Zvezda posle preokreta pobedila šampiona Rusije

© Sputnik / Mikhail Kireev / Uđi u bazu fotografijaZenit Crvena zvezda
Zenit Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 08.07.2024
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Zenit rezultatom 2:1 na prijateljskom turniru u Sankt Peterburgu.
Spektakl u Rusiji gledalo je 17.345 navijača, a ono što su imali da vide bila je prava fudbalska poslastica.
Već u petom minutu ruski šampion stigao je do 1:0 golom Brazilca Kaudinja. Sa dvadesetak metara je poslao loptu u mrežu, a prethodno je pogrešio Stojić koji je zakasnio da spreči protvinika.
U nastavku nije bilo mnogo toga atraktivnog, pa je tako rezultat posle prvih 45 minuta igre ostao isti.
Četiri minuta u drugom poluvremenu bilo je dovoljno da se nešto promeni. U 49. minutu Aleksandar Katai zatresao je mrežu za 1:1.
Posle postignutog gola crveno-beli su se oslobodili i počeli da stvaraju dobre šanse i to zahvaljujući Jovanu Šljiviću koji je po ulasku na teren odmah došao do odlične prilike.
U 85. minutu mladi Stefan Leković trese mrežu za 2:1 i preokret Zvezde. Taj rezultat ostao je na snazi do kraja meča.
Crveno-beli prethodno su pobedili i Soči u premijernom meču rezultatom 2:0.
Ranije danas Soči je pobedio Taljeres Kordobu iz Argentine s ubedljivih 5:0.
Meč ste mogli da pratite uživo na Sputnjiku.