EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.
Danska - Srbija - Sputnik Srbija

Kraj za Orlove – samo bod protiv Danske!

Fudbaleri reprezentacije Srbije završili su takmičenje na Evropskom prvenstvu na poslednjem mestu u grupi. Orlovima je bila potrebna pobeda protiv Danske, a duel je završen rezultatom 0:0.
Nisu ni Englezi pomogli koji su odigrali protiv Slovenije takođe 0:0.
Tako je Engleska završila kao prva sa pet bodova, Danci i Slovenci slede sa po tri, a Srbija je sa dva na poslednjem mestu. Realno je reći da se očekivalo mnogo više.
Sve se završilo zvižducima igračima sa tribina u Minhenu.

Utakmica je bila spora, bez previše šansi, Srbija je zapretila tek u par navrata, najviše preko Aleksandra Mitrovića, dok je dobru šansu u samom finišu imao Sergej Milinković-Savić. Tražio je i Mitrović penal u jednoj situaciji u kojoj je oboren.

Ostalo je 0:0. Od ukupno 24 reprezentacije koje učestvuju, samo osam timova ide kući posle prve faze, a jedan od tih timova je i Srbija. Nažalost.
Probao je selektor Dragan Stojković Piksi sa promenama, eksperimentima, uveo je Mijailovića i Samardžića u prvu postavu, mešao je karte, igrao i sa trojicom napadača, ali to nije bilo dovoljno da se probiju Danci.
Nisu ni Danci odigrali ništa posebno, ali nedostajalo je prave završnice u igri našeg tima. Ali ne samo završnice, već više od toga nedostajalo je kreacije na sredini terena.
Odbrana je pozitivno iznenađenje, primili smo dva gola na tri utakmice.
Moglo je ovo mnogo bolje da se završi...
Nadajmo se da ćemo izvući pouke za naredne godine i naredna takmičenja.
Meč Srbije i Danske možete pratiti na Sputnjiku.
22:47 25.06.2024
88' – Završnica utakmice
Nema još mnogo vremena za Orlove kojima je potrebna pobeda. Vlahović je probao glavom, ostaje - 0:0
22:44 25.06.2024
86' – Šansa za Dance
Opasan napad Danske, posle centaršuta dobra reakcija Živkovića - 0:0
22:41 25.06.2024
83' – Mitrović traži penal
Pao je Mitrović, traži penal, ali dobija žuti karton - 0:0. Dobra je to serija akcija bila našeg tima.
22:39 25.06.2024
80' – Šansa za Mitra!
Dobra šansa za Mitrovića, lopta je prohujala pored gola - 0:0
22:37 25.06.2024
79' – Mitrović oboren
Mitrović je oboren u igri bez lopte
22:30 25.06.2024
72' – Mladenović će u igru
Nova izmena u našem timu
22:25 25.06.2024
67' – Vlahović umesto Ilića
Evo sada i Vlahovića u igri, još jedan napadač - trojica napadača!
22:22 25.06.2024
64' – Dobra šansa za Dansku
Vestegor je bio sam posle kornera, brani Rajković - 0:0
22:18 25.06.2024
60' – Kristensen je oprobao udarac
Šut, ali daleko preko gola. Opasni su Danci, prete - 0:0
22:11 25.06.2024
54' – Gol, ali ofsajd!
Neverovatno, postigla je Srbija gol, ali je on poništen zbog ofsajda - 0:0. Šteta, šteta, šteta...
22:07 25.06.2024
49' – Opasan napad Danske
Napali su Danci po desnoj strani, odbranili smo se. A onda izborili korner na drugoj strani - 0:0
22:04 25.06.2024
46' – Počelo je drugo poluvreme
Nastavljena je utakmica, videćemo kako ćemo izgledati sa novom dvojicom igrača - 0:0
22:01 25.06.2024
Promene
Dušan Tadić i Luka Jović ulaze u igru! Izašli su Samardžić i Gudelj
21:47 25.06.2024
POLUVREME
Srbija - Danska 0:0 posle 45 minuta. Nerešeno na poluvremenu. Srbija bez šuta na gol.
21:44 25.06.2024
44' – Pokušaj napada
Centrirao je Mijailović, ali se odbranila Danska - 0:0
21:43 25.06.2024
42' – Rajković
Andersen je centrirao, Rajković ponovo siguran - 0:0
21:39 25.06.2024
39' – Dobra šansa za Vinda
Vind se okliznuo, imao je šansu. Šutirao je unutar šesnaesterca - 0:0
21:33 25.06.2024
32' – Brani Rajković
Rajković brani, opet su Danci pripretili - 0:0