Novak Đoković - Sputnik Srbija

Novak pobedio i dokazao da je neuništiv – anonimus namučio srpskog asa

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, posle tri sata uspeo je da savlada Džejkoba Firnlija u drugom kolu Vimbldona rezultatom 6:3, 6:4, 5:7, 7:5. Britanac je srpskom asu neočekivano pružio dobar otpor, ali kada je bilo najpotrebnije Novak je uspeo da taj otpor slomi.
Iako je Novak Đoković u drugom kolu bio još veći favorit nego u prvom, oprez je morao da postoji jer Džejkob Firnli nije imao ša da izgubi. Prvi set počeo je ujednačeno, na obe strane smo videli dobre servise, ali srpski as samo je čekao trenutak kada će napasti.
U osmom gemu kada se činilo da protivnik ima kontrolu Novak je preuzeo inicijativu i napravio brejk. Za pola sata osvojio je prvi set tokom kog nije izgubio nijedan poen posle prvog servisa.
Takođe, Novak je dominirao u drop-šotovima, posle sva tri koja je poslao osvojio je poen i time potvrdio dominaciju.
Na isti način počeo je i drugi set, ali su se u četvrtom gemu pojavili prvi problemi jer je Britanac zapretio brejkom. Bila je to prva brejk lopta sa kojom se Srbin suočio na turniru, ali je uspeo da je spasi.
Posle toga je ubrzao ritam i u sedmom gemu napravio brejk čime je gotovo osigurao drugi set koji je i osvojio nedugo zatim.
Firnli je u trećem setu servirao još bolje i snažnije, gemove je osvajao u rekordno kratkom roku i zato je Novak kada je uspeo da mu oduzme servis urliknuo kao da je već pobedio. Shvatio je srpski as da ima teži posao nego u prethodna dva seta i zato mu je to toliko značilo.
Međutim, taj brejk kao da je probudio Firnlija koji nije želeo da odustane i koji je uspeo da izbori šansu da uzvrati brejk. Uspeo je da je iskoristi i posle toga je počeo da igra još bolje. Srpski as u nastavku nije uspeo da iskoristi tri brejk lopte, dok je Firnli ostao skoncentrisan.
U 12. gemu Novak je poveo 30:0, ali Britanac je vezao četiri poena i uspeo da napravi veliko iznenađenje odnosno oduzme set najvećem svih vremena.
Osvajnjem seta protiv Novaka, Firnli je dobio mnogo samopouzdanja i mučio je srpskog asa u četvrtom setu. Britanac je prvi zapretio brejkom, ali Đoković je počeo da se budi posle te dve spasene brejk lopte i ispostavilo se da je to bio prelomni trenutak.
Kada je u 11. gemu i sam dobio priliku da oduzme servis gem protivniku srpski as je tu šansu i iskoristio. Tada je bilo jasno da je pronašao način za pobedu.
Protivnika je aplauzom ispratio sa terena, a u trećem kolu igraće protiv Alekseja Popirina, australijskog tenisera ruskog porekla.
17:38 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 7:5 – Pobeda!
Posle gotovo tri sata Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona.
17:33 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 6:5 – Brejk!
Sjajan poen, u kom je morao da uloži mnogo napora, dobija Novak,a onda protivnik šalje forhend u aut i poklanja mu priliku za brejk. Dupla servis greška za prednost Novaka u četvrtom setu!
17:30 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 5:5 – Ajmo!
Sve snažnije i riternira Britanac, ali srećom ponovo se servis pojavio kada je bio najpotrebniji.
17:25 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 4:5 – Ne posustaje...
Firnli još jednom ekspresno i rutinski stiže do prednosti.
17:22 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 4:4 – Spektakularan tenis
Sluša sada i Đokovića servis, ekspresno stiže do 30:0, a onda je protivnika polsužila sreća i loptica je prešla mrežu . Usledila je još jedna razmena na mreži, a dobija je srpski as!
17:18 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 3:4 – Ponovo prednost za Britanca
Ne staje Britanac sa dobrim servisima koji mu donose još jedan gem.
