Srpski strelac Damir Mikec - Sputnik Srbija

Zorana i Damir doneli zlato Srbiji, basketaši ubedljivi protiv SAD, porazi vaterpolista i odbojkaša

Zorana Arunović i Damir Mikec doneli su Srbiji zlatnu medalju! Jovana Arsić nije se plasirala u polufinale, a Martin Mačković i Nikolaj Pimenov nisu uspeli u finale. Vaterpolisti su izgubili od Australije, odbojkaši od Slovenije, a Andrej Barna i Velimir Stjepanović završili su takmičenje u polufinalu, a basketaši su ubedljivo pobedili Ameriku.
Pratili smo sve mečeve i borbe srpskih sportista na aktuelnom takmičenju, a u Sadržaju odaberite omiljeni sport za više detalja i tekstualne prenose.
19:55 29.07.2024
19:53 29.07.2024
19:52 29.07.2024
19:51 29.07.2024
BASKET
Basketaši Srbije ubedljivo su savladali selekciju Amerike sa 22:14 u prvom kolu turnira na aktuelnom takmičenju.
Basket se igra do 21, ali je Stojačić dvojkom za kraj ostavio i kusur velikom rivalu.
Sjajna igra Srbije posle nešto sporijeg početka, sjajno su napadali i poentirali, najpre pod košem, a u finišu duela i izvan linije za dva poena.
22:14 - Kraj! Stojačić dvojkom završava meč!
20:14 - Majstorović!
18:14 - Strašna dvojka Medoksa.
18:12 - Sjajni Stojačić!
16:11 - Stojačić dvaput za Brankovića!
14:11 - Samo jedan pogodak za Vasića.
13:11 - Ipak kazna, nameran faul i dva penala za Vasića!
13:11 - Udaranje Vasića bez kazne, Beri ga je laktom udario u nos!
Basketaši izlaze na teren!
Srpski basketaši 3x3 od 22:35 igraju protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država.
ODBOJKA
Odbojkaši Srbije pretrpeli su ubedljiv poraz od Slovenije u drugom kolu aktuelnog takmičenja, rezultatom 25:21, 25:19, 25:19.
Srbija je solidno ušla u meč, parirala je Slovencima koji su imali ulogu favorita, ali su sredinom prvog seta „janezi“ uspeli da „slome“ našu selekciju i da steknu prednost koju su očuvali do kraja uvodnog seta.
Prava šteta je ono što se dogodilo u nastavku, s obzirom na to da su izabranici Igora Kolakovića imali osetnu prednost 10:6, i 14:11, da bi usledila serija Slovenaca od čak 9:0 za totalni preokret i vođstvo 19:15. Na kraju Srbiji nije bilo povratka ni u drugom setu.
Treći set ponovo je doneo izjednačenu borbu, kao i vođstvo Srbije, da bi u nastavku, odnosno do kraja, usledio novi preokret u režiji Slovenaca koji je predvodio maestralni i nezaustavljivi Tonček Štern.
Naredni rival odbojkašima Srbije biće Kanada. Tri grupe daće po dve prvoplasirane selekcije, kao i dve najbolje trećeplasirane. Ono što je dobro, jeste da se može proći i sa samo jednom pobedom u nokaut fazu. Slovenci su sa dve pobede, nad Kanadom i Srbijom, plasirali u narednu fazu takmičenja.
21:25, 19:25, 20:25 - KRAJ! Ubediljv poraz Srbije od Slovenije.
21:25, 19.25, 16:20 - Srbija pred porazom.
21:25, 19:25, 14:15 - Preokret Slovenaca...
21:25, 19:25, 10:10 - Ivović je naš najefikasniji igrač sa 10 poena. S druge strane Tonček Štern je već na 20 poena.
21:25, 19:25, 8:8 - Izjednačenje!
21:25, 19:25, 5:2 - Krsmanović odličan, odlepila se Srbija na startu trećeg seta.
21:25, 19:25, 3:1 - Sjajan servis Marka Ivovića.
21:25, 19:25 - Izgubila je Srbija i drugi set.
21:25, 15:21 - Loše! Serija Slovenaca narasla je do čak 9:0 i nalaze se pred osvajanjem drugog seta.
21:25, 15:19 - Serija Slovenaca od 7:0!
21:25, 15:15 - Izjednačenje! Uspeli su Slovenci da "istope" prednost Srbije.
21:25, 14:11 - Marko Ivović!
21:25, 10:6 - Srbija u naletu, Slovenci zovu tajmaut.
21:25, 6:5 - Kujundžić za preokret!
21:25, 2:3 - Dražen Luburić izborio se za drugi poen i smanjio je prednost Slovenaca na startu drugog seta.
21:25 - Srbija je izgubila prvi set. Slovenija je uspela da realizuje drugu set loptu.
17:21 - Srbija u problemu. Slovenija ima četiri poena prednosti u finišu prvog seta.
16:18 - Štern pravi probleme! Već šest poena zabeležio je Tonček Štern.
15:15 - Vraća se Srbija! Krsmanović je odservirao as i bio je to treći vezani poen za Srbiju.
11:14 - TAJMAUT! Igor Kolaković pokušaće da razdrma ekipu.
9:11 - Vode Slovenci! Uspeli su da se odlepe na dva poena prednosti.
4:4 - Egal! Igra se poen za poen, borba je izjednačena.
2:2 - Izjednačenje! Marko Ivović doneo je drugi poen Srbiji protiv Slovenije.
Meč će uskoro početi
Srbija je pretrpela poraz na startu i to posle drame u pet činova od Francuske i sada je pod pritiskom da pobedi Sloveniju.
Muška odbojkaška reprezentacija Srbije traži prvu pobedu od 17 časova protiv Slovenije.
19:54 29.07.2024
PLIVANJE
Andrej Barna je završio takmičenje u trci na 100 metara u disciplini kraul pošto je u polufinalu imao sedmo vreme, a kraj je i za Velimira Stjepanovića koji je u svojoj grupi bio osmi, poslednji.
Prethodno su se srpski plivači na sjajan način plasirali u polufinale.

