Zastava Srbije - Sputnik Srbija

Đoković uprkos povredi nadigrao Cicipasa za polufinale, basketaši upisali dve pobede!

Na aktuelnom takmičenju našli su se srpski takmičari koje smo pratili tokom dana.
Danas smo slavili pobedu Novaka Đokovića nad Stefanosom Cicipasom, kao i trijumf basketaša protiv Holandije uz trojku Strahinje Stojačića, a potom i pobedu nad domaćinom Francuskom.
Srpski džudista Aleksandar Kukolj eliminisan je na samom startu aktuelnog takmičenja. On je izgubio borbu u kategoriji do 100 kilograma od Mađara Sombora Vega.
Reprezentativac Srbije u plivanju Andrej Barna nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 50 metara slobodnim stilom.
Vaterpolisti Srbije poraženi su od aktuelnih prvaka Evrope Španaca, rezultatom 15:11 u meču trećeg kola grupne faze.
Tokove događaja i tekstualne prenose pratite uz Sputnjik, a u odeljku Sadržaj izaberite omiljeni sport.
21:43 31.07.2024
19:50 31.07.2024
19:49 31.07.2024
19:48 31.07.2024
TENIS
Novak Đoković je u polufinalu!
Kakva majstorija, uprkos povredi kolena, Novak je uspeo da nadigra Stefanosa Cicipasa, da se volšebno vrati u drugom setu i da na kraju slavi sa 6:3, 7:6!
Đoković je tako ušao u polufinale aktuelnog takmičenja gde će igrati protiv Lorenza Musetija.
Jedna pobeda u naredna dva meča bi mu omogućila medalju, ali jasno je da Novak najviše želi zlato! Zbog toga je došao i zbog toga je prevazišao sve izazove protiv Grka.
U prvom setu je sve delovalo kako treba, ali je u drugom Novak povredio koleno pa je Cicipas poveo sa 4:0.
Ipak, Srbin je uspeo da smogne snage da se vrati, izjednači na 5:5, potom uđe u taj-brejk i tamo slavi sa 7:3.
Fenomenalno!
Meč je trajao dva sata i dva minuta. Đoković je drugi teniser sveta, dok je Cicipas 11. igrač na ATP listi.
Đokoviću je za osvajanje prvog seta bio dovoljan jedan brejk koji je napravio u četvrtom gemu. Cicipas je na startu drugog seta poveo 3:0. Đoković je u tom trenutku loše kretao i imao problema sa povredom kolena.
Srpski teniser je potom zatražio medicinsku pomoć u pauzi između trećeg i četvrtog gema. Zatim je Đoković još jednom izgubio servis.
U petom gemu srpski teniser pravi brejk sa nulom. Cicipas je u šestom gemu propustio tri brejk lopte.
Grčki teniser je u devetom gemu imao tri vezane set lopte na svoj servis, ali je Đoković uspeo da ih spasi i napravi drugi brejk u setu. Srpski teniser je u taj-brejku bio bolji rezultatom 7:3.
Đoković će u polufinalu igrati protiv Italijana Lorenca Musetija, koji je ranije danas u četvrtfinalu pobedio branioca zlatne medalje Nemca Aleksandra Zvereva.
Srpski teniser vodi 6:1 protiv Musetija u međusobnim duelima. Đoković je poslednji put Musetija pobedio na Vimbldonu rezultatom 3:0.
Zna se ko je Đoković, a ko je Museti.
Ili Cicipas...
Tok meča:
Taj-brek
Đoković nadigrao Cicipasa za polufinale!
6:3, 6:6 – Idemo u taj-brejk
Može li Đoković sve da završi u narednom gemu?
6:3, 5:6 – Gem za Cicipasa
Sada će Đoković servirati da odvede ovaj set u taj-brejk
6:3, 5:5 – Nerešeno!
Posle sjajnog udarca Đoković dolazi do poravnanja iako je gubio sa 0:4!
6:3, 4:5 – Kakav brejk!
Neverovatno, nadoknadio je Novak oba brejka i sada će servirati za potpuno izjednačenje u ovom setu
6:3, 3:5 – Smanjuje Đoković
Uzeo je Đoković gem dobrim servisima
6:3, 2:5 – Cicipas vodi
Grk je bliži osvajanju drugog seta. Trenutno je najvažnije da se Đoković fizički oseća dobro
6:3, 2:4 – Težak gem
Dugo je trajao ovaj gem, deluje da se Novak bolje kreće, stvarao je Cicipas šanse, ali je Srbin nekim sjajnim udarcima došao do gema
6:3, 1:4 – Vraćen jedan brejk
Došao je Đoković do tri brejk lopte, i iskoristio prvu!
