EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.

Kad se dvostruki srpski komšija razmaše

© AFP 2023 / CHRISTOPHE SIMONIštvan Kovač
Ištvan Kovač - Sputnik Srbija, 1920, 27.06.2024
Ištvan Kovač, rumunski sudija mađarskog porekla, oborio je rekord po broju dodljenih kartona na Evropskom prvenstvu. Tokom meča Turske i Češke podelio je 16 žutih i dva crvena kartona.
Fudbaleri Turske savladali su Češku u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva rezultatom 2:1, ali meč će ostati upamćen više po sudiji Ištvanu Kovaču nego po ostalim akterima.
Rumunski sudija mađarskog porekla u prvom poluvremenu podelio je pet žutih kartona, odnosno jedan crveni koji je zaradio Barak, reprezrentativac Češke.
U nastavku utakmice Kovač je bio još nepopustljiviji. Podelio je čak 13 kartona, odnosno još jedan crveni i to u osmom minutu nadoknade kada je kažnjen Čori izvan terena.
Na kraju je sudija podelio ukupno 18 kartona što je najviše ikada na jednom Evropskom prvenstvu.
Isti sudija delio je pravdu na meču Srbije i Slovenije u drugom kolu grupne faze šampionata.