Najpre je svoje mesto obezbedio Barna koji je u svojoj grupi bio četvrti sa vremenom 48,34 koje ga je postavilo na osmo mesto koje vodi u polufinale.

Morao je da sačeka Stjepanović poslednju grupu i to da makar jedan plivač ima slabiji rezultat, što se i dogodilo i on se kao 13. sa vremenom 48,40 plasirao u polufinale.
U finalu je Barna ostvario bolji rezultat od 48,11, ali to nije bilo dovoljno za finale, dok je lošiji rezultat upisao Stjepanović sa 48,78.
Tok takmičenja:
Poslednji je u svojoj grupi bio Stjepanović sa vremenom od 48,78.
Stjepanović izlazi na plivalište!
Sedmi je u svojoj kvalifikacionoj grupi Andrej Barna, sa vremenom 48,11, brže nego u kvalifikacijama, ali sporije nego u finalu na takmičenju u Beogradu.
Na 60. metru je bio četvrti, ali nije mogao da izdrži strašan ritam koji su nametnuli rivali.
Barna izlazi na plivalište!

Stjepanović je na 13. mestu i takođe ide u polufinale!

Barna je četvrti u svojoj grupi sa vremenom 48,34, sa ovim vremenom zauzima osmo mesto u ukupnom skoru i to je dovoljno da se kvalifikuje u polufinale!

Stjepanović je peti u svojoj grupi sa vremenom 48,40.

U osmoj kvalifikacionoj grupi u disciplini 100 metara kraul pliva Velimir Stjepanović, u devetoj Andrej Barna.

