Studio B99,1 MHz, 100,8 MHz i 105,4 MHz
Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri
EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.

Trk ka zastavici zbog tate: Isti stadion, isti komentator, ista proslava – 33 godine kasnije /video/

© AFP 2023 / FABRICE COFFRINIMerino Španija
Merino Španija - Sputnik Srbija, 1920, 06.07.2024
Fudbaleri Španije su u petak ostvarili veliki uspeh obezbedivši mesto u polufinalu Evropskog prvenstva. Posle napetog meča sa reprezentacijom Nemačke pobedili su sa 2:1, a Mikel Merino postao je novi heroj Španije posle pobedonosnog gola u 119. minutu.
Međutim, posle meča mnogima je u oči upao kuriozitet.
Marino je proslavio gol dentično kao njegov otac Anhel Merino pre 33 godine, kada je u dresu Osasune pogodio na istom stadionu u meču tadašnjeg UEFA kupa protiv Štutgarta.
Zatrčao se Merino ka zastavici i proslavio gol na isti način kao njegov tata pre 33 godine, tako što je obišao korner zastavicu.
Interesantno je i da je utakmicu komentarisao Huan Karlos Rivero, isti komentator kojije radio i duel odigran pre više od 30 godina.
Inače, ovaj gol Merina protiv Nemačke bio je treći najkasniji postignut u istoriji Evropskih šampionata. Dat je posle 118 minuta i 52 sekunde. Mišel Platini je dao gol Portugalcima 1984. godine posle 118 minuta i 53 sekunde igre.
A najkasniji gol dao je Artem Dovbik protiv Švedske posle 120 minuta i 36 sekundi utakmice na Euru 2020. godine.