6:3, 0:4 – Novi brejk
Ima Đoković probleme sa povredom, a Cicipas ide ka osvajanju seta
6:3, 0:3 –Đokovićev grč
Novak ima grč na licu, da li je neka povreda u pitanju, videćemo... Cicipas vodi 3:0, a doktor stiže kod Novaka
6:3, 0:2 – Brejk za Cicipasa
Spasio je brejk loptu Đoković, ali je Cicipas stigao posle toga do još jedne. I iskoristio je
6:3, 0:1 – Počeo je drugi set
Novak je zapretio na startu drugog seta, ali se Stefanos izvukao
6:3 – Set!
Evo seta za Novaka Đokovića, odlično sve ovo za sada izgleda. Set je Novak daleko od polufinala. Posebno je spektakularan bio pasing šot na set-lopti. Korak je bliže Novak četvrtom polufinalu na ovom takmičenju.
5:3 – Smanjuje Cicipas
Đoković će servirati za set
5:2 – Sjajno!
Sada je Cicipas zapretio i stigao do 40:40. Novak je to uspeo da reši i sjajnim bekhendom došao nadomao osvajanja prvog seta
4:2 – Gem za Cicipasa
Novak je dopustio gem i sada ide na servis
4:1 – Nastavlja Novak
Đoković nastavlja sa odličnom igrom i potvrdio je brejk
3:1 – Brejk!
Došao je Đoković do brejk lopte, zapretio je Grku. Potom je forhendom došao do brejka naš teniser. Odlično!
2:1 – Zanimljiv tenis
Cicipas stavlja na ispit Novaka, ali srpski teniser je odličan za sada i odgovara na pravi način
1:1 – Dugačak gem
Odličnim forhendom Đoković je došao do 40:40 i zapretio je Grku. Ipak se nekako Cicipas spasio i sada je egal
1:0 – Dobar početak
Đoković je otvorio meč dobrim servisima, Cicipas je pogrešio u jednom poenu iz bekhenda i počelo je kako treba. Samo neka se ovako nastavi.
Počeo je duel!
Počelo je zagrevanje
Đoković i Cicipas izlaze na teren Filip Šatrije.
Ukoliko se Đoković plasira u polufinale tamo će ga čekati Lorenzo Museti koji je nadigrao Aleksadra Zvereva sa 7:5, 7:5.
Novak Đoković će posle 19.00 na teren u borbu za polufinale turnira sa Stefanosom Cicipasom.
VATERPOLO
Vaterpolisti Srbije poraženi su od aktuelnih prvaka Evrope Španaca, rezultatom 15:11 u meču trećeg kola grupne faze. Drugi poraz "Delfina", ovoga puta, i očekivan, s obzirom na to da su Španci glavni favoriti za osvajanje zlatnog odličja i sa tri pobede iz tri utakmice već su izborili plasman u četvrtfinale.
Srbija je bila daleko bolja u napadu u odnosu na meč sa Australijom kada je za 32 minuta postigla mizerna tri gola, ali je odbrana bila ispod nivoa.
Sada su Mandić, Ranđelović i drugovi bili raspoloženiji u ofanzivnim zadacima, ali je protivnik bio kud i kamo jači, i kao epilog toga usledio je još jedan poraz. Drugi u tri meča.
Podsetimo, izabranici selektora Uroša Stevanovića pobedili su "na mišiće" Japan u prvom kolu (16:15), da bi usledio šokantan poraz od Australije rezultatom 8:3.
Naredni meč Srbija igra protiv Francuske za dva dana od 19 časova i 30 minuta.
11:15 - KRAJ! Novi poraz Srbije.
11:15 - Španci pred ubedljivom pobedom.
11:14 - Cepaju mrežu Španci!
11:13 - Nemanja Ubović pogađa u metu iz neposredne blizine, posle fantastične akcije.
10:13 - Očajna odbrana. Veliki propust Srbije kaznio je Perone. Španija je nadomak pobede.
10:12 - Mandić siguran! Realizovao je peterac.
9:12 - Imala je Srbija dva igrača manje i to je kaznio iskusni Alvaro Granados. Njegov drugi gol iz šestog pokušaja.
