Zastava Srbije - Sputnik Srbija

Đoković doneo zlato Srbiji, odbojkašice poražene, basketaši eliminisani u četvrtfinalu!

Novi dan aktuelnog takmičenja obeležio je Novak Đoković koji je Srbiji doneo zlatnu medalju. Pored njega na terenu su bile odbojkašice koje su poražene od Kine, kao i basketaši koji su upisali poraz od Litvanije i potom protiv Francuske koji ih je eliminisao sa turnira. Jelena Erić završila je drumsku trku na 66. mestu.
Mečeve ste mogli da pratite uz Sputnjik, a u rubrici Sadržaj izaberite omiljeni sport.
20:12 04.08.2024
BASKETAŠI
Basketaši Srbije poraženi su od Francuske sa 22:19 u četvrtfinalu turnira čime su završili takmičenje.
Tok meča:
19:22 - Dvojka za poraz Srbije...
19:20 - Srbija će imati samo četiri sekunde za potencijalni poslednji napad!
18:19 - Stojačić!
15:17 - Stojačić!
14:17 - Teška situacija, 97 sekundi do kraja.
7:7 - Egal!
5:7 - Poklon slobodno bacanje za Francuze.
5:6 - Promašaj Brankovića sa penala!
5:6 - Opet Stojačić!
4:6 - Majstorović!
3:5 - Stojačić zakucava!
2:5 - Opet dvojka za Francuze...
2:3 - Vasić smanjuje!
1:1 - Majstorović hvata promašaj Stojačića!
Basketaši izlaze na teren.

Od 22.05 basketaši Srbije će igrati protiv Francuske u četvrtfinalu, a potencijalni rival u polufinalu je Letonija.
00:54 04.08.2024
BASKETAŠI
Basketaška reprezentacija Srbije je poražena od Litvanije sa 20:18 i moraće u četvrtfinale, iako je pobedom mogla da ode direktno u polufinale takmičenja.
1:0 - Branković!
Od 18.35 Srbija igra protiv Litvanije, a potom sledi četvrtfinale.
00:53 04.08.2024
ODBOJKAŠICE
Srpske odbojkašice poražene su u trećem kolu grupne faze od reprezentacije Kine posle velike borbe rezultatom 21:25, 25:20, 25:22, 29:27.

Veliki korak napravile su Srpkinje osvajanjem prvog seta, ali Kineskinje su se posle toga probudile, razigrale i krenule da prave probleme našem timu.

Posle neizvesnog drugog seta Kina je stigla do izjednačenja, a potom su i u trećem setu nadigrale srpske odbojkašice.

Pokušavale su u četvrtom setu da izjednače, imale su u pojedinim trenucima blagu prednost, ali ponovo Kineskinje prave seriju i dolaze do plus pet poena prednosti. Uspele su i to da stignu srpske odbojkašice, spasile su čak četiri meč lopte, ali nisu uspele i petu.
Ono što je važno jeste da je plasman u nokaut fazu odnosno četvrtfinale već bio obezbeđen bez obzira na ishod ovog meča.

Tok meča:

25:21, 20:25, 22:25, 27:29 – Kraj! Petu meč loptu koriste Kineskinje.

25:21, 20:25, 22:25, 24:24 – Spasena je meč lopta!

25:21, 20:25, 22:25, 23:23 – Još jedna magija Tijane Bošković!

25:21, 20:25, 22:25, 21:21 – Greše Kineskinje, izjednačile su srpske odbojkašice!

25:21, 20:25, 22:25, 19:20 – Ne predaju se Srpkinje!
25:21, 20:25, 22:25, 10:15 – Ispustile su Srpkinje malu prednost, Kina je preokrenula i ponovo stekla veliku prednost.

25:21, 20:25, 22:25, 8:7 – Maestralna Tijana Bošković donosi prednost Srbiji

25:21, 20:25, 22:25, 6:6 – Sjajno je reagovala Maja Aleksić i donela izjednačenje.

25:21, 20:25, 22:25, 3:5 – Ne zaustavljaju se Kineskinje, naše devojke se muče i u četvrtom setu.

25:21, 20:25, 22:25 – Ipak u samoj završnici Kina je bila bolja i preokrenula rezultat na 2:1.

25:21, 20:25, 22:23 – Odlična Bianka Buša!

25:21, 20:25, 20:22 – Kineskinje su otišle na četiri poena prednosti, ali smanjuju tu rzaliku srpske odbojkašice.

25:21, 20:25, 17:18 – Prednost na strani Kine. Biće napeto u završnici seta...

25:21, 20:25, 7:7 - Ponovo egal.
25:21, 20:25, 6:3 - Srbija ima prednost.
Utakmica uskoro počinje.
Srbija i Kina igraju od 17.00 u trećem kolu, za prvo mesto u grupi.
BICIKLIZAM
Jelena Erić je drumsku biciklističku trku u konkurenciji žena završila na 66. mestu sa 11,24 minuta sporijim vremenom od osvajačice zlatne medalje.