Partizan izgubio od bratskog kluba, Tošić dao gol, a na tribinama poruka „Moskva - Beograd“! /video/

© Sputnik / Alexander Vilf / Uđi u bazu fotografijaCSKA - Partizan, Moskva - Beograd
CSKA - Partizan, Moskva - Beograd - Sputnik Srbija, 1920, 07.07.2024
Poznato je da Partizan i CSKA, kao i Rusija i Srbija, neguju bratske odnose, a prijateljski meč ova dva kluba odigran je u Moskvi u okviru Bratskog kupa. Završeno je pobedom ruskog kluba od 3:0.
CSKA je do prednosti stigao u 3. minutu preko Musaeva, dok je Kelven u 51. podigao na 2:0, a pogodio je i Zoran Tošić u 89. minutu. Svom bivšem klubu.
Na kraju se ispostavilo da je to konačan rezultat pred 24.935 navijača. Nemanja Nikolić je na kraju najbolji strelac Bratskog kupa.
„Neverovatna je bila atmosfera, ambijent. U prvom poluvremenu smo igrali kako znamo, kontrolisali smo loptu. Ali, drugo poluvreme je bilo loše. Nismo igrali kako želimo“, rekao je trener Partizana Aleksandar Stanojević.
Zaniljmivo je da na klupi CSKA sedi Marko Nikolić, bivši trener Partizana.
Na tribinama se našao veliki transparent „Moskva - Beograd“. Pored toga pisalo je „Slava CSKA, živeo Partizan“.
Navijači su mahali zastavicama u bojama ruske i srpske zastave. Pojedini navijači nosili su zastavu koja je bila spojena i sastavljena od ruske i srpske zastave.
Pred početak duela intonirane su himne dve zemlje.
© Sputnik / Alexander Vilf / Uđi u bazu fotografijaPartizan - CSKA
Partizan - CSKA - Sputnik Srbija, 1920, 07.07.2024
Partizan - CSKA
Bivši fudbaler Partizana i CSKA, Zoran Tošić, izveo je početni udarac na ovoj utakmici. Ne samo to, već je na kraju dao gol za CSKA.
I on i Krasić su pokazali kakve su klase od igrača.
Partizan je u sredu pobedio Dinamo iz Moskve ukupnim rezultatom 6:4 posle penala.
Klub iz Humske će 10. jula odigrati prijateljsku utakmicu protiv Lokomotive iz Moskve.