EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.
Škotska Švajcarska
 - Sputnik Srbija

Švajcarci i Škoti podelili bodove: Albanija šokirala Hrvatsku – Nemačka u osmini finala

Šestog dana Evropskog prvenstva prvi meč odigrali su timovi Hrvatske i Albanije (2:2), Nemačka je pobedom nad Mađarskom (2:0) obezbedila osminu finala, a na kraju dana bodove su podelili Švajcarska i Škotska (1:1).
Uzbudljiv meč pripredili su fudbaleri Škotske i Švajcarske koji su posle autogola, jednog sjajnog pogotka i dva poništena gola podelili golove.
Odigrali su nerešeno 1:1 u drugom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu. Nije mnogo toga viđeno u prvih deset minuta, a onda se Škotima otvorila prilika da u 13. minutu istrče sjajnu kontru koju je Mektomini ikoristio da šutira ka golu, a u pokušaju da tu loptu skloni Šer je postigao autogol.
Odgovor je stigao relativno brzo i to posle nove greške, ovoga puta od strane Škotske.
Nisu izveli Škoti dobro dodavanje, lopta je došla do Šaćirija koji je odmah šutirao i zatresao mrežu za 1:1.
U 34. minutu Švajcarska je mogla i do prednosti, delovalo je da će tako i biti kada je lopta ušla u gol, ali pogodak je poništen zbog ofsajda.
U drugom poluvremenu najkonkretniju šansu imao je Henli koji je pogodio stativu.
Standings provided by Sofascore
Prva reprezentacija koja je obezbedila plasman u osminu finala je Nemačka. Fudbaleri Nemačke savladali su reprezentaciju Mađarske rezultatom 2:0 u drugom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.
Od početka je selekcija Nemačke ostavljala bolji utisak,a već u 22. minutu to su i potvrdili kada je Musijala postigao gol iako je postojala sumnja da je prethodno napravljen faul.
Samo četiri minuta kasnije Soboslaj je imao veliku priliku da izjednači, ali Gulači je uspeo da odbrani taj sjajan udarac. Sve su Nemci držali u svojim rukama, ali u nadoknadi prvog poluvremena Salaj je zatresao mrežu i obradovao Mađare.
Ipak, samo na kratko jer je taj gol poništen zbog ofsajda. U drugom delu utakmice Nemci su ponovo bili konkretniji, ali su takođe mađarski fudbaleri imali neke lepe šanse kao Varga u 60. minutu koji nije uspeo da zatrese mrežu posle udarca glavom. Te propuštene prilike kaznio je Gundoan koji je u 67. minutu pogodio za prednost Nemačke od 2:0.
Fudbaleri Hrvatske i Albanije odigrali su nerešeno 2:2 u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva. Dugo su Albanci uspevali da sačuvaju prednost stečenu na početku utakmice, ali u završnici je Hrvatima bilo potrebno svega 120 sekundi da preokrenu meč. Međutim, usledilo je novo iznenađenje u nadoknadi kada je Albanija izjednačila.
Nije reprezentacija Hrvatske ličila na sebe i to je na početku odlično koristila Albanija. Već u 11. minutu Lači je postigao pogodak za prednost od 1:0.
Iako su uspeli da preuzmu inicijativu i iako je posed lopte ubedljivo bio na njihovoj strani Hrvati nisu uspeli da realizuju šanse pa su tako na pauzu otišli sa zaostatkom.
Bolje su hrvatski fudbaleri počeli da igraju u drugom poluvremenu, sve više su pretili, međutim lopta nikako nije ulazila u gol jer je sa druge strane odbrana Albanije radila solidan posao.
Takva situacija bila je do 74. minuta kada je Andrej Kramarić uspeo da postigne gol za izjednačenje. Nepuna dva minuta kasnije dogodio se preokret! Albanci su potpuno stali i delovali su pogubljeno, a to je Hrvatska znala da kazni.
U velikoj gužvi nije se snašao Đasula koji je upisao autogol i tako doneo protivniku preokret. Od tog momenta Hrvatska se pitala za sve, ali ta situacija promenila se u poslednjim minutima kada su Albanci išli na sve ili ništa. Tragičar je u 95. minutu postao heroj. Đasula je postigao gol za izjednačenje odnosno konačnih 2:2. S obzirom na poraze u prvom kolu ovaj rezultat ne odgovara previše ni Hrvatima ni Albancima.
18:23 15.06.2024
18:22 15.06.2024
18:21 15.06.2024
SEMAFOR
Hrvatska – Albanija 2:2 (0:1)
( Kramarić 74', Đasula 76' autogol - Lači 11' , Đasula 95')
Nemačka – Mađarska 2:0 (1:0)
(Musijala 22', Gundoan 67' )
Škotska – Švajcarska 1:1
(Šer 13' autogol - Šaćiri 26')
ŠKOTSKA – ŠVAJCARSKA

