EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.
Engleska - Slovenija - Sputnik Srbija

Englezi nisu pomogli Srbiji – Orlovi idu kući

U trećem kolu Evropskog prvenstva Engleska je sa Slovenijom odigrala nerešeno 0:0 i tako ugasila nade Srbije koja je istim rezultatom završila utakmicu sa Danskom. Dalji plasman obezbedila je Austrija koja je savladala Holandiju 3:2, a Francuska i Poljska odigrale su 1:1.
Srbiji je trebalo da Engleska odigra silovito protiv Slovenije, a iako su tako počeli meč nije to uticalo na rezultat.
U 20. minutu Saka je zatresao mrežu, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji zbog čega je njegov pogodak poništen.
Posed lopte ubedljivo je bio na strani Engleza, Slovenci su bili u problemu, ali su u prvoh 45 minuta sačuvali gol.
Ništa se nije promenilo ni u drugom poluvremenu, u kom je Engleska još dominantnije čuvala loptu, međutim nije stigla do gola.
Bez golova je završena i utakmica Srbije i Danske i Orlovi su eliminisali sa Evropskog prvenstva.
Prvu utakmicu igrale su Francuska i Poljska, a u toj grupi desila se prava pometnja. Po gol je pao na obe strane i to posle penala. Najpre je sa bele tačke šutirao Mbape, a zatim sa druge strane Levandovski.
Francuze je sa prvog mesta sklonila Austrija koja je u fantastičnoj utakmici savladala Holandiju rezultatom 3:2.
Poveli su Austrijanci autogolom Malena, da bi Gakpo izjednačio na startu drugog poluvremena. Posle samo desetak minuta Austrija je ponovo povela golom Šmida, a Depaj je u 75. minutu doneo novo izjednačenje.
Za konačnih 3:2 pogodio je Sabicer.
Tokove mečeva mogli ste da pratite uz Sputnjik, a u rubrici Sadržaj odaberite svoju omiljenu utakmicu.
10:04 25.06.2024
10:01 25.06.2024
SEMAFOR

Francuska – Poljska 1:1 (0:0)
(Embape 56' - Levandovski 79')
Holandija – Austrija 2:3 (0:1)
(Gakpo 47', Depaj 78' - Malen 6', Šmit 59', Sabicer 81')
Srbija – Danska 0:0
Engleska – Slovenija 0:0
ENGLESKA – SLOVENIJA
90' – Kraj! 0:0
Nema pobednika na meču Engleske i Danske i to nikako ne odgovora Srbiji.

88' – I dalje nula!
Daleko bolji utisak ostavljaju Englezi međutim ne uspevaju da stvore konkrtnu priliku.

75' – Nova pretnja Engleza
Rajs je primio lopti i snažno je poslao ka golu, ali nije bio dovoljno precizan

64' – Bude se Slovenci
Posle dugo vremena Slovenci su pokušali da zaprete, ali je Čerin je šutirao iz velike udaljenosti i nije se to dobro završilo.

61' – Dominacija Engleske
Slovenci ne mogu da dođu do lopte u drugom poluvremenu! Sve vreme je čuvaju engleski fudbaleri.

51' – Šansa
Foden nije bio u idealnoj pozciji, ali je probao da šutira ka golu, a lopta odlazi pored mreže.

46' – Počinje drugi period
Konor Galager je izašao, a zamenio ga je Kobi Mainu.

45' – Kraj prvog poluvremena
Nema golova u prvih 45 minuta.

40' – I dalje bez golova
Ritam i tempo diktiraju engleski fudbaleri, međutim ni oni nemaju puno konkretnih prilika.

30' – Preti Engleska
Hari Kejn je imao odličnu priliku i šutirao je iz dobre pozicije, ali nema gola.

20' – Englezima poništen gol
Saka je zatresao mrežu, ali gol je poništen zbog ofsajda.

15' – Engleska diktira tempo

Posed lopte ubedljivo na strani engleskog tima – 71:29.

10' – Englezi bolje počeli, Slovenija još bolje odogorila
Enlgezi su odlično otvorili meč, ali brzo je stigao odgovor Slovenaca. Zapretio je Šeško, međutim i dalje nema gola.

