Stadion Partizana u sumrak - Sputnik Srbija

Ni igre, ni čuda u praznoj Humskoj – veliko ništa za Partizan i novi težak poraz u Evropi

Fudbaleri Partizana eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su poraženi i u revanš utakmici drugog kola, pred praznim tribinama svog stadiona zbog kazne iz prethodne sezone.
Partizan je na svom terenu, posle neuspeha u prvom meču od 6:2, poražen od kijevskog Dinama sa 3:0 čime je kompletirao katastrofalan izlet u kvalifikacije za elitno kontinentalno klupsko takmičenje.
Umesto reakcije, jurenja čuda i velikog zaostatka, ekipa trenera Aleksandra Stanojevića je ponudila defanzivnu igru, odsustvo ikakve ideje u napadu, ali i poklonila dva gola rivalu.
Najpre su Aldo Kalulu i Leo Ovusu režirali situaciju iz koje je Andrej Jarmolenko u 16. minutu matirao golmana Aleksandra Stanojevića da bi potom kapiten Svetozar Marković u 68. faulirao Vladislava Vanata i omogućio mu da sa penala duplira prednost svom timu.
Tačku na utakmicu stavili su bekovi Dinama, Dubničak je istrčao uz levi bok, proigrao Karavajeva na drugoj strani, a on je u mrežu poslao i loptu i golmana Jovanovića, za kompletiranje katastrofe Partizana od ukupnih 9:2.
Partizan se seli u kvalifikacije za Ligu Evrope gde će rival biti švajcarski Lugano, 8. i 15. avgusta.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
21:57 31.07.2024
90' - Kraj, poraz Partizana
Nova katastrofa, 3:0 za rivala, ukupno 9:2.
21:50 31.07.2024
90+2' - Treći gol u mreži Partizana

Dubničak iz kontranapada za Karavajeva koji ubacuje i loptu i Jovanovića u mrežu.
21:44 31.07.2024
87' - Poništen gol
Popov je savladao Jovanovića, ali je dosuđen ofsajd.
Ostaje 0:2.
21:42 31.07.2024
85' - Prečka!
Sreća za Partizan...
21:26 31.07.2024
68' - I drugi gol u mreži Partizana
Jovanović jeste pogodio stranu, ali je šut Vanata bio neodbranjiv.
Partizan gubi 0:2.
21:25 31.07.2024
68' - Potvrda iz VAR sobe
Posle duge analize.
21:23 31.07.2024
66' - Marković pravi penal
Vanat ga je lako prevario.
21:22 31.07.2024
64' - Trostruka izmena
Kalulu ustupa mesto Severini, Zahid Nathu, a Goh Trifunoviću.
21:08 31.07.2024
50' - Stativa Partizana
Gosti i dalje imaju prednost, iako je Saldanja pogodio stativu.
20:45 31.07.2024
45' - Poluvreme
Partizan gubi sa 1:0, a moglo je da bude i mnogo gore.
20:33 31.07.2024
33' - Srećom, pored gola...
Šaparenko je ostao sam na ivici kaznenog prostora, promašio je gol.
20:20 31.07.2024
20' - Šansa za Kalulua
Nema promene rezultata.
20:17 31.07.2024
16' - Gol za rubriku verovali ili ne
Posle kornera je sevnula kontra, Kalulu je uspeo da je prekine, ali je pogodio Ovusua od koga se lopta odbila na nogu Jarmolenka koji je rutinski savladao Jovanovića.
Partizan gubi 0:1.
20:15 31.07.2024
15' - Ništa od fudbala
Gosti nemaju ni potrebu da ga igraju dok se Partizan više brani nego što ima želju da napadne.
I kad se to dogodilo prvi put Kalulu je očajno reagovao, ali je bar dobio korner.
20:10 31.07.2024
10' - Prvi korner za Partizan
Ništa iz gužve, samo aut za domaće.
20:05 31.07.2024
5' - Prva prilika za Partizan
Saldanja je fauliran na desnom boku.
20:00 31.07.2024
1' - Počela je utakmica
Partizan je odmah uspeo da preuzme loptu.
19:42 31.07.2024
Odabrana je startna postava Partizana
18:16 31.07.2024
Dobro došli!
Pratićemo revanš utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona u kojoj Partizan dočekuje kijevski Dinamo.