EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.
Kristijano Ronaldo - Sputnik Srbija

Ukrajinci idu kući – Gruzija pobedila Portugaliju za istoriju i osminu finala

Najveće iznenađenje na Evropskom prvenstvu priredila je selekcija Gruzije koja je savladala Porutugaliju 2:0 i plasirala se u osminu finala. Turska je pobedila Češku 2:1, a prethodno su odigrana dva remija. Slovačka i Rumunija prošle su dalje posle 1:1, dok je Belgiji bilo dovoljno i 0:0 da kući pošalje Ukrajinu.
Gruziji je bilo potrebno čudo i to čudo su i napravili. Uspeli su da pobede reprezentaciju Portugalije i to ubedljivo.
Već u drugom minutu poveli su golom Kvaraskelija, da bi prednost sa bele tačke povećao Mikautadze u 57. minutu.
Iako su imali dobrih šansi, Portugalci nisu uspeli da zatresu mrežu kako u prvom tako ni u drugom poluvremenu.
Gruzija je ispisala istoriju samim dolaskom na šampionat, ali sada dodaje još jednu istorijsku stranicu plasmanom u osminu finala.
Sa druge strane Turska se namučila, ali je savlada Češku koja je od 20. minuta igrala sa igračem manje.
U prvom poluvremenu nismo videli golove, a onda u 51. minutu prednost turskom timu donosi Čalhanoglu, međutim Česi sa igračem manje 15 minuta kasnije stižu do izjednačenja.
Činilo se da će tako i ostati, a onda u dubokoj nadokandi heroj Turske postaje Tusun koji postiže gol za 2:1.
Standings provided by Sofascore
Fudbaleri Slovačke i Rumunije meč trećeg kola Evropskog prvenstva završili su rezultatom 1:1. Iako je Slovačkoj i remi igrao ulogu delovalo je da će do pobede protiv Rumunije.
U 24. minutu gol za 1:0 postigao je Duda, ali prednost se nije dugo zadržala.
Već u 37. minutu dosuđen je penal, a sa bele tačke je za izjednačenje pogodio Marin.
S obzirom da je i Slovačkoj i Rumuniji remi odgovarao nismo videli previše atraktivnog fudbala u nastavku pa su tako oba tima slavila sa po jednim golom.
Fudbaleri Belgije i Ukrajine završili su me trećeg kola Evrospkog prvenstva bez golova.
Nisu Belgijanci uspeli da opravadaju ulogu favorita u svojoj grupi, ali su uspeli da obezbede dalji plasman.
Lepe šanse imao je u prvom poluvremenu Kevin De Brujne, dok je u drugom periodu Ukrajina preuzela inicijativu.
U samoj završnici Ukrajinci su imali nekoliko odličnih prilika za gol koji bi ih odveo u nokaut fazu, ali dobro je svoj posao na golu obavljao Kastels.
Na kraju su Belgijanci posle utakmice na kojoj nisu postigli nijedan gol obezbedili dalji plasman.
Švajcarska – Italija
Tokove mečeva mogli ste da pratite uz Sputnjik, a u rubrici Sadržaj odaberite svoju omiljenu utakmicu.
07:51 26.06.2024
07:50 26.06.2024
GRUZIJA - PORTUGALIJA

90+4' – Kraj! Istorijska pobeda Gruzije

90+4' – Nova propuštena šansa
Semedo je bio u dobroj prilici, šutirao je ka golu, ali ništa se ne menja za Portugaliju, nema pogotka.

90+4' – Još četiri minuta
Šta može Portugalija?

86' – Portugalci i dalje bledi
Ništa ne mogu da prikažu fudbaleri Portugalije. Sve je agresivnija Gruzija koja juri ka još jednom golu.

78' – Gruzija još napada
Ne odustaju fudbaleri Gruzije, žele još jedan gol, ali se Portugalci dobro brane

69' – Portugalija ne može do gola
Portugalci napadaju posle primljenog gola, stvaraju šanse, ali dobar posao radi kompletna odbrana Gruzije.

56' – GOL! Gruzija ubedljivo vodi
Napravio je grešku Silva u drugom minutu kada je Gruzija dala gol, a sada je napravio prekršaj posle kog je Gruzija dobila penal.
Sa bele tačke šutirao je Mikautatze i pogodio!

50' – Prilika za Gruziju
Kvarackelija nije dobro zahvatio loptu, a bio je u odličnoj poziciji da šutira ka golu.

46' – Počelo je drugo poluvreme
Ronaldo je odmah zapretio, ali odbrana Gruzije blokira njegov šut.

45' – Kraj prvog poluvremena
Posle šoka u drugom minutu, Portugalija je uspela da se probudi, napada, ali ne i da izjednači.

28' – Preti Portugalija
Veliku šansu imala je Portugalija, ali lopta prolazi pored stative. Nedugo zatim Ronaldo dobija žuti karton.

23' – Neprecizno
Silva je zahvatio loptu glavom posle slobodnog udarca, ali ona ide iznad gola.

17' – Ronaldo!
Kristijano Ronaldo izveo je udarac maestralno, precizno i snažno, ali uspeo je da se odbrani golman Gruzije.

