! Kakva bomba od gola, neverovatno - 11:7. Ovo mu je 26. gola na turniru, najefikasniji je! Potom smanjuje Harkov na 11:8
23' - Smanjuju Hrvati na 10:7 posle nekoliko vrhunskih odbrana našeg golmana, šteta...
21' - GOOL! Kakav gol Drašovića, sjajno - 10:6
19' - GOL! Viktor Rašović je sjajno pogodio, Srbija ima prednost od 9:5 u finalu!
17' - Počela je treća četvrtina
POLUVREME
Posle dve četvrtine vodimo sa 8:5!
15' - GOL! Jako bitan gol, Dedović praktično na prazan gol - 8:5
14' - Smanjuje Fatović na 7:5. Da izdržimo u prednosti do poluvremena i to što većoj, to je sada primarni cilj
12' - GOL! Strahinja Rašović pogađa za 7:3! Au, kako ovo dobro izgleda za sada!
10' - GOL! Vico je sada sjajno pogodio i doneo nam prednost od 6:3!
9' - Smanjuju Hrvati na 5:3, važno je sada zadržati prednost.
Kraj prve četvrtine - 5:2!
8' - GOL! I ponovo Jakšić iz igrača više, vodimoooo 5:2! Kakva prva četvrtina!
7' - GOL! Nikola Jakšić je precizan, fantastično je pogodio posle finte - 4:2!
6' - GOL! Ponovo sjajni Ćuk! Iskoristio je ponovo naš tim igrača više, držimo ritam - 3:2
6' - Poravnanje, Hrvati su iskoristili igrača više i ponovo sa levog krila pogodili za 2:2. Marinić Kragić je bio precizan.
5' - GOL! Ćuk je izveo peterac, Srbija vodi 2:1! Sjajno!
4' - GOL! Rašović i Ubović su nekako uspeli da donesu gol posle igrača više. Jako, jako bitan pogodak - 1:1
3' - Vode Hrvati posle gola Lorena Fatovića - 0:1. Iskoristio je igrača više i pogodio sa leve strane
1' - Počelo je finale i borba za zlato, nekoliko loših napada sa obe strane na startu
Uskoro očekujemo izlazak igrača i intoniranje himni.
19:57 10.08.2024
Dobro došli
Poštovani čitaoci Sputnjika, čekamo vaterpoliste i njihovo finale protiv Hrvatske.