Zvezda poražena na kraju turnira u Rusiji

© Foto : FK Crvena zvezda/ NIKOLA MITICFudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 12.07.2024
Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Taljeresa iz Kordobe u trećem, odnosno poslednjem kolu Prijateljskog kupa u Sankt Peterburgu rezultatom 1:0, ali su uprkos tome osvojili ovaj turnir.
Pobedama nad Sočijem i Zenitom fudbaleri Crvene zvezde su u duel sa Taljeresom ušli kao pobednici Prijateljskog kupa u Rusiji.
Argentinci su poveli već u drugom minutu posle odlične kontre. Mrežu je zatresao Martines.
Probudili su se crveno-beli, a do gola je došao Šerif Endiaj, međutim pogodak je poništen zbog ofsajda. U nastavku je Zvezdi poništen još jedan gol.
Argentinci su igrali žestoko i grubo. Čak i u trenucima kada lopta nije bila kod igrača oni su se gotovo tukli. Koliko nisu bili prijateljski nastrojeni dokazuju u kartoni, dobili su ukupno četiri žuta, a Karasijov i crveni pa je tako isključen u nadoknadi prvog poluvremena.
Nije Zvezda uspevala da prikaže mnogo ni u drugom poluvremenu, ali deluje da će rezultat ostati u senci neverovatno grube igre fudbalera argentinskog kluba. U 71. minutu drugi žuti odnosno crveni karton zaradio je i Luka Ilić.
Na kraju crveno-beli turnir završavaju porazom.