EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.
Oli Votkins - Sputnik Srbija

Englezi slave „džokera“ – Votkins u 91. minutu srušio Holanđane za finale sa Špancima!

Fudbaleri Engleske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva u Nemačkoj, golom rezerviste Olija Votkinsa u 91. minutu. Pobedili su Holaniju rezultatom 2:1 (1:1), i u nedelju će se u Berlinu boriti protiv Španije za titulu prvaka Starog kontinenta.
Kakav rasplet u Dortmundu, kakav kraj fudbalske drame koja je garantovala produžetke, vrlo moguće i penale, zbog svega prikazanog u drugom poluvremenu.
A, onda, pravo niotkuda se pojavio "džoker" Engleza i Gareta Sautgejta Oli Votkins, koji je pogodio u 91. minutu za konačnih 2:1 i erupciju oduševljenja Engleza, koji će na megdan Špancima u finalu u nedelju, 14. jula.
Ali, krenimo redom! Sjajan fudbal demonstrirali su Englezi i Holanđani u tih uvodnih 18 minuta.
Goleadu je otvorio fantastični Ćavi Simons, efektnim udarcem u padu sa 18 metara, kada je matirao Džordana Pikforda i praktično "pocepao" mrežu.
Nije se dugo čekalo na odgovor Engleza, mada je krajnje diskutabilan penal dosudio nemački arbitar Feliks Cvajer u tom 17. minutu.
Jeste Denzel Damfris udario Harija Kejna, ali je taj minorni kontakt kopačkom o članak usledio kada je kapiten Engleske već šutirao, a lopta otišla preko gola Verbrugena.
Nemac je kratko pogledao VAR i pokazao na belu tačku. Nepogrešiv je u tom 18. minutu bio golgeter Bajern Minhena - 1:1.
Usledilo je zatišje, mada su Holanđani preko Damfrisa pogodili u nastavku prečku u 30. minutu, da bi nepunih 120 sekundi kasnije Foden uzdrmao stativu.
Nerešenim ishodom otišlo se na poluvreme. U nastavku promene na obe strane. Menjao je Kuman, menjao i Sautgejt, a ispostaviće se da je Englez pogodio sa izmenom.
Oli Votkins, napadač Aston vile, je u 81. minutu zamenio kapitena Kejna, da bi ravno deset minuta kasnije postigao pogodak vredan pobede.
Izuzetno težak udarac i gol, koji može da postigne samo pravi napadač. Imao je čoveka "na leđima", iz okreta je šutirao, ne gledajući gde je golman i gde je gol, a lopta je završila u maloj mreži Verbrugena, koji je bio nemoćan.
Holanđani na kraju na kolenima i u suzama, dok "tri lava" slave "džokera" Votkinsa i plasman u finale Evropskog prvenstva u Nemačkoj.
Tok susreta mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu uz Sputnjik.
19:15 10.07.2024
SEMAFOR
Holandija - Engleska 1:2 (1:1)
(Simons 7' – Kejn 18', Votkins 91')
22:55 10.07.2024
90+5' - KRAJ!
Engleska je u finalu, Engleska slavi rezervistu Olija Votkinsa zbog gola u 91. minutu za pobedu nad Holanđanima - 2:1.
22:52 10.07.2024
90' - Igraće se još dva minuta
Toliko je produžen meč.
22:50 10.07.2024
90+1' - GOOOOL!
Ole Votkins postiže zlata vredan gol za Engleze! Okrenut leđima, uspeo je da pošalje loptu iza leđa Verbrugena, pravo u malu mrežu. Majstorija!
22:48 10.07.2024
89' - Promašaj Palmera
Loše je iz izgledne pozicije šutirao najbolji fudbaler Čelsija.
22:45 10.07.2024
86' - Opomenut i Saka
Druga opomene za Engleze, Bukajo Saka je dobio žuti karton. Prekid će izvesti s leve strane Holanđani.
22:41 10.07.2024
81' - Dvostruka izmena
Sautgejt je rešio da menja. Izašli su Foden i Kejn, a ušli Palmer i Votkins.
22:40 10.07.2024
79' - PONIŠTEN GOL!
Saka je postigao gol, ali je Voker koji je asistirao prethodno bio u ofsajdu, i gol je poništen.
22:37 10.07.2024
78' - Prete Holanđani
Bližu su golu. Zapretili su preko Ćavija Simonsa, ali je on loše zahvatio loptu i bio je to lak plen za golmana Engleske.
22:31 10.07.2024
72' - Žuti za Belingema
Išao je otvorenim stopalom na Stefana de Fraja i sudija Feliks Cvajer mu je pokazao žuti karton.
22:27 10.07.2024
68' - Ponovo Pikford
Drži trenutno Engleze u igri njihov golman. Uspeo je da skine jednu visoku loptu i da je prosledi u korner.
22:24 10.07.2024
65' - Velika šansa!
Uspeo je Džordan Pikford da zaustavi udarac koji je s pet metara uputio Virdžil van Dajk posle prekida.
22:17 10.07.2024
56' - Opao tempo
Drastično je opao nivo igre, još od izjednačenje Engleza. Od početka drugog poluvremena, ni jedni ni drugi, kao da nemaju želju da rizikuju i da napadnu.
22:05 10.07.2024
46' - Po jedna promena na poluvremenu
Holanđani imaju prvi napad. Izašao je Malen, ušao je Veghorst. Menjali su i Englezi, izašao je Tripije, u igri je Luk Šo.
21:48 10.07.2024
45+3' - POLUVREME
Holandija i Engleska odlaze na odmor rezultatom 1:1.
21:45 10.07.2024
45' - Još tri minuta
Toliko je produženo prvo poluvreme.
21:42 10.07.2024
40' - Raspucao se Foden
As Mančester sitija ponovo je pokušao levom, jačom nogom, ovoga puta po zemlji. Spreman za taj pokušaj bio je Verbrugen.
21:35 10.07.2024
35' - Prinudna izmena Holandije
Memfis Depaj zbog povrede ne može da nastavi meč, umesto njega u igri je Verman.
21:32 10.07.2024
32' - Stativa!
Uzvratili su odmah Englezi, Fil Foden pogodio je stativu! Strašan udarac levom nogom.
21:30 10.07.2024
30' - PREČKA!
Damfris je posle kornera bio najviši u skoku i uzdrmao je prečku.
21:24 10.07.2024
23' - GOl? Ipak ne!
Englezi su tražili gol Fila Fodena, ali je sudija Cvajer pokazao da su Holanđani izbili loptu s gol-linije, tačnije zaustavio ju je Damfris. Nije se oglasila gol tehnologija i rezultat ostaje 1:1.