1' – Sastavi
SRBIJA – DANSKA
Danska - Srbija - Sputnik Srbija, 1920, 25.06.2024
EURO 2024
Kraj za Orlove – samo bod protiv Danske!
HOLANDIJA – AUSTRIJA
Kakva utakmica i pobeda Austrije nad Holandijom od 3:2!
Bilo je mnogo promena rezultata, Austrijanci su dva puta vodili, Holanđani se dva puta vraćali, ali na kraju Austrija slavi, dobija tri boda i prvo mesto u grupi!
Na kraju Austrijanci izbijaju na vrh i završili su ispred Francuske i Holandije!
Golove za Austrijance dali su Malen autogolom u 6. minutu, Šmit u 59. i Sabicer u 81. minutu. Strelci z Holandiju bili su Gakpo u 47. i Depaj u 78. minutu.
Austrija će u osmini finala igrati protiv drugoplasiranog tima iz grupe F.
KRAJ
Austrija je prva u grupi!
84' – Austrija blizu prvog mesta
Samo da izdrži
74' – Sabicer dao gol!
Austrija ponovo vodi 3:2! Kakva drama!
74' – Holanđani dali gol - 2:2!
Mogli su Holanđani do izjednačenja, gledao se VAR i na kraju važi gol - 2:2! Kakva drama!
59' – Vode opet Austrijanci!
Austrijanci vode sa 2:1, Šmit je strelac - 1:2! Sada su Francuzi prvi, Austrijanci drugi, Holanđani treći.
47' – Izjednačenje - 1:1!
Holandija je poravnala na 1:1 i sad je ona prva na tabeli. Gakpo je strelac!
POLUVREME
Posle 45 minut Austrija vodi 1:0
32' – Austrija dominantna
Austrijanci su dominantni, možda su čak iznenadili Holanđane kvalitetom igre - 0:1
22' – Austrijanci odlični
Sa ovakvim rezultatima Austrija bi bila prva, Francuska druga, a Holandija treća sa četiri boda.
6' – Austrijanci dali gol!
Vode Austrijanci posle neverovatnog autogola Malena - 0:1!
1' – Počeo je duel Holandije i Austrije
Evo i sastava
FRANCUSKA – POLJSKA
Očekivalo se da Francuzi budu prvi u grupi, ali posle nerešenog ishoda protiv Poljske (1:1) moraće da se zadovolje drugom pozicijom.
Holanđani su treći sa četiri boda i realno je da su obezbedili prolazak u osminu finala Evropskog prvenstva.
Embape se konačno upisao u strelce i to tako što je pogodio iz penala u 56. minutu utakmice, ali je Levandovski uzvratio i poravnao sa bele tačke u 79. minutu.
Inače, Leva je promašio penal, ali se on ponovio zato što je golman Francuske izašao van gol-linije.
Francuzi će u osmini finala igrati protiv drugoplasiranog tima iz grupe E.
KRAJ
Kraj utakmice - 1:1
86' – Miriše na iks
Deluje da su Poljaci zadovoljni bodom
76' – Penal za Poljsku!
Kakav rasplet grupe...Levandovski je promašio! Ali, ponoviće se penal. Pa neverovatno! Pogađa Levandovski iz ponovljenog penala - 1:1
71' – Francuzi ne blistaju u realizaciji
Muče se Francuzi u realizaciji. Stvaraju šanse, ali kao da im nedostaje ideje kako da akcije pretvore u golove - 1:0
55' – Penal i gol za Francusku
Dembele je oboren, penal za Francuze. Embape je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0!
49' – Embapeov udarac
Probao je Embape, sjajno gađao, ali brani golman Poljske - 0:0
POLUVREME
Na poluvremenu rezultat - 0:0
41' – Velika šansa za Francuze
Embape se zaleteo, probao je da pogodi i bio jako blizu. Ostaje 0:0
37' – Poljska igra otvoreno
Poljaci se nisu uplašili Francuza, nemaju šta da izgube i za sada drže rezultat na nuli. Čuameni je probao, ali lopta ide pored gola
22' – Francuzi jure pobedu
15' – Za sada bez golova
Francuzi jure pobedu, Embape je u timu, dok Poljaci igraju najviše za slavu - 0:0
1' – Počeo je duel Francuske i Poljske
10:03 25.06.2024
Dobro došli!
U trećem kolu Evropskog prvenstva od 18 časova sastaju se Francuska i Poljska, u istom terminu igra se i meč Holandije i Austrije. Od 21 čas Srbija igra protiv Danske, a pratićemo u istom terminu i susret Engleske i Slovenije koji bi takođe mogao da bude važan za Orlove.