EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.
Luka Jović - Sputnik Srbija

Jović nas sačuvao „u životu“ – gol u 95. minutu za spas Orlova!

Fudbaleri Srbije odigrali su 1:1 (0:0) protiv Slovenije u drugoj utakmici Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Duel ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Slovenija je vodila od 69. minuta posle gola Žana Karničnika, a spas i bod Srbiji doneo je Luka Jović u 95. minutu utakmice! Odlično je odreagovao i na drugoj stativi pogodio posle kornera.
Prvo poluvreme je prošlo u znaku Slovenije koja je ređala šanse, bila mnogo opasnija, a čak je i pogodila stativu preko Elšnika. Orlovi su bili bezopasni u najvećem delu vremena, a možda su najveće šanse za gol imali posle šanse Mitrovića.
Na startu drugog poluvremena Orlovi su prikazali odličnu igru, bilo je tu opasnih napada, Mitrović je pretio glavom, a mogli su Slovenci i da postignu autogol kada je Bijol pogrešio posle centaršuta Gaćinovića.
Kasnije je i Šeško oprobao udarac sa distance, a Rajković je odlično odreagovao i spasio gol.'
Ipak, u 69. minutu Slovenija je uspela da dođe do gola, Karničnik je prošao sjajno, pretrčao ceo teren i na drugoj stativi postigao gol za 1:0.

Ali, odgovor je stigao u poslednjem momentu, u poslednjoj sekundi utakmice, Jović je pogodio za 1:1 glavom posle kornera i sada su Slovenci na dva boda, dok je Srbija na jednom bodu.

Imamo šanse za prolazak grupe.
Da smo igrali dobro - nismo, da smo na kraju izvukli bod - jesmo. I protiv Danske 25. juna borićemo se za pobedu i prolazak grupe što bi bio odličan rezultat.
Možda će ovo biti momenat kada će se naši momci probuditi i zaigrati kako znaju u trećoj rundi Evropskog prvenstva.
Prenos meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
Standings provided by Sofascore
16:56 20.06.2024
KRAJ
Na kraju 1:1, uzeli smo bod!
16:53 20.06.2024
GOOOOOOOOOOOOOOOOL - LUKA JOVIĆ!
Luka Jović je postigao gol u 95. minutu! Živi smo!
16:48 20.06.2024
Pet minuta nadoknade
Toliko i vremena za nadu...
16:46 20.06.2024
88' – Poslednji pokušaji Orlova
Vreme ističe, u pitanju su poslednji pokušaji Orlova da dođu barem do boda - 0:1
16:42 20.06.2024
85' – Brani Oblak
Probao je Birmančević iz slobodnog udarca, brani Oblak - 0:1
16:39 20.06.2024
82' – Izmene
Birmančević i Samardžić u igri. Još 10 minuta nade. Probao je upravo Samardžić, ali je lopta prošla pored gola - 0:1
16:36 20.06.2024
79' – Slovenci vode
Slovenci vode, a imaju i napade u poslednjim minutima, Karničnik je opet bio opasan, šutirao je sa distance - 0:1
16:33 20.06.2024
75' – Slobodan udarac
Tadić je izveo slobodan udarac, probao je Sergej, ali je lopta prošla pored gola - 0:1
16:29 20.06.2024
72' – Prečka Mitrovića!
Jao, šteta, Mitrović je pogodio prečku! Bili smo jako blizu izjednačenja - 0:1. Da je lopta ušla u mrežu moglo je sve da se promeni
16:26 20.06.2024
69' – Slovenci vode 1:0!
Karničnik je ispratio napad i postigao gol za 1:0! Prvo je povukao napad, dodao na levu stranu, na kraju se pojavio na drugoj stativi i pogodio za prednost Slovenaca.
16:25 20.06.2024
67' – Slovenci traže penal
Pavlović i Stojanović su bili u duelu, traže Slovenci penal, ali ništa od toga - 0:0
16:24 20.06.2024
Atmosfera u Beogradu
Pogledajte kakva je atmosfera u Beogradu tokom utakmice Srbija - Slovenija
16:21 20.06.2024
63' – Jović ulazi u igru, kao i SMS
Luka Jović je ušao u igru umesto Vlahovića, a umesto Lukića je na terenu Sergej Milinković-Savić! Dvostruka izmena!
16:16 20.06.2024
58' – Šeško probao, sjajna odbrana Rajkovića
Probao je Benjamin Šeško iz kontre, jako lep šut, još lepša je bila odbrana - 0:0!
16:12 20.06.2024
54' – Žuti karton Lukića
Lukić je startovao nad Stojanovićem i dobio žuti karton - 0:0
16:08 20.06.2024
50' – Ponovo Mitrović
Srbija napada i igra mnogo bolje na početku drugog poluvremena - 0:0. Ovo je mnogo lepša slika u odnosu na tanko prvo poluvreme. Samo neka Orlovi ovako nastave
16:07 20.06.2024
49' – Zamalo autogol Slovenaca!
Gaćinović je centrirao sa leve strane, zamalo da to bude autogol Bijola. Prozujala je lopta pored stative - 0:0
16:05 20.06.2024
47' – Mitrović u velikoj šansi!
Uh, sada je to bila sjajna akcija, Mitrović je probao, ali brani Oblak. Mogli smo sada da povedemo - 0:0
16:03 20.06.2024
46' – Počinje drugo poluvreme
Počelo je drugo poluvreme, Gaćinović u timu umesto Mladenovića
15:57 20.06.2024
45' – Gaćinović se sprema
Mijat Gaćinović se sprema da uđe u igru u drugom poluvremenu. Ulazi u igru umesto Mladenovića