Ništa od titule – Nadal „počišćen“ u finalu

© AP Photo / Dita AlangkaraRafael Nadal
Rafael Nadal - Sputnik Srbija, 1920, 21.07.2024
Portugalaski teniser Njunjo Borhes osvojio je prvu ATP titulu, pošto je danas u finalu turnira u Baštadu savladao Španca Rafaela Nadala rezultatom 6:3, 6:2.
Borhes je do najvećeg uspeha u karijeri došao posle sat i 28 minuta igre, a ujedno produžio Nadalov niz bez titule koji traje dve godine.
Deklasiran je Nadal na šljaci - što samo može da ohrabri sve njegove potencijalne pariske rivale, uključujući i Novaka Đokovića - koji sanja da konačno osvoji zlato na Igrama.
Ovo je za Portugalca rođenog 1997. godine ujedno i prva titula u karijeri. Nalazi se trenutno na 51. mestu rang liste i sa ovom titulom biće 42. na svetu.
Rafa će plasmanom u finale da skoči sa 161. mesta na 135. poziciju. Interesantan je podatak da ni Nadal ni Novak Đoković još nemaju titulu u 2024. godini.
Bila je ovo ujedno i poslednja provera za Rafu pred Olimpijske igre gde će pokušati da napadne medalju. Propustio je Vimbldon kako bi se pripremio za parisku šljaku.
Turnir u Baštadu igrao se za nagradni fond od 579.320 evra.