Olga ne ide na Vimbldon – Miomir stao u četvrtfinalu

© AP Photo / Andy WongMiomir Kecmanović
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 27.06.2024
Miomir Kecmanović, srpski teniser, poražen je u četvrtfinalu turnira u Istbornu od Maksa Pursela rezultatom 6:3, 7:6. U završnom kolu kvalifikacija za Vimbldon poraz je doživela i Olga Danilović. Srpsku teniserku savladala je Mađarica Dalma Galfi rezultatom 6:1, 7:6.
Posle dve velike pobede Miomir Kecmanović nije uspeo da upiše i treću iako je bio favorit protiv Australijanca Pursela.
Srpski teniser u prvom setu nije imao nijednu brejk loptu, dok je protivnik iskoristio svoju jedinu i to je bilo dovoljno da se prelomi set.
U drugom setu Miomir je ponovo bio u zaostatku, ali je ovoga puta uspeo da uzvrati Australijancu pa je odlučio taj-brejk. U njemu je ponovo bio sigurniji Pursel.
Imao je Kecmanović lepu šansu za polufinale jer Pursel nije trebalo da predstavlja tako veliki izazov, ali nema sumnje da je pred Vimbldon uspeo da prikaže solidnu formu.
Do pobede nije uspela da dođe ni Olga Danilović koja je herojski izborila završnu rundu, a onda je daleko bolja od nje bila Galfi koja joj je u prvom setu dopustila samo jedan gem.
Daleko bolji otpor Olga je pružila u drugom setu, čak i povela uz brejk, ali Mađarica se vratila, izborila taj-brejk i potom bila bolja i u njemu.