Dominacija Ruskinja i dve titule pred Vimbldon

© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaDarija Kasatkina
Darija Kasatkina - Sputnik Srbija, 1920, 29.06.2024
Ruske teniserke Dijana Šnajder i Darija Kasatkina osvojile su titule na turnirima iz Serije 500 u nemačkom Bad Homburgu, odnosno Istbornu u Velikoj Britaniji, samo dan pred Vimbldon.
Dominacija Ruskinja pred početak trećeg Grend slema u sezoni.
Šnajderova je do druge titule u karijeri, a najveće u dosadašnjoj karijeri, stigla preko Hrvatice Done Vekić posle velike borbe u tri seta.
Dijana je dobila uvodni set rezultatom 6:3, da bi zatim Hrvatica bila još ubedljivija 6:2, čime je stigla do izjednačenja.
Ruskinja, inače 47. na VTA rang-listi uspela je u odlučujućem setu prva da „ukrade“ servis rivalki i da povede sa 2:1 u gemovima, da bi Dona Vekić ekspresno uzvratila – 2:2.
Ipak, Dijana Šnajder je do kraja meča uspela još dva puta da stigne do brejka i da slavi sa ubedljivih 6:3.
Kada je u pitanju finale Istborna, gde se titulom takođe okitila Ruskinja, Darija Kasatkina uspela je da opravda ulogu blagog favorita i da slavi protiv teniserke iz Kanade Lejle Fernandez.
Kasatkina je posle sat i 54 minuta borbe uspela da slavi bez izgubljenog seta, rezultatom 6:3, 6:4 i da napravi najbolju moguću uvertiru pred početak Vimbldona.