Posle Stankovića poražen i Ilić

© Foto : Printskrin/Pari Nižnji NovgorodSaša Ilić
Saša Ilić - Sputnik Srbija, 1920, 22.07.2024
U poslednjem meču prvog kola Premijer lige Rusije, Pari NN Saše Ilića doživeo je na svom terenu poraz od Rubina iz Kazanja u meču u kome smo videli šest golova.
Gosti su slavili rezultatom 4:2, iako je Ilićev tim poveo nakon nepuna tri minuta igre golom Ze Turba, ali ni dva minuta kasnije Rubin dolazi do izjednačenja preko Mirlinda Dakua.
Do odlaska na odmor Rubin je došao do potpunog preokreta, u 33. minutu Daku je asistirao za Aleksandra Zotova, a u 42. je Valentin Vada na dodavanje Dardana Šabanadžaja pogodio za 3:1 za goste.
Ilićev tim je smanjio zaostatak u 71. minutu golom Valerija Carukajna, ali nisu domaći uspevali da dođu do izjednačenja.
Za konačnih 2:4 pogodio je u prvom minutu nadoknade Dmitri Kabutov, a asistenciju je upisao Ruslan Bezrukov.
Kod domaćih je u 61. minutu na teren ušao Ognjen Ožegović, a na drugoj strani starter je bio Bogdan Jocić koji je zamenjen u 83. minutu, dok je u igru u 65. ušao Nikola Čumić.
Prethodno je na startu ruske Premijer lige poražen i Dejan Stanković, kao trener moskovskog Dinama, dok je Marko Nikolić ostvario pobedu na klupi CSKA.