Dinamo Moskva - Partizan - Sputnik Srbija

Katastrofa Partizana – šest golova u mreži pred revanš u Beogradu

Fudbaleri Partizana poraženi su sa 6:2 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona od kijevskog Dinama.
Partizan je poveo golom Saldanje iz penala u 22. minutu, ali je potom doživeo rezultatski potop.
Za svega šest minuta Partizan je primio tri gola, najpre je u 40. bio precizan Šaparenko, u 43. je gol postigao Braško, a u prvom minutu nadoknade vremena u strelce se upisao i Karavajev.
U 55. minutu gol je postigao i Kabajev, u 66. je Saldanja smanjio, „petardu“ je kompletirao Popov u 83. minutu, a u drugom minutu nadoknade Pihalonok je postavio 6:2.
Utisak je da je Partizan od veće katastrofe spasao odlični golman Jovanović, ali kao i prethodne sezone, nije mogao da nadoknadi lošu igru svojih saigrača pa crno-belima pred revanš ostaju male šanse za prolaz u dalji tok kvalifikacija.
Podsetimo, Partizan je i prošle godine, u kvalifikacijama za Ligu konferencija, doživeo poraz sa primljenih pet golova, od Nordsjelanda.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
21:53 23.07.2024
90' - Kraj, debakl!
Partizan je poražen sa 6:2.
21:51 23.07.2024
90+2' - I šesti gol u mreži Partizana
Katastrofalna odbrana je ponovo kapitulirala.
Pihalonok za 6:2.
21:49 23.07.2024
90' - Bliži se kraj...
Igraće se još četiri minuta.
21:42 23.07.2024
83' - Peti gol u mreži Partizana
Jovanović je odbranio šut iz daleka, ali su se potom njegovi saigrači ponovo zbunili pa je Popovu bilo lako da postigne gol.
Partizan gubi 5:2.
21:35 23.07.2024
77' - Nova promena
Kalulu ustupa mesto Trifunoviću.
76' - Partizan se i dalje brani
Odbrana je i dalje na velikom ispitu.
21:25 23.07.2024
66' - Gol za Partizan!
Posle prebacivanja glavom Natha Zubairu je vratio loptu u peterac, a Saldanja je telom uspeo da je ubaci u gol.
Partizan smanjuje na 4:2.
21:19 23.07.2024
60' - Stanojević menja
Zahid, Severina i De Medina izlaze, na terenu su Natho, Zubairu i Filipović, a prethodno je Šćekić zamenio Goha.
21:18 23.07.2024
55' - I četvrti gol u mreži Partizana
Kabajev je matirao Jovanovića.
Partizan gubi 4:1.
20:45 23.07.2024
45+1' - I treći gol prima Partizan!
Zaista neverovatno, Karavajev je savladao Jovanovića posle nove greške igrača Partizana.
Partizan gubi 3:1.
20:42 23.07.2024
43' - Neverovatno, preokret!
Braško koristi greške igrača Partizana i pogađa gol.
Partizan gubi 2:1.
20:40 23.07.2024
40' - Izjednačenje...
Šeparenko desnom nogom iz kaznenog prostora šutira pod prečku.
1:1.
20:34 23.07.2024
35' - Opet brani Jovanović
Problemi za Partizan...
20:26 23.07.2024
27' - Partizan u opasnosti
Napadi Dinama...
20:21 23.07.2024
22' - Vodi Partizan!
Saldanja realizuje penal!
20:20 23.07.2024
20' - Penal za Partizan!
VAR je reagovao posle skandalozne odluke sudije i pokazan je penal za Partizan!
20:19 23.07.2024
20' - Sukobi na terenu
Sudija Nemac ne drži konce igre, Kalulu je ostao da leži na travi, Ukrajinci su nastavili igru, a igrači Partizana su negodovali zbog toga.
20:17 23.07.2024
18' - Nova šansa
Jovanović ponovo brani.
20:12 23.07.2024
11' - I opet žuti!
Sada je opomenut De Medina.
20:03 23.07.2024
4' - Sjajna odbrana Jovanovića
Obećavajući napad Dinama i odlična reakcija golmana Partizana.