Studio B99,1 MHz, 100,8 MHz i 105,4 MHz
Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri
EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.

„Zlatni brk“ za „holandskog lava“ – zaslužio je!

© AP Photo / Ariel SchalitMemfis Depaj
Memfis Depaj - Sputnik Srbija, 1920, 07.07.2024
Memfis Depaj nije se upisao u strelce u šestominutnom preokretu Holandije protiv Turske (2:1), vrednom polufinala Evropskog prventva, ali je njegova asistencija De Fraju i snažan doprinos na terenu bio dovoljan da mu Dragoslav Stepanović dodeli Sputnjikov „Zlatni brk“.
Otišao je „Zlatni brk“ u ruke „holandskog lava“, jer je podsetio na stare dane, kada je žario i palio u dresu PSV-a iz Ajndhove, posle čega je izborio transfer u Mančester junajted.
Stepi se, kao i uvek, odazvao pozivu sportske redakcije Sputnjika Srbija i sa radošću prihvatio ideju da proglašava najbolje igrače utakmica na Evropskom prvenstvu.
Simbolično, „nagradu“ smo nazvali Zlatni brk po zaštitnom znaku legendarnog Stepija, brkovima koji imaju poseban status i u Nemačkoj, domaćinu Evropskog prvenstva.
Asistencija Memfisa Depaja, koji preko celih leđa ima istetoviranog lava, bila je dovoljna da prevagne u korist napadača Liona u odnosu na reprezentativnog saigrača Kodija Gakpa, kom na kraju nije pripisan pobedonosni gol, već je UEFA preinačila u autogol Muldura.
„Hteo sam Ardi Guleru ili Jilmazu da dodelim tu titulu igraču utakmice, jer su podigli ovu Tursku do neosvojivih visina, ali su Holanđani sve okrenuli na svoju stranu za samo šest minuta. Bio sam primoran da biram između Depaja i Gakpa, ali golovi ne treba da odlučuju i zato mi se čini da je Depaj u svim utakmicama Holandije na EP pokazao da je lider. Pokazao je vrednosti koje su dovele njegov tim daleko, u polufinale, naročito u špicu. Memfis radi svih 90 minuta i najviše je zaposlen od svih igrača u špicu na jednoj utakmici“, objasnio je svoj izbor čuveni „brka“ Dragoslav Stepanović, po kom i ova nagrada Sputnjika „Zlatni brk“ nosi ime.
Memfis je na svojim leđima poput lava sproveo Holandiju do polufinala, a tamo je u sredu očekuje dvoboj sa Engleskom, koja je posle penal-lutrije izbacila Švajcarsku.