9:11 - Nešto više od šest minuta pre kraja Španija je otišla na dva gola prednosti. Sanauha je strelac.
Ponovo Španci brže plivaju.
ČETVRTA ČETVRTINA JE POČELA
9:10 - Dušan Silni! Dušan Mandić je strelac, Srbija je ponovo u igri.
8:10 - Dedović smanjuje!
7:10 - Beže Španci opet na tri gola prednosti.
7:9 - Mandić sa distance! Već 11. gol našeg najboljeg strelca na turniru.
6:9 - Promašen zicer Srbije i Španija ide na plus tri iz peterca.
6:8 - Prečka! Šteta, mogla je Srbija da se približi na samo gol zaostatka.
6:8 - Perone ponovo!
Španci su doplivali do lopte.
TREĆA ČETVRTINA JE POČELA
6:7 - Alberto Munariz ponovo pronalzi put do mreže.
6:6 - Miloooš Ćuk! Siguran iz peterca je iskusni srpski vaterpolista.
5:6 - Dušan Mandić! Sevnula je leva ruka s levog krila iz neočekivane pozicije. Srbija je na "minus jedan".
4:6 - Ćuk smanjuje!
3:6 - Beže Španci! Munariz je strelac.
3:5 - Povećavaju Španci! La Rube asistira, a Martin Famera postiže prvi pogodak.
Isključenje - Srbija sa igračem manje. Treći put do sada, u dva navrata su to realizovali. Odbranila se Srbija, odbranio je Radoslav Filipović.
POČELA JE DRUGA ČETVRTINA
3:4 - Ponovo vode Španci!
3:3 - Ubović! Odmah stiže odgovor Srbije.
2:3 - I treći put vodi Španija.
2:2 - Novi egal! Milioš Ćuk poravnava.
1:2 - Ponovo vode Španci. Unaj Bjelara je strelac.
1:1 - Izjednačenje! Nikola Jakšić postiže gol za Srbiju.
0:1 - Perone! Prvi gol u meču pada tri minuta borbe.
Srbija ima prvi napad.
Tok meča:
Predstavljanje igrača.
Srbija igra protiv Španije od 12.05 u trećem kolu turnira.
DŽUDO
Još jedan od srpskih takmičara koji je podbacio, jer se od njega potencijalno očekivala medalja.
Sudije su videle da je Mađar načinio vazari na stručači, koji ga je odveo u narednu rundu takmičenja rezultatom 1:0.
Aleksandar Kukolj se bori protiv Mađara Žombora Vega u kategoriji do 100 kilograma, za plasman u četvrtfinale.
PLIVANJE
Reprezentativac Srbije u plivanju Andrej Barna nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 50 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Parizu.
Barna je osvojio peto mesto u sedmoj kvalifikacionoj grupi, pošto je 50 metara isplivao za 22,19 sekundi.
On je na kraju u kvalifikacijama osvojio 30. mesto.
Najbrže vreme u kvalifikacijama imao je Australijanac Kameron Mekvoj (21,32 sekunda).
VESLANJE
Od 10.42 Martin Mačković i Nikolaj Pimenov u dubl skulu nastupaju za plasman od 7. do 12. mesta.
BASKET
Reprezentacija Srbije u basketu savladala je Francusku sa 19:16 u dramatičnom duelu koju je u jednom momentu bio i prekinut zbog kiše.
19:14 - Dvojka Majstorovića!
17:14 - Poslednji minut!
17:14 - Lopta za Srbiju!
17:13 - Majstorović!
Nastavljen je duel!
Pauza i dalje traje!
13:10 - Dvojka Majstorovića! Jako bitan momenat. Dva i po minuta do kraja. Sada pauza zbog kiše iako je teren natkriven... I izgleda da će uslediti pauza.
11:10 - Stojačić je odlično pogodio ispod koša
10:10 - Zakucavanje Stojačića!
9:10 - Rambo pogađa sa penala
9:9 - Vasić je bio na penalima i donosi nerešen ishod
7:9 - Vasić nad drži u igri, važni poeni
5:8 - Segiela je pogodio i Francuzi sada imaju dva poena prednosti.