Fudbaleri Švajcarske i Škotske odigrali su nerešeno 1:1 u drugom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.
U drugom poluvremnu najkonkretniju šansu imao je Henli koji je pogodio stativu.

Do kraja je Švajcarcima poništen još jedan gol zbog ofsajda.
94' – Kraj! 1:1
82' – Novi poništen gol za Švajcarsku
Embolo je primio loptu, krenuo napred i zatresao mrežu, ali nisu se dugo radovali Švajcarci jer je sudija svirao ofsajd.

78' – Endaje ponovo preteruje
Endoje je snažno šutirao loptu i iako se činilo da je to dobra prilika, ona odlazi daleko iznad gola.

67' – Stativa!
Velika gužva stvorila se pred golom Švajcarske, a Henli je imao priliku da postigne gol međutim pogodio je stativu.

61' – Problem za Škote
Tirni je zbog povrede završio meč, a možda i prvenstvo.

59' – Opasno
Endoje je bio na odličnom mestu, golman Škotske izašao je napred, ali fudbaler Švajcarske šutirao je pored gola.

56' – Pretnja Švajcarske
Šutirali su Švajcarci ka protivničkom golu, ali nije to bilo previše opasno za Škote.

46' – Počinje drugo poluvreme
Nema promena u sastavima.

45' – Kraj prvog poluvremena
U prvih 45 minuta Švajcarska je ostavila nešto bolji utisak, ali zbog greške Šera i Škoti imaju čemu da se nadaju u nastavku.

42' – Šanse na obe strane
Po jedan odličan šut viđen je sa obe strane, ali golmani odlično obavljaju svoj posao.

34' – Švajcarcima poništen gol zbog ofsajda
Vrše pritisak Švajcarci, Endoj je zatresao mrežu, ali gol je poništen zbog ofsajda.

32' – Akcija kao iz udžbenika
Fantastićnu akciju odigrali su fudbaleri Švajcarske, ali na kraju je zavrpni udarac odbranio golman Škotske.

26' – Šaćiri za 1:1!
Veliku grešku prave Škoti prilikom dodavanja, lopta dolazi do Šaćirija, a odmah na prvom koraku gađa gol i trese mrežu za izjednačenje.

21' – Švajcarci u čudu posle primljenog gola
Posle velike greške i autogola Švajcarci su uspeli da dođu i do svoje prve veće šanse. Loptu je šutirao Rodrigez, ali pored gola.

13' – GOL! Vodi Škotska 1:0
Posle kornera Švajcarske Škoti su izborili kontru i sjajno su je dovršili. Maktomini je šutirao ka golu, a u pokušaju da tu loptu izbije zakucao je u svoju mrežu Šer.

10' – Bez drame na početku
Od početka meča oba timu nisu pokazala mnogo toga. Nije bilo konkretnijih akcija niti prilika, a posed lopte je na strani Švajcarske.
1' – Počinje poslednji meč dana
Ovo su sastavi Švajcarske i Švedske
NEMAČKA – MAĐARSKA