Andrej Barna i Velimir Stjepanović od 11:15 takmiče se u disciplini 100 metara kraul.
VATERPOLO
Ubediv poraz vaterpolista Srbije
Vaterpolisti Srbije ubedljivo su poraženi od Australije u meču drugog kola rezultatom 8:3. „Delfini“, inače, dvostruki uzastopni osvajači zlata na aktuelnom takmičenju, nisu ličili na sebe i moraće što pre da zaborave meč sa „ozijima“.
Timska igra u napadu bila je daleko ispod renomea reprezentacije Srbije, koja je dopustila sebi da gubi čak 6:0 od Australije, da bi prvi gol stigao nekoliko sekundi pre kraja prvog poluvremena, a postigao ga je Dušan Mandić.
Gubili su izabranici selektora Uroša Stevanovića rezultatom 6:1 na poluvremenu, da bi do kraja mrežu „kengura“ pogađali još Dušan Mandić i Nikola Dedović.
Naredni rival Srbiji za dva dana biće reprezentacija Španije, koja će imati ulogu favorita.
3:8 - KRAJ! Senzacija i ubedljiv poraz vaterpolista Srbije od Australije.
3:8 - Australijanci idu ka ubedljivoj pobedi. Čarli Nigis je strelac.
3:7 - Nikola Dedović je ubacio loptu u mrežu posle fanastične akcije. Tek drugi strelac za Srbiju u meču protiv Australije.
2:7 - Zvuči nestvarno, ali Srbija stiže tek do drugog gola. Dušan Mandić realizovao je peterac posle faula nad Nemanjom Vicom.
1:7 - KRAJ treće četvrtine
Srbija ima 16 izgubljenih lopti i 16 šuteva uz jedan postignut gol.
1:7 - Srbija ima samo jedan gol iz 13 šuteva.
1:7 - Novi gol prima Srbija. Luk Pavilar pravi ozbiljne probleme i razliku, stigao je do četvrtog pogotka iz sedam pokušaja.
Meč je nastavljen - počela je treća četvrtina
1:6 - POLUVREME
1:6 - KONAČNO! Dušan Mandić "probija led" i Srbija stiže do prvog gola protiv Australije. Osmi gol Mandića na turniru, sedam ih je postigao protiv Japana u prvom kolu (16:15).
0:6 - Katastrofa! Srbija je primila i šesti pogodak, a uskoro će kraj poluvremena u kom nije postigla pogodak.
0:5 - Luka Pavilard, novi gol igrača Barselonete.
0:4 - Loše, loše! Srbija je primila i četvrti pogodak, a nije postigla niti jedan!
0:3 - Srbija bez rešenja. Australija je stigla do novog gola.
0:2 - Povećava Australija preko Metjua Birnsa s desnog boka. Srbija je i dalje bez gola, što je i te kako zabrinjavajuće.
Počela je druga četvrtina - Edvards je namerno udario Savu Ranđelovića i zaradio je isključenje.
Kraj prve četvrtine! - Srbija bez gola! Okončana je prva četvrtina, Australija ima gol prednosti.
0:1 - Iskoristili su Australijanci igrača više i stigli do prednosti preko Luka Pavilard.
Meč će uskoro početi!
Vaterpolisti Srbije od 10:30 igraju drugo kolo grupne faze protiv reprezentacije Australije.
VESLANJE
Jovana Arsić, srpska veslačica, trku na 2000 metara je završila na petom mestu u svojoj grupi sa vremenom 7:56:18. Za polufinale bilo je potrebno da zauzme neku od prve tri pozicije.

Odlično je počela, bila je treća, ali je u važnom trenutku posustala i pala.

Martin Mačković i Nikolaj Pimenov, srpski veslači, nisu uspeli da izbore finale u dubl skulu.

Nisu imali sreće Martin Mačković i Nikolaj Pimenov koji su u polufinalu discipline dubl skul zauzeli četvrto mesto. Tokom većeg dela trke bili su prvi, zatim su malo posustajali, ali su zauzimali jedno od prva tri mesta koja vode dalje.

Na samom kraju usporio je srpski dvojac i tako trku završio na četvrtom mestu.
STRELJAŠTVO

Zorana Arunović i Damir Mikec, srpski strelci, osvojili su zlatnu medalju na aktuelnom takmičenju .

Posle velike drame Zorana Arunović i Damir Mikec, osvojili su najsjajnije odličje pobedom nad turskim parom Jusuf Dikec/Sevalk Tarhan rezultatom 16:14.
Dobro su počeli srpski strelci, a onda su posustali i Turci su tada napravili strašnu seriju i poveli 8:2. Nije se predao srpski tim i preokrenuo je, ali onda je viđena prava drama u završnici.
Na 12:12 bolje su pucali turski strelci i stigli su do meč lopte, ali onda slede dva bolja pucanja srpskog tima i istorijska pobeda.
Hrabro su se borili Zorana i Damir, ali mora se istaći da je Zorani ruka bila mirnija i da je uglavnom ona bila ta koja je beležila bolje rezultate.

16:14 – Pobeda! Srbija ima zlatnu medalju!

14:14 – Prava drama...

12:14 – Za samo 0,3...

12:12 – Ponovo izjednačenje, sjajan Dikec.

12:10 – Srbija vodi u finalu!

10:10 – Izjednačenje!

8:10 – Kakav maestralan hitac Zorane Arunović, 10.8!

6:10 – Odličan turski par.

6:8 – Još jednom bravo za Zoranu!

4:8 – Konačno dobro pucanje naročito Zorane Arunović.

2:8 – Loše gađaju srpski strelci

2:6 – Odlepljuje se turski par

2:4 – Mala razlika, za samo 0,1 su bolji Turci.

2:2 – Sada bolji turski strelci.

2:0 – Posle prvog pucanja vodi Srbija.

Par koji bolje puca dobija po dva poena, a pobednik je par koji stigne do 16 poena.
Od 9:30 Damir Mikec i Zorana Arunović, srpski strelci, boriće se za zlatnu medalju u disciplini vazdušni pištolj protiv turskog tandema Jusuf Dikec i Seval Tarhan.