2' – Gol za Gruziju!
U drugom minutu meča Gruzija je povela protiv Portugalije golom Kvaraškelija.
1' – Postave
ČEŠKA - TURSKA

90+8' – Kraj! Pobeda Turske 2:1

90+6' – Turska vodi!
Gol u nadoknasi za Tursku! Strelac je Tosun.

90+6' – Još malo vremena
Još šest minuta će se igrati ova utakmica.

87' – Šansa za Tursku
Jokuslu je dobro šutirao ka golu, delovala je precizno ta lopta, ali ipak odlazi iznad prečke.

79' – Bore se Česi
Hrabri Česi sa igračem manje jure pobedu. Strašnu šansu imao je Lingr ali nije uspeo da je iskoristi.

66' – GOL! Češka izjednačila 1:1
Odličnu akciju Češke završio je Souček koji trese mrežu za izjednačenje.

51' – GOL! Turska vodi 1:0
Čahanoglu je strelac.

Jedinu promenu izvršio je turski tim. Umesto Ajhana na terenu je Ozkan.

Na samom isteku prvog dela igra Česi su napali, Jurasek je ostao sam sa golmanom, ali je šutirao pravo u njega.

30' – Bez uzbuđenja
Turski fudbaleri još uvek ne pronalaze način da iskoriste igrača više na terenu.

20' – Češka ima igrača manje
Barak koji je u 11. minutu meča već dobio žuti karton, sada dobija još jedan odnosno crveni i mora da izađe iz igre. Češka ima igrača manje.

17' – Šansa!
Glavom je pokušao da zatrese mrežu Hranac, ali lopta ide iznad prečke.

7' – Dobra prilika za Tursku
Posle solidne đanse za Čehe, odmah je usledila i prilika za Tursku. Jildiz je dobro šutirao, međutim odbranili su se Česi.

UKRAJINA - BELGIJA

90' – Kraj!
Remi bez golova Belgiju šalje u nokaut fazu takmičenja.

83' – Kakva šansa!
Malo je falilo da Malinovski iz kornera ubaci loptu u gol, ali strašnu odbranu uspeo je da upiše Kastels.

79' – Ukrajina zapretila
Dovbik je imao veliku šansu, snažno je šutirao, ali falilo je preciznosti.

73' – Opasno!
Karasko je primio loptu i poslao je ka golu, ali još jednom je na pravom mestu Trubin.

60' – Belgija bolja
Nastavlja se inicijativa Belgije, ali novu šansu ije realizovao Lukaku.

Nema izmena na obe strane.

Belgijanci su u prvoh 45 minuta bili bolji, stvarali su šanse, ali i dalje je 0:0

33' – De Brujne!
De Brujne je izveo slobodan udarac na maestralan način, ali lopta je prošla pored stativa. Bila je ovo velika šansa.

27' – Greške na obe strane
Imao je Kevin De Brujne lepu ideju, ali nije bilo saigrača koji bi ga ispratio. Usledio je opasan napad Ukrajine, ali upropastio ga je lošom završnicom Sudaku.
20' – Prva pretnja Ukrajine
Jaremčuk je prvi zapretio Belgijancima, ali siguran je bio na golu Kastels.

18' – Belgija opasnija
Belgijanci ostavljaju bolji utisak, konkretniji su u ofanzivi, ali i dalje nema promene rezultata.

8' – Šansa za Lukakua
Lukaku pokušava prvi da napadne gol Ukrajinaca, ali Trubin dobro brani.

1' – Sastavi
SLOVAČKA - RUMUNIJA

Fudbaleri Slovačke i Rumunije meč trećeg kola Evropskog prvenstva završili su rezultatom 1:1.

Iako je Slovačkoj i remi igrao ulogu delovalo je da će do pobede protiv Rumunije.

90' – Kraj!
Rumunija i Slovačka idu u nokaut fazu.
77' – Opasno!
Uzburkale su se strasti. Ivan Šranc nervozniji je nego što bi trebalo d bude. Nema konkretnijih prilika na obe strane.

70' – Još uvek nerešeno
Slovačka pokušava da zapreti, ali ne uspevaju da stvore konkretniju priliku.

58' – Prete Rumuni
Novu priliku imali su Rumuni, ali je ne koriste.

Na startu drugog poluvremena Slovačka je već napala gol Rumunije, međutim bezuspešno.

Slovačka je imala priliku da posle primljenog gola dođe do nove prednosti, ali nije to iskoristio Strelec.

37' – Izjednačenje!
Posle starta u šesnaestercu Rumunija je dobila penal, ali sa bele tačke precizno je šutirao Marin.

25' – Slovačka vodi!
Izuzetno lep gol postigao je Duda i doneo Slovačkoj prednost.

20' – Ujednačeni
Osim jedne opasnije šanse Rumunije nema previše uzbuđenja na ovoj utakmici. Bezidejno deluju oba tima.

11' – Veliki promašaj!
Hagi je imao ogromnu priliku da dovede Rumuniju do vođstva, ali on šutira preko gola.

5' – Ravnopravni
Nema previše uzbuđenja, deluju ravnopravno selekcije Slovačke i Rumunije, a zapravo je izjednačen rezultat ono što bi odgovaralo obema ekipama.

Dobro došli
Poštovani čitaoci Sputnjika, dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos utakmica iz grupa E i F Evropskog prvenstva gde ćemo dobiti rasplet i putnike u osminu finala.
07:49 26.06.2024