EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.
Hrvatska - Italija - Sputnik Srbija

Italijani šokirali Hrvate u 98. minutu – Španija ubedljivo prva u grupi, rastu šanse Orlova

Kakav šok za Hrvate. Sve do 98. minuta vodili su 1:0 protiv Italije i držali drugo mesto u grupi. A, onda je Zakanji dao gol za 1:1, digao Italijane iz mrtvih, a Hrvate najverovatnije poslao kući. Vatrene sada na Evropskom prvenstvu drži samo teorija. Španija je rutinski nadigrala Albaniju sa 1:0.
Ne samo da je Zakanji verovatno poslao Hrvatsku kući, a svoju reprezentaciju u narednu rundu, već je i povećao šansu Srbiji da eventualno sa trećeg mesta i dva osvojena boda prođe u osminu finala.
Orlovima je odgovaralo da Italija ne izgubi, te da Španija nadigra Albaniju. I upravo se to dogodilo. Da je ostalo 1:0 za Hrvate, onda bi Orlovima samo pobeda radila protiv Danske.
U slučaju da Srbija odigra nerešeno protiv Danske, sudbina Orlova zavisila bi od ishoda mečeva F grupe, koji su na programu u sredu od 21 čas: Češka – Turska, Gruzija – Portugalija. Ali, o tom-potom. Najbolje bi bilo da Srbija nadigra Dansku i završi bilo kakvu matematiku.
Kakav su samo meč odigrali Hrvatska i Italija. Sve do osmog minuta nadoknade izgledalo je da će Hrvati slaviti posle gola koji je postigao Luka Modrić u 55. minutu, ali se onda dogodio pravi šok i gol Zakanjija za 1:1.
Hrvati su ušli u utakmicu i znali su da im samo pobeda vrši posao, iako je Modrić promašio penal, uspeo je da se ispravi i aktuelnog šampiona Evrope stavi na kolena.
Ali, Italijani su po ko zna koji put pokazali da se ne smeju potcenjivati. Uspeli su da izdrže pritisak, te da posle neke polukontre dođu do zlata vrednog boda.
Španci su na kraju prvi, Italijani drugi, a Hrvati treći sa samo dva osvojena boda i lošom gol-razlikom. Smeje im se povratak kući.
Standings provided by Sofascore
Španija je velesila čak i kada igra sa drugom ekipom. Izašla je Crvena furija u potpuno izmenjenom sastavu i nadigrala Albaniju sa 1:0.
Jedini gol postigao je Feran Tores koji je postigao gol u 13. minutu utakmice. Do kraja meča nije bilo promena.
Furija je držala sve pod kontrolom, odigrala siguran meč i sa devet bodova sa prvog mesta u grupi ide dalje.
Može se reći da je Španija ekipa koja je najviše pokazala u dosadašnjem delu Evropskog prvenstva.
Tokove mečeva pratite uz Sputnjik, a u odeljku Sadržaj izaberite svoju omiljenu utakmicu.
15:48 24.06.2024
ALBANIJA - ŠPANIJA
KRAJ
Pobeda Španije od 1:0!
79' – Privode kraju posao Španci
Menjaju Španci, ali ko god da uđe održava kvalitet. Odrađuju posao i drže prednost od 1:0.
69' – Zna se ko diktira ritam
Španci imaju preko 60 odsto lopte u posedu i odnos u šutevima 10:4 u odnosu na Albaniju. Zato i vodi sa 1:0
58' – Španci drže prednost
Vode Španci, drže prednost i idu ka devetom bodu - 0:1
46' – Počelo je drugo poluvreme
Videćemo da li će Španci dati drugi gol i time rešiti susret - 0:1
POLUVREME
Posle 45 minuta igre Španci vode 1:0. Srbija u slučaju da završi kao treća u svojoj grupi navija da Španija nadigra Albance, te da Italijani ostanu neporaženi protiv Hrvatske.
37' – Kvalitet
Španci možda ne igraju tečno kao kada su u najjačem sastavu, ali to je kvalitet igrača koji dolaze sa klupe - 0:1
24' – Španci drže loptu
Veći posed lopte za Špance, Albanija za sada nema odgovor - 0:1
13' – Vode Španci!
Španija vodi sa 1:0! I to sa drugim timom.Feran Tores je pogodio posle asistencije Olma. Kako samo igraju brzo Španci
5' – Oštra igra Albanaca
Oštar start nad Navasom, Albanci su počeli oštro ovu utakmicu - 0:0
1' – Počela je utakmica između Albanije i Španije
Evo i sastava
HRVATSKA - ITALIJA
KRAJ UTAKMICE
Remi - 1:1
Kakav šok za Hrvate u 98. minutu! Sa ovakvim rezultatom Hrvati su na samo dva boda i lošom gol-razlikom.
Neverovatan gol Zakanjija! Sada je 1:1!
84' – Hrvati u napadu
Čak napadaju Hrvati i na taj način čuvaju prednost od 1:0
77' – Hrvati drže prednost
Italija jeste opasna, pokušao je Raspadori iz prekida, ali su nedovoljno opasni za sada - 1:0
66' – Brane se Hrvati
Darmijan je bio u šansi. Italijani nižu napad za napadom, Hrvatska je u problemu, ali vodi - 1:0
55' – Modrićev gol!
Nastavila se akcija posle promašaja, Donaruma je ponovo ostao na vetrometini, a Modrić je ispravio šta je promašio iz penala -1:0! Sa ovakvim rezultatima Španija je prva, Hrvatska druga, Italija treća sa tri boda.
54' – Modrić promašio penal!
Brani Donaruma - 0:0
52' – Penal za Hrvatsku
Hrvati čekaju odluku VAR-a. Fratesi je igrao rukom i biće penal. Modrić će šutirati
Hrvatska će u nastavku igrati sa Budimirom u špicu - 0:0
POLUVREME
Posle 45 minuta igre 0:0. Srbija u slučaju da završi kao treća u svojoj grupi navija da Španija nadigra Albance, te da Italijani ostanu neporaženi protiv Hrvatske.
35' – Pelegrini
Probao je Pelegrini sa udarcem, brani Livaković - 0:0
28' – Bastonijeva šansa
Odlična šansa za Bastonija koji je probao glavom, brani Livaković - 0:0
21' – Retegi
Retegi je bio u šansi, probao je glavom i bio blizu da postigne pogodak. Ostaje 0:0
17' –Hrvati žele pobedu
Jasno je da Hrvati žele trijumf, Italijani su i dalje rezervisani i strpljivi - 0:0
4' – Brani Donaruma
Sučić je sjajno šutirao, Donaruma odlično brani - 0:0
3' – Hrvati drže loptu
Hrvatska ima veći posed na početku utakmice, videćemo kako će to izgledati u nastavku utakmice - 0:0
1' – Počela je utakmica između Hrvatske i Italije
15:47 24.06.2024