5:5 - Branković poravnava, konstatno jurimo prednost Francuza
4:4 - Sjajna akcija, Vasić je pogodio
3:3 - Segiela je pogodio iz naskoka, nekako nedostaje našim momcima tečnosti u napadu i čvrstine u odbrani. Ispravlja to Vasić. Ispunili smo bonus
2:2 - Francuzi su preko Desolijea stigli do izjednačenja
2:0 - Počela je utakmica! Majstorović je ubacio sjajnu dvojku
U toku je predstavljanje igrača dve ekipe
Čekamo novi meč Srbije u basketu, a Orlovi će igrati protiv Francuske od 22 časa i 35 minuta.
...
Basketaši Srbije, aktuelni svetski i evropski šampioni, pobedili su, teže nego što se očekivalo, reprezentaciju Holandije rezultatom 21:19.
Drama je bila na snazi do samog kraja, koliko je neizvesno i izbudljivo bilo, potvrđuje činjenica da je Strahinja Stojačić uz zvuk sirene ubacio dvojku za pobedu, jer je rezultat bio 19:19 i mirisalo je na produžetke.
Uspeo je Strahinja da se izvuče korak unazad i da iz teške pozicije "odapne" i da bude precizan. Srbija je tako stigla do druge pobede iz tri meča.
Na startu je savladala Amerika, da bi u sredu uveče usledio iznenađujući poraz od Kine. Basketaši naredni meč igraju već večeras od 22.35 protiv Francuske.
Tok meča:
21:19 - STOJAČIIIĆ! Strahinja Stojačić ubacio je uz zvuk sirene dvojku za pobedu nad Holandijom!
19:19 - Nerešeno! Još samo 3,9 sekundi do kraja
19:17 - Sigurni poeni s linije slobodnih bacanja.
17:17 - Drama! De Jong ubacuje dvojku za rezultatski egal. Ušli smo u poslednji minut.
17:15 - Zakucava Stojačić!
16:14 - Branković dvojka! Izjednačili su Holanđani, da bi Branković pogodio dugu dvojku. I te kako važan poen. Branković je trenutno najefikasniji sa sedam poena.
14:12 - RAMPAAA! Kakva blokada Majstorovića.
14:12 - Vasić pogađa! Smanjili su bili Holanđani preko Van der Hosta na samo koš zaostatka, ali je Mihailo Vasić vratio na "plus dva".
12:8 - Ide još jedna! Ovoga puta, precizan je levoruki Branković.
10:7 - Majstoroviiiić! Idve dvojka za "plus tri" za Srbiju i prvu osetnu prednost.
8:7 - Preokret! Snažni Vasić ugurao je u reket rivala i položio loptu kroz obruč.
5:7 - De Jong pogađa dvojku.
3:3 - Prvi poeni iz igre. Mihailo Vasić je iskoristio jako dobro dodavanje Brankovića.
2:1 - Srbija okrenula. Poveli su Holanđani, da bi brzo usledio preokret u režiji srpskih basketaša.
Krenuli su basketaši koji žele da poprave utisak posle neočekivanog poraza od Kine u prethodnom kolu.
Od 10.05 basketaši Srbije igraju protiv Holandije u trećem kolu turnira, a od 22.35 nastupiće protiv Francuske, u narednoj rundi takmičenja.
STRELJAŠTVO
Kraj za Lazara!
Srpski strelac i Poljak TOmaš Bartnik završili su takmičenje u finalu. Osmo mesto na debiju na aktuelnom takmičenju. Imao je 407,4 dok je prvi ukrajinac Kuliš sa 412,6.
Klečeći stav - poslednji!
I dalje je Lazar na poslednjem mestu nakon pucanja iz klečećeg stava. Njegov rezultat je 307,9 bodova.
Pauza!
Trenutno je u toku pauza pred prelazak u ležeći stav, a Lazar je daleko od medalje. U drugom pucanju je ponovo slabije startovao, da bi usledila nova desetka, onda i 10,4, pa 10,6, te je njegov ukupni rezultat 152,3 što je dovoljno samo za osmo mesto.
Loš početak
Lazar je prvi hitac pogodio 9,7, usledilo je 9,6 pa tek onda desetka. Na kraju prve serije srpski strelac je na poslednjem mestu.
Propozicije takmičenja
Svaki od strelaca ima po tri serije u prve dve pozicije, da bi se zatim prešlo u u po dve serije u trećoj poziciji. Na kraju sledi pucanje po jednom i svaki od pucača koji bude poslednji u nizu, otpada.
Lazar je spreman!
Pucaće za medalju!
Lazar Kovačević od 9.30 nastupa u finalu kategorije trostav, malokalibarska puška, na 50 metara.