17:15 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 3:3 – Fantastičan tenis Novaka Đokovića
Nastavlja Firnli odlično da trči i snažno udara lopticu i Novak deluje kao da nema rešenje. Ne pomaže ni servis, srpski as pravi duplu grešku i poklanja protivniku dve brejk lopte.
Prvu je spasao posle Džejkobove greške, a drugi napadom i na kraju smečom! Proigrao je srpski as u završnici gema i izjednačio.
17:07 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 2:3 – Siguran i Britanac
Dobro sada servira i Britanac koji takođe lako dolazi do poena. Servis volejem završava gem.
17:05 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 2:2 – Odličan gem za Novaka
Asom Novak otvara gem, a onda upisuje i trizaredom odnosno 11 u toku meča. Sa nulom Novak osvaja gem.
17:02 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 1:2 – Britanac ne posustaje
Razigrao se Firnli koji pogađa sve što zamisli, a uz to i odlično servira.
16:59 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 1:1 – Izjednačenje
Nije Novak odigrao savršen gem, ali kada je bilo neophodno pogodio je dobar prvi servis i izjednačio.
16:55 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7, 0:1 – Britanac vodi na startu četvrtog seta
Fantastičan poen odigrali su na startu četvrtog seta, Firnli je odigrao tviner, a Novak sjajan smeč za 30:30. Na kraju srpski as ipak nije uspeo da zapreti protivniku u ovom gemu.
16:47 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:7 – Novak izgubio set!
Zakompikovao je Novak gem, a Firnli stiže do set lopte nakon što ga je izazvao na mrežu i osvojio poen. Iskoristio je!
16:42 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:6 – Britanac obezbedio taj-brejk
Izuzetno sigurno i ubedljivo Firnli dolazi do novog gema.
16:39 04.07.2024
6:3, 6:4, 5:5 – Novo izjednačenje
Vetar menja pravac lopticama i to muči obojicu igrača. Sigurniji je Novak, odlično napada bekhendom i stiže do gem lopti i koristu prvu.
16:34 04.07.2024
6:3, 6:4, 4:5 – Novak ne koristi dve brejk lopte
Snažno je Đoković napao protivnika i izborio je dve brejk loptu. Prvu mu Britanac nije dozvolio da iskoristi, a potom nije uspeo da iskoristi ni drugu posle Firnlijevog poena na mreži.
Na kraju gem osvaja Britanac.
16:29 04.07.2024
6:3, 6:4, 4:4 – Sluša servis
Mogao je ovaj gem da bude i napetiji, ali Novaku je pomogao servis da izbegne problem.
16:25 04.07.2024
6:3, 6:4, 3:4 – Ponovo vodi Firnli
Britanski teniser nije tako sigurno otvorio gem i Srbin to koristi da ponovo napadne. Pomogla mu je u tome prva Džejkobova dupla servis greška, ali srpski as nije iskoristio brejk loptu.
16:20 04.07.2024
6:3, 6:4, 3:3 – Britanac vraća brejk
Nije dobro počeo gem za Đokovića, ali uspeo je da izjednači na 30:30, Međutim Britanac je prošao srpskog asa na mreži i na sjajan način izborio brejk loptu. Nije je iskoristio jer je Novak poslao svoj najsnažniji drugi servis u toku meča.
Ipak i drugu priliku dobija Firnli i nju koristi.
16:12 04.07.2024
6:3, 6:4, 3:2 – Brejk!
Dobro je britanski teniser reagovao na mreži, a izuzetno rizičnim i snažnim forhendom stigao je do gem lopti. Prvu nije uspeo da iskoristi jer je bekhend poslao u mrežu, a potom je usledio spektakulran poen Đokovića na mreži.
Čita Srbin igru protivnika, a on sve snažnije udara i ponovo šalje lopticu aut čime Novaku poklanja brejk loptu.
Poklon je prihvaćen, a Novak je urliknuo kao da je pobedio u finalu!