Fudbaleri Nemačke savladali su reprezentaciju Mađarske rezultatom 2:0 u drugom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu. Nemci su ovom pobedom obezbedili prolaz u drugu fazu turnira.
Samo četiri minuta kasnije Soboslaj je imao veliku priliku da izjednači, ali Gulači je uspeo da odbrani taj sjajan udarac.
Sve su Nemci držali u svojim rukama, ali u nadoknadi prvog poluvremena Salaj je zatresao mrežu i obradovao Mađare. Ipak, samo na kratko jer je taj gol poništen zbog ofsajda.
U drugom delu utakmice Nemci su ponovo bili konkretniji, ali su takođe mađarski fudbaleri imali neke lepe šanse kao Varga u 60. minutu koji nije uspeo da zatrese mrežu posle udarca glavom.
Te propuštene prilike kaznio je Gundoan koji je u 67. minutu pogodio za prednost Nemačke od 2:0.

90+3' – Pobeda Nemačke

90' – Uzbudljiva završnica
Dinamično protiče završnica meča. Najpre se stvorila velika gužva kod gola Nemačke, ali Mađari je na kraju nisu iskoristili, a potom su Nemci trčali u kontru posle koje takođe lopta nije završila u mreži.

85' – Nemci blizu pobede
Nema konkretnijih prilika ni sa jedne strane u poslednjih nekoliko minuta.

75' – Sjajna odbrana mađarskog golmana
Pravi projektil poslao je ka mreži Mađarkse Sane, ali uspeo je to odbrani Gulači.

67' – GOL! Nemačka vodi 2:0
Gundoan je odlično reagovao i postigao svoj prvi pogodak na Evropskom prvenstvu.

60' – Šansa!
Varga je dobio priliku da donese izjednačenje, zahvatio je loptu glavom, ali ona odlazi iznad gola.

58' – Izmene u nemačkom timu
Haverca je zamenio Filkrug, dok je umesto Virca ušao Sane.

55' – Nemačka nastavlja da preti
Toni Kros je šutirao, ali Gulači je uspeo i ovaj udarac da odbrani.

46' – Počelo je drugo poluvreme
Nema promena u timovima Nemačke i Mađarske.

45' – Mađarskoj poništen gol
Salaj je postigao gol za 1:1, ali sudija je odmah reagovao i poništio pogodak zbog ofsajda.

44' – Nova šansa!
Sjajan šut uputio je Musijala, ali ovoga puta nije zatresao mrežu.

39' – Nemci se pitaju za sve
Organizovanije deluje reprezentacije Nemačke koja daleko više ima loptu u svom posedu. Nižu se i prilike za nemački tim.

29' – Soboslaj ponovo preti
Još jednom je Soboslaj bio u prilici da postigne gol za izjednačenje, ali odlično je izblokirao Ta.

26' – Kakva šansa!
Soboslaj je izveo maestralan slobodan udarac, ali još maestralnije je to odbranio Nojer. Bila je ovo velika prilika za Mađarsku.

22' – Vodi Nemačka! 1:0
Musijala se dobro snašao u gužvi i uspeo da nadmudri golmana Mađarske!

15' – Nastavlja se u istom ritmu
Posle šanse Haverca, dobru priliku imao je i Andrih, ali je Bola taj udarac blokirao glavom.

10' – Prete Nemci
Nemačka je preuzela inicijativu na startu meča, a strašno veliku šansu imao je Kai Haverc, ali je odličan posao na golu Mađarske uradio Gulači.

1' – Počinje meč
HRVATSKA – ALBANIJA

Fudbaleri Hrvatske i Albanije odigrali su nerešeno 2:2 u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva.. Dugo su Albanci uspevali da sačuvaju prednost stečenu na početku utakmice, ali u završnici je Hrvatima bilo potrebno svega 120 sekundi da preokrenu meč. Međutim, usledilo je novo iznenađenje u nadoknadi kada je Albanija izjednačila.
Iako su uspeli da preuzmu inicijativu i iako je psoed lopte ubedljivo bio na njihovoj strani Hrvati nisu uspeli da realizuju šanse pa su tako na pauzu otišli sa zaostatkom.
Takva situacija bila je do 74. minuta kada je Andrej Kramarić uspeo da postigne gol za izjednačenje. Nepuna dva minuta kasnije dogodio se preokret!
Albanci su potpuno stali i delovali su pogubljeno, a to je Hrvatska znala da kazni. U velikoj gužvi nije se snašao Đasula koji je upisao autogol i tako doneo protivniku preokret.
Od tog momenta Hrvatska se pitala za sve, ali ta situacija promenila se u poslednjim minutima kada su Albanci išli na sve ili ništa. Tragičar je u 95. minutu postao heroj. Đasula je postigao gol za izjednačenje odnosno konačnih 2:2.
S obzirom na poraze u prvom kolu ovaj rezultat ne odgovara previše ni Hrvatima ni Albancima.

90+9' Kraj utakmice! 2:2

95' – Neverovatno! Gol za Albaniju
Strelac autogola Đasula sada postiže gol za izjednačenje! U poslednjim minutima Albanci nameću svoj ritam, napadaju i to se isplatilo.
90' – Velika šansa za Albaniju
Iznenada su uspeli da zaprete Albanci, ali Livaković je uspeo da spreči da se mreža zatrese.

85' – Albanija bez odgovora
Albanija bez prave prilike posle dva primljena gola.

76' – Hrvatska vodi! 2:1
Za samo dva minuta odbrana Albanije potpuno je nestala. Posle prvog primljenog gola, Hrvati su potpuno preuzeli kontrolu i vrlo brzo zapretili, a iako je najpre delovalo da je Sučić strelac, gol je kao autogol pripisan Đasuli.

74' – Kramarić postiže gol! 1:1
Andrej Kramarić je strelac gola za izjednačenje.

70' – I dalje nema promene rezultata
I dalje su Hrvati ti koji prete, ali su u poslenjih nekoliko minuta uspeli i Alabanci da stvore jednu šansu, mada takođe neuspešnu.

60' – Hrvatska sve opasnija
Prete hrvatski fudbaleri sve više u drguom poluvremenu. Posed lopte ubedljivo je na njihovoj strani, međutim i dalje ne uspevaju da promene rezultat.

50' – Inicijativa Hrvata
Najbolja prilika za Hrvate u dosadašnjem toku meča dogodila se u 50. minutu kada je Sučić šutirao ka golu, ali albanski golman je odlično intervenisao.

46' – Počelo je drgugo poluvreme
Hrvatskim fudbalerima ostaje još 45 minuta da promene rezultat. Albanci nisu ništa menjali dok je kod Hrvata izašao Brozović, a ušao Pašalić. Umesto Majera ušao je Sučić.
45' – Albanija vodi na poluvremenu
Pripretili su Hrvati u finišu, ali bezuspešno. Albanija vodi posle prvih 45 minuta.

40' – Ništa se ne menja
Lopta je više kod hrvatskog tima, ali kada je kod Albanaca oni su i dalje daleko konkretniji.

35' – Albanci nastavljaju
Hrvati su u nekoliko navrata pokušali da preuzmu inicijativu, ali ne i da stvore pravu šansu. Sa druge strane Aslani je bio u prilici da dotuče protivnika, ali spasao je gol Dominik Livaković.

25' – Hrvatska bez rešenja
Pokušavaju hrvatski fudbaleri da stvore šansu, dva puta je centrirao Ivan Perišić, a potom je Brozović snažno šutirao, ali uspešno su se odbranili Albanci.

18' – Albanci muče Hrvate
Doneo je gol samopouzdanje Albancima i ponovo su zapretili, ovoga puta preko Bajramija u 15. minutu. Prošla je pored gola ta lopta, ali ih je ta prilika samo dodatno podstakla da nastave u istom ritmu.

11' – Albanija vodi! 0:1
Ćazim Lači je posle prvog ozbiljnijeg napada Albanije uspeo da postigne odličan gol.

5' – Bezopasno na obe strane
Bez neke naročite ideje deluju u prvim minutima oba tima. Hrvati su imali korner posle kog nisu zapretili

1' - Počinje meč drugog kola grupne faze Evropskog prvenstva
Dobro došli!
Pratićemo uživo šesti dan Evropskog prvenstva u fudbalu, igraće Hrvatska i Albanija, Nemačka i Mađarska, odnosno Škotska i Švajcarska.