EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.
Nemačka - Škotska - Sputnik Srbija

Počelo je – Nemci ubedljivi protiv Škotske na startu Evropskog prvenstva

Počelo je Evropsko prvenstvo! I to trijumfom domaćina. Nemačka je igrala protiv Škotske u Minhenu i stigla do prva tri boda laganih trijumfom od 5:1 (3:0). Utakmicu i otvaranje šampionata mogli ste da ispratite uživo uz Sputnjik.
U kom smeru će se kretati utakmica bilo je jasno u prvom minutu kada je Virc imao dobru šansu, a posebno u 10. kada je ovaj fudbaler dao gol. Poveli su Nemci, držali su loptu u nogama, a Škotska nije pokazala baš ništa.
Sa takvom tendencijom, bilo je viđeno da će Nemci do novog gola, a to se desilo u 19. minutu kada je Musijala zatresao mrežu za 2:0.
Kada je Porteus u smiraj prvog poluvremena dobio crveni karton i skrivio penal, a njega realizovao Haverc za 3:0, bilo je jasno da su Nemci pobednici prvog duela na šampionatu Starog kontinenta.
Do kraja utakmice Nemačka je trebalo samo da privede posao kraju, Filkrug je dao sjajan gol za 4:0 u nastavku, a Škotska je uspela da se upiše tako što je Ridiger postigao autogol na samom kraju duela.
Prvi meč završen je potpuno očekivano, pobedom Nemačke, a nju je ulepšao Emre Džan u nadoknadi vremena.
Čekajući malo neizvesnije susrete... Ovo je bila igra mačke i miša.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:56 14.06.2024
KRAJ
Pobeda Nemačke od 5:1
22:54 14.06.2024
93' – 5:1
Emre Džan je postigao jako lep gol sa distance i stavio tačku na ovaj susret
22:49 14.06.2024
87' – Škotska daje gol - 4:1!
Neočekivano, ali Škotska je postigla gol posle prekida. Ridiger je zapravo postigao autogol!
22:47 14.06.2024
86' – Sane
U dva navrata je Sane imao prilike, ali je želeo sve sam da reši - 4:0
22:38 14.06.2024
75' – VAR poništio gol
Filkrug je postigao novi gol, Nemci su slavili, ali je VAR poništio gol zbog ofsajda - 4:0
22:30 14.06.2024
68' – Goooool - 4:0!
Bio je to centaršut, probala je Škotska nešto da uradi, ali zaista večeras nije pokazala previše. Zato Filkrug zakucava loptu u mrežu na drugoj strani.
22:17 14.06.2024
55' – Mirno je u Mihenu
Za sada bez većih šansi, jasno je svima na stadionu kako će se utakmica završiti - 3:0
22:07 14.06.2024
46' – Počelo je drugo poluvreme
Postavlja se samo pitanje koji će konačni rezultat biti, jer se pobednik već zna - 3:0
21:51 14.06.2024
Poluvreme
Posle 45 minuta igre Nemačka vodi sa 3:0 i ima igrača više.
21:48 14.06.2024
45' – 3:0!
Nemačka vodi 3:0, Haverc je pogodio sa bele tačke, Škotska je ostala sa igračem manje na sve to! Već sada je sve jasno
21:45 14.06.2024
44' – Da li je penal? Jeste, a uz njega i crveni karton
VAR proverava da li je penal za Nemačku - jeste! Gundogan je oboren. I crveni karton za Porteusa!
21:42 14.06.2024
41' – Nemci sve kontrolišu
Mirniji period igre, Nemačka vodi 2:0 golovima Virca i Musijale. Mogli su Nemci do još jednog gola, odbranila se Škotska. Gundogan je na zemlji, a gleda se i VAR oko toga da li je penal
21:28 14.06.2024
25' – Nema penala
Oboren je Musijala, a sudija svira penal! Ali, ipak je slobodan udarac na kraju, posle gledanja VAR-a. Jer je faul napravljen izvan šesnaesterca. Šutirao je Haverc, bilo je blizu novog gola. Ostaje 2:0
21:21 14.06.2024
19' – 2:0 vode Nemci!
Ubedljiva Nemačka! Ubedljivo vodi već posle 20 minuta, Musijala je zakucao loptu u mrežu. Kakva dominacija Nemaca koji imaju 75 odsto vremena loptu u nogama
21:19 14.06.2024
16' – Nemci poptuno kontrolišu igru
Domaćin drži loptu, vodi, sve ide na vodenicu moćne Nemačke. Škotska odaje utisak da ne zna šta želi. Kao i da nema kvalitet. Ali, ima još mnogo da se igra, ne treba otpisivati Škote - 1:0
21:12 14.06.2024
10' – Vode Nemci 1:0!
Gooool - vodi Nemačka! Virc je strelac prvog gola na šampionatu - 1:0! Bio je dobar udarac Virca, lopta je prešla preko ruke golmana Angusa i sada će domaćinu biti mnogo lakše da nastave susret jer su skinuli teret sa leđa.
21:08 14.06.2024
6' – Škoti jaki u duelu
Možda Škotska ne može da se nosi sa Nemcima u pogledu kvaliteta, ali može po pitanju snage - 0:0
21:06 14.06.2024
1' – Velika šansa za Nemce
Virc je bio u šansi, brani Angus. Ostaje 0:0
21:02 14.06.2024