Tadić „odredio“ rivala Partizanu – osim ako se ne desi čudo

© Sputnik / Lola ĐorđevićSrpski reprezentativac Dušan Tadić
Srpski reprezentativac Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 30.07.2024
Fudbaleri Fenerbahčea plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su u dvomeču bili bolji od ekipe Lugana, što znači da će poraženi Švajcarci igrati protiv slabijeg iz duela između Partizana i Dinama iz Kijeva.
Turski velikan je nakon pobede u prvom meču u Švajcarskoj od 4:3, slavio i u revanšu u Istanbulu posle preokreta rezultatom 2:1.
Poveli su Švajcarci ranim golom Mahmuda (sedmi minut), ali je Edin Džeko, strelac tri gola u prvom meču, izjednačio u 59. minutu.
Pobedu ekipi Žozea Murinja doneo je Poljak Šimanski na asistenciju Dušana Tadića u 90+3. minutu.
Lugano sad čeka poraženog iz duela Partizan – Dinamo Kijev. Kako sada stvari stoje, crno-beli su mnogo bliži Švajcarcima pošto su u prvoj utakmici ubedljivo izgubio od Ukrajinca sa 6:2.
Revanš između Partizana i Dinama iz Kijeva na programu je u sredu u Beogradu od 20 časova.