Srbi u Rusiji: Nikolić odličan, Ilić upisao prvenac – čeka se Stanković

© Sputnik / Alexander Vilf / Uđi u bazu fotografijaMarko Nikolić
Marko Nikolić - Sputnik Srbija, 1920, 05.08.2024
Srpski fudbalski stručnjaci Marko Nikolić i Saša Ilići upisali su pobede u trećem kolu Premijer lige Rusije, dok će Dejan Stanković sa svojim Spartakom iz Moskve u ponedeljak odmeriti snage sa ekipom Krila Sovjetov.
CSKA Moskva kojim „kormilari“ bivši strateg Partizana Marko Nikolić brojao je do pet protiv Orenburga – 5:1. Za „Armejce“ su igrali i srpski fudbaleri Saša Zdjelar koji je odigrao svih 90 minuta, dok je Milan Gajić ušao s klupe u drugom poluvremenu.
Nikolić, Zdjelar i Gajić koji su bili odlični i položili su s peticom, nisu jedini Srbi koji su se minulog vikenda radovali u najvećoj pravoslavnoj zemlji – Rusiji.
Slavio je i Saša Ilić i to prvenac sa ekipom Pari Nižnji Novgorod. Pao je Dinamo u Mahačkali golom Kalinskog u 82. minutu iz penala.
U redovima Ilićevog tima našao se kao starter bivši napadač Vojvodine, Partizana i Crvene zvezde Ognjen Ožegović.
Za razliku od pomenutih Srba koji su slavili u Rusiji, Miroslav Bogosavac je imao vikend za zaborav, s obzirom na to da je njegov Ahmat izgubio na svom terenu od Lokomotive Moskva rezultatom 5:0.
Zavesa na treće kolo ruske Premijer lige biće spuštena utakmicom Spartak Moskva – Krila Sovjetov.