Ostali reemiteri

Miomir poveo pa doživeo poraz

© AP Photo / Andy WongMiomir Kecmanović
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 07.08.2024
Miomir Kecmanović, srpski teniser, poražen je na startu turnira u Montrealu od Portugalca Nuno Borgesa rezultatom 5:7, 6:4, 6:4.
Dobio je Miomir Kecmanović protivnika sa kojim je mogao ravnopravno da se bori za drugo kolo turnira hiljadu serije, ali posle borbe u tri seta dalji plasman obezbedio je Portugalac.
Srpski teniser odmah je ispustio brejk, ali nakon što je uspeo da ga vrati igrao je bolje od protivnika i uspeo je još jednom da mu oduzme servis gem što mu je donelo 1:0 u setovima.
Na identičan način počeo je i drugi set, Borges je ponovo napravio brejk u prvom gemu, ali ovoga puta sa druge strane nije bilo odgovora. Miomir nije imao nijednu brejk loptu i tako je Portugalac stigao do izjednačenja.
Isti scenario srpski teniser dopustio je da se dogodi i u narednom setu. U sva tri je Borges poveo sa 1:0 posle brejka!
Jedinu šansu da taj brejk vratio Miomir je imao u narednom gemu, ali nije uspeo da je iskoristi. Do kraja je siguran bio Portugalac i tako je posle dva sata odneo pobedu.
Iako nije dobro to što je poražen na samom startu turnira, Miomir nije odigrao loš meč, pružio je sasvim solidnu partiju i nema sumnje da će podizati formu kako nastavi da odmiče sezona na betonu, njegovoj omiljenoj podlozi.