EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.
Nemačka - Škotska - Sputnik Srbija

Nemačka ipak prva u grupi, Mađari dali gol u 100. minutu za pobedu!

Nemačka je remijem protiv Švajcarske od 1:1 osigurala prvo mesto u grupi A Evropskog prvenstva, dok je Mađarska stigla do pobede nad Škotskom u 100. minutu utakmice, tačnije u 10. minutu nadoknade.
Inače, za Srbiju bi bilo bolje da se ta utakmica završila remijem, ali su ovako Mađari sebi značajno povećali šanse da se nađu među najboljim trećeplasiranim ekipama sa ukupno tri osvojena boda.
Jedini gol na utakmici postigao je Cobot posle sjajne kontre koja je sevnula posle protivničkog kornera. Škoti su previše riskirali, a Mađari nose ceo plen iz ovog duela.
Ovako je još jasnije da će Srbija morati na pobedu protiv Danske 25. juna od 21 čas.
Bila je ovo utakmica u kojoj je sve mirisalo da će ostati 0:0 te da će se povećati šanse Orlova da prođu u osminu finala možda čak i sa dva boda. Ali, sve je realnije da će biti potreban trijumf nad Dancima.
Mađari grupnu fazu završavaju kao treći. Nemačka je prva, Švajcarska druga.
Standings provided by Sofascore
Izgledalo je da bi Nemačka mogla na kraju da ispusti prvo mesto u grupi, ali to se nije dogodilo. dali su nemci gol u nadoknadi vremena i tako sa 1:1 protiv Švajcarske osigurali prvo mesto.
Švajcarci su vodili celu utakmicu, poništen im je drugi gol posle gledanja VAR-a, ali na kraju su primili gol i moraće da se zadovolje drugom pozicijom.
Nemačka je grupnu fazu završila sa sedam bodova, a Švajcarska sa pet. Mađarska je treća sa tri.
Gol Švajcarcima doneo je Ndoje u 28. minutu utakmice, a remi Nemcima Filkrug u drugom minutu nadoknade meča.
Sada i Nemcima i Švajcarcima preostaje da sačekaju protivnike u osmini finala. Mađarima preostaje da čekaju.
A Srbiji da pobedi Dansku i plasira se u osminu finala.
Tokove mečeva pratite uz Sputnjik, a u odeljku Sadržaj izaberite svoju omiljenu utakmicu.
NEMAČKA – ŠVAJCARSKA
Izgledalo je da bi Nemačka mogla na kraju da ispusti prvo mesto u grupi, ali to se nije dogodilo. Dali su Nemci gol u nadoknadi vremena i tako sa1:1 protiv Švajcarske osigurali prvo mesto.
Sada i Nemcima i Švajcarcima preostaje da sačekaju protivnike u osmini finala.
KRAJ
Završena je utakmica rezultatom 1:1! Nemci su ipak prvi u grupi A.
91' – Filkrug za 1:1
Nemačka stiže do izjednačenja!
84' – Poništen gol Švajcarcima
Dali su Švajcaci novi gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Ostaje 1:0
77' – Period mirnije igre
Period mirnije igre, nema šansi, Švajcarci dobro diktiraju ritam i ne dozvoljavaju Nemcima da krenu da plešu po terenu - 1:0
62' – Raum
Još jedan udarac sa distance, ali neprecizan. Nemci i dalje bez rešenja- 1:0
55' – Kros je probao
Oprobao je Kros udarac, ali je lopta prošla pored stative - 1:0 za Švajcarce
46' – Imaju li Nemci odgovor?
Ako ovako ostane, Švajcarska će biti prva u grupi. Neočekivano. Švajcarci vode 1:0
POLUVREME
Švajcarska posle 45 minuta igre vodi sa 1:0.
41' – Šanse za Nemačku
Ridiger je probao glavom na drugoj stativi, ali je udarac bio neprecizan pa ostaje 1:0 za Švajcarce. Potom i Haverc neprecizan.
31' – Zamalo novi gol!
Umalo da Ndoje postigne novi pogodak, Nemci su u problemu - 0:1!
28' – Švajcarci vode 1:0!
Švajcarci gledaju prvo nekako da se odbrane, a onda preko brzih igrača u navali da kazne Nemce. I to im je pošlo za rukom pa vode 1:0! Ndoje je bio strelac! Centrirao je Frojler, a Ndoje poslao loptu nogom u mrežu
17' – Poništen gol Andriha
Kakav gol Andriha, bio je to udarac sa distance i vode Nemci! Ipak se gleda VAR. Poništava se gol, neverovatno! Ostaje 0:0
13' – Nemci imaju inicijativu
Očekivano, Nemačka ima inicijativu. Šansu je propustio Haverc, mogao je da bude i opasniji. Nije dobio faul i penal, ostaje 0:0
2' – Dobar napad Nemačke
Musijala je proigrao Gundogana, da je ovaj bio malo prisebniji mogla je Nemačka do rane prednosti - 0:0
1' – Počeo je duel Nemačke i Švajcarske
Evo i sastava.
ŠKOTSKA – MAĐARSKA
Mađarska stigla do pobede nad Škotskom u 100. minutu utakmice, tačnije u 10. minutu nadoknade - 1:0!
Jedini gol postigao je Cobot posle sjajne kontre koja je sevnula posle protivničkog kornera.
Inače, za Srbiju bi bilo bolje da se ta utakmica završila remijem, ali su ovako Mađari sebi povećali šanse da se nađu među najboljim trećeplasiranim ekipama.
KRAJ
Pobeda Mađarske!
Mađari dali gol u 100. minutu!
Neverovatno kakva ludnica!
98' – Nižu se prilike
Sada su i Škoti u šansi, rizikuju i jedni i drugi, ali nema gola i dalje
90' – Šansa
Najbolja šansa, Soboslaj je pogodio golmana - 0:0
82' – Ružna slika
Užasna slika. Golman Gan je u pokušaju da interveniše naleteo i pokupio Vargu. Fudbaler Mađarske je pao na travu i ne pomera se, navijači na tribinama se hvataju za glavu. VAR je odlučio da nema penala
70' – Srbija se nada iksu
Nerešen ishod bi najviše odgovarao našem timu u slučaju da Srbija bude treća u svojoj grupi.
55' – I dalje bez golova
Mađari su probali preko Salaja, ali je golman Škotske bio na mestu - 0:0
46' – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme, navijamo da ostane nerešeno.
POLUVREME
Posle 45 minuta igre rezultat je 0:0. Ukoliko se ova utakmica završi nerešenim rezultatom, porašće šanse Srbiji da možda prođe dalje i sa dva boda. Ali, velika je matematika potrebna da se tako nešto dogodi. O tom-potom.
37' – Škoti imaju posed
Škotska ima posed, Mađari su konkretniji, ali i dalje bez golova - 0:0
24' – Mirno more
Mirna utakmica, ne dešava se ništa značajno. Neka tako i ostane - 0:0
19' – Jedan ozbiljan pokušaj
Bola je šutirao, odbranio je golman Škotske taj snažni udarac s 30 metara - 0:0. Našoj reprezentaciji bi najviše odgovaralo kada bi na ovoj utakmici bilo nerešeno.
5' – Igra se na sredini
Lopta je na sredini terena, nema nekih ubuđenja, što je donekle i očekivano - 0:0
1' – Počeo je duel Škotske i Mađarske
Dobro došli!
Pratićemo uživo utakmice trećeg kola Evropskog prvenstva u Grupi A, od 21.00 će na megdan Škotska i Mađarska, odnosno Nemačka i Švajcarska.