Laslo pobedom krenuo u odbranu finala

© AP Photo / Louise DelmotteLaslo Đere
Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 15.07.2024
Laslo Đere, srpski teniser, plasirao se u drugo kolo turnira 500 serije u Hamburgu, pobedom nad Belgijancem Zizu Bergsom rezultatom 6:3, 7:6.
Prošle godine Laslo Đere napravio je veliki uspeh i stigao je do finala turnira u Hamburgu, ali zato je ove sezone pred njim težak zadatak jer brani veliki broj bodova.
Počeo je srpski teniser odlično! Brzo je stigao do brejka prednosti, a kada je protivnik izborio dve šanse da uzvrati Laslo mu nije dozvolio i poveo je sa 4:1. Bez većih problema je priveo set kraju.
U drugom setu dogodila se obrnuta situacija, Bergs je prvi došao do brejka koji Đere potom nije uspeo da vrati iako je za to imao šansu. Na kraju je odlučio taj-brejk u kom je srpski teniser bio bolji.
Pobeda je za Lasla dobra vest i zbog toga što pokazuje da se srpski teniser oporavio posle operacije i da igra onako kako može na svojoj omiljenoj podlozi, odnosno šljaci.Na prethodna dva turnira ispao je u prvom kolu pa je tako ovo njegova prva pobeda